Наситени, ненаситени, Ω-3, Ω-6 и най-вече рибено масло - IV тема

  • 82 438
  • 733
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 800
Вит. Е се слага за да не се окисли рибеното масло, пренебрежително малко е.

Има една таблица за нуждите от омега-3:

http://translate.google.com/translate?hl=bg&ie=UTF-8&sl= … nslate.google.com
 
Според нея, дете на 7 г. трябва да приема ~900 мг омега-3, което обикновено се съдържа в 2,5-3 г рибено масло.

Тези норми също са приблизителни, така че и два пъти повече да дадете, не вреди.

В конкретния случай (капсули 500 мг.) бих препоръчал да давате по 4 (четири).

Ще ме питате защо на опаковката пише по две за възрастен:

1.Защото по закон трябва нещо да пише и

2.Защото колкото по-малка доза е написана, толкова по-концентрирано изглежда на куповачите...

А аз после трябва да обяснявам.

# 16
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Liquid-Omega-3-Deep-Sea-Fis … -480-ml/7908?at=0
Мога ли да давам от това масло на децата?

# 17
  • Мнения: 360
Държа капсулите на вратата на хладилника, но продължавам да се (с извинение) уригвам на риба. Капсулите са от DM. Не е края на света, но все пак е неприятно. Идеи?

# 18
  • Мнения: 1 167
На това рибено масло капсулите са му Enteric Coated. Можеш да си се оригваш ( с извинение ) на воля без аромат на риба  Laughing

# 19
  • Мнения: 800
samuel - маслото е много добро. Единствен проблем - шишето е стъклено...

# 20
# 21
  • Припят, Украйна
  • Мнения: 29

Изключително скъпо и с невярна (подвеждаща) реклама.

Ако пиеш по 2 г на ден - то излиза 44.70 лв. за около седмица. Shocked Мога да ти посоча къде, къде по-добри (по-качествени) рибени масла на много по-добра цена (в пъти по-ниска).

Относно неверните данни:

1. Не съществува клинично проучване, което да доказва, че neptune krill oil e 48 пъти по-мощен антиоксидант от рибеното масло, 300 пъти от витамин А или Е, 34 пъти от Q10. Всъщност въобще няма данни да е по-мощен антиоксидант, да не говорим за цифрите, които са посочили. Отидох на страницата им на техния сайт, озаглавена "Клинични изследвания" и там естествено не беше упоменато нито едно, а бяха постнати цветни графики, които може да измайстори всеки за 5 мин.

2. Пишат, че маслото от крил е излечено от дълбоководни скариди, което гарантира, че не е замърсено с тежки метали. Това не е вярно. Единствената истинска гаранция за чистотата на маслото е, когато то е молекулярно пречистено. Всички качествени рибени масла са молекулярно пречистени.

Виж, картинките на сайта им са хубави... Simple Smile

Последна редакция: вт, 01 мар 2011, 12:42 от Filkam

# 22
  • Мнения: 800
Не се литкайте по екзотични реклами! Цената на маслото от крил е много по-висока от ползата от него.

Ако за тези пари просто смените олиото в кухнята със зехтин, ползата ще е мнооого по-голяма...

# 23
  • Мнения: 0
Filkam и PinkPanther Благодаря много за мненията.Аз ползвам омега-3 на NOW,но сега видях този нов продукт с масирана реклама и безкрайни суперлативи.....та реших да попитам.....А иначе четох в темата за и против рибеното масло и мисля,че всеки по интуиция би трябвало да си преценя за себе си!

# 24
  • Мнения: 1 531
ако мога да помоля за съвет
направих си мелени ленено семе и сусамово семе
как да ги приемам? примерно да смеся ленено-сусамено-мед 30:30:40 или отделно ленено-мед и сусамено-мед... и сутрин по 2 лъжички от всяко или да ги редувам. искам и на малката да давам - по 1 лъжичка?
и се чудя така мелено може ли 1 седмица да стои или по-кратко тр да е?
мерси  bouquet

# 25
  • Мнения: 5 755
ninochka,аз пия смляно ленено семе и сусам в съотношение 1:1,без мед ,слагам ги в салатата,супата и така ги приемам.Аз ги смилам всеки ден.

# 26
  • Мнения: 800
Лененото семе е пълно с фитоестрогени. Има и в сусамовото. За тебе е без значение, но за детето е вредно.

Така че, ако не искаш до видиш пубертет на 8 години... Naughty

# 27
  • Мнения: 1 531
мерси много!!!
п.с. дано да не допускаме таквиа сериозни грешки в храната на децата пу-пу  Praynig

Последна редакция: вт, 15 мар 2011, 17:21 от ninochka

# 28
  • Мнения: 0
Общ холестерол = LDL + HDL + 20%(триглицериди)


Като правя сметка в моя липиден профил, който получих тези дни, равенството изглежда така:

Общ холестерол = LDL + HDL + VLDL,

където: LDL - "лош" холестерол
             HDL - "добър" холестерол
             VLDL - липопротеини с много ниска плътност

Поздрав Simple Smile

# 29
  • Мнения: 5 755
Лененото семе е пълно с фитоестрогени. Има и в сусамовото. За тебе е без значение, но за детето е вредно.


А за съотношението лен.семе-сусам,какво ще кажеш?

Общи условия

Активация на акаунт