Отговори
# 30
  • Мнения: 65
специално за Desss, сещам се за някои неща, за които дори в САЩ биха те прибрали полицаите.
И е логично да не ги правиш публично:))) - това по въпроса с въздържанието Stuck Out Tongue


Цитат
.

редактирано по молба на автора

Последна редакция: чт, 27 яну 2011, 17:40 от Дивиана

# 31
  • Мнения: 1 422
Вокси Вокси, ти падаш от Марс, ама от един далеееееечен Марс от друга галактика чак..... Или казано по български "Де го чукаш, де се пука...." Спри се бе, джадай, спри се малко - стига с тоя зор да си все ти отгоре  Laughing Joy Joy Joy Joy Joy

# 32
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Vox populi Laughing прави препоръчваната техника от теб с дишане  Laughing преди да напишеш поредната глупост  Wink плод на твоята фантазия  Crazy


Дишай  Peace 

# 33
  • Мнения: 65
Вокси Вокси, ти падаш от Марс, ама от един далеееееечен Марс от друга галактика чак..... Или казано по български "Де го чукаш, де се пука...." Спри се бе, джадай, спри се малко - стига с тоя зор да си все ти отгоре  Laughing Joy Joy Joy Joy Joy

не съм сигурен какво да отговоря на това Simple Smile Stuck Out Tongue

признавам че успя да ме озадачиш. това достатъчно ли е Simple Smile))

# 34
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Vox populi даваш нагледен пример -  опРъска пейзажа  bowuu




# 35
  • Мнения: 7 751

записвам се с интересно видео откраднато от друга тема Flutter

http://vbox7.com/play:d53cb12f

# 36
  • Мнения: 957
 Laughing Разсмяхте ме!  Hug



Мисля си, че доста хора не постигат мечтите си, защото от малки сме закърмени с драматизъм. Хората реагират по-силно на драмата, от колкото на нещо позитивно. И така подсъзнателно ни е насадено, че ако страдаме ще ни обръщат повече внимание, т.е. вид "лична драма" за смучене на енергия.
Имаме много предразсъдъци, които са се вкоренили в нас от родителите ни, обществото, дори от приятелите ни.


Да, това е съществен момент. Посоченият пример за бабата, която казва, че детето не трябва да се смее много, защото после ще плаче - е достатъчно показателен затова. Неприятното е, че често не си даваме сметка дали и доколко тия предразсъдъци са станали част от нас. Например някой си има мечта, но няма представа, че нещо в него (един такъв внушен предразсъдък) по някакъв начин пречи за осъществяването и.

И едно пояснение: Не смятам, че има начин всичките ни мечти да се сбъднат. Но това не ми пречи да ги имам и да се опитам да ги "сбъдна"  Wink


Passi, не бяха ли две?  Joy

# 37
  • Мнения: 3 034
Темата завива в посока желания, които вредят някому. А аз такива нямам. Всъщност, ползвайки формулата "в моя и обща полза и в ничия вреда", аз завтоматично приемам с разбиране, че всяко мое желание, което би навредило няма да се изпълни или поне не по начина, по който аз съм си го представяла. Освен това не всички желания са пари, къщи, коли... Къде остават желанията за споделена любов, за прекрасно семейство? Светът е пълен с хора, търсещи именно такива неща. В тях няма нищо материално и не вярвам, че има и нещо лошо. Та, не е задължително желанията да ни обвързват с материалното. Аз вярвм, че всеки търсач на любов, например, е по-близо до духовното.  Hug

# 38
  • Мнения: 287

Но едно съм забелязала, че доста често прекалените материални придобивки ни пречат да живеем качествено!


Аз пък абсолютно не съм съгласна с това. Точно даже се сещам за поговорките "Парите не правят щастието" ,"Парите са мръсни", или пък "Богатите са нещастни","Богатите са без морал" , "Бедността е добродетел","Парите носят нещастие" и т.н.(пълни абсурдности ,които така са ни набивани в детството,особено при соца, че започваш да се чувстваш гузен ако мечтаеш да си подобриш значително материалносто състояние) Чела съм много често и изказвания от типа на - "богатите са супер скучни, не знаят да се забавляват като нас обикновените хорица" .Всичко това са си митове можду хората с по-нисък стандарт, както сред богатите има такива които се отнасят за по-бедните.
Качественото живеене си е субективно понятие,за едни качественото се изразява в едни неща ,за други в коренно различни неща.Парите и материалните придобивки са една доста важна част в човешкия живот, и бих добавила  "Парите не правят щастието, но доста помагат за него" Simple Smile

Последна редакция: ср, 26 яну 2011, 16:35 от nikolexa

# 39
  • София
  • Мнения: 6 803
Парите със сигурност правят живота доста по-удобен. Но не съм сигурна, че могат да доставят истинско щастие. Макар че, аз много обичам да пътувам и няма как да си доставя това щастие, ако нямам необходимите пари, нали така? Но от друга страна, пътуваме много икономично, отсядаме в хотели тип хостел (още не сме спали в обща спалня  Joy ). Дори когато имаме пари за 5-звезден хотел предпочитаме да ги дадем за още едно пътуване, вместо за спане в лукс. Обаче ако имам милиони няма да разсъждавам така, тогава ще мога да си обикалям света на яхта, да речем.
И въпреки всичко това, най-щастлива съм била, когато се родиха децата ми, нещо което не е материално. И най-върховното щастие, което мога да си представя е да ми се случи още веднъж, а не да си купя Майбах...

# 40
  • Мнения: 65
ох, вече  дали не се чудя дали да пиша.


представете си, че сте че сте на мястото на жена, която е обект на целенасочени влияния от страна на някой мъж с използване на енергийни техники и хипноза. Или ще кажете, че има разлика?
Човека има желание - що да не си го задоволи? Това касае и други неща. Извинявам се, че примера е в тази област, но мисля че така би било по-разбираемо.
Естествено, че който нарушава законите, ще си понесе последствията. И не само в отношенията мъж-жена. Но според мен е по-добре да избегнем определени вероятни неблагоприятни последствия, ако това може да касае осъществяването на определено желание и имаме знанието за последствията. А ако нямаме знание какво може да доведе едно или друго действие особено с използване на енергийни методи, дали е най-подходящо да се каже че просто не ни интересува...

Не че съм против материалните неща, но парите/материалните възможности са средство. Ако станат цел, това не значи ли че енергията е насочена в област, което не е най оптималната?

Има толкова много неща във Вселена, които ни влияят и на които влияем, осъзнатостта определено има значение - да е все по-висока и по-висока.




 

# 41
  • Мнения: 2
Благодаря за прекрасната тема   bouquet
Снощи сънувах най - съкровеното си желание сбъднато  Heart Eyes Не мога да ви опиша как се чувствах след като се събудих.

# 42
  • Мнения: 146
sv_harmony Благодаря!   bouquet
И честито макар и със закъснение. Бъди щастлива!!  Hug
Връщам се да чета, че съм поизпуснала материал Wink

# 43
  • Мнения: 90
Благодаря ви на всички за милите думи и пожелания!  Hug   bouquet

Рози, успех и от мен! И да се похвалиш после как всичко се е наредило по най-положителния за теб начин!  Hug

Вокс, няма за къде да се оттегляш. За мен наприме е най-голямо удоволствие да чета различни мнения. Това ме кара да се замислям. А и има хора, които мислят като теб (поне до някъде). Simple Smile

Мисля си, че доста хора не постигат мечтите си, защото от малки сме закърмени с драматизъм. Хората реагират по-силно на драмата, от колкото на нещо позитивно. И така подсъзнателно ни е насадено, че ако страдаме ще ни обръщат повече внимание, т.е. вид "лична драма" за смучене на енергия.
Имаме много предразсъдъци, които са се вкоренили в нас от родителите ни, обществото, дори от приятелите ни. Когато човек се справи с тези наслоявания едва тогава може да открие себе си и щастието си.

Ето примерно мислите споделени от Vox populi как могат да бъдат разтълкувани по различни начини.

Но едно съм забелязала, че доста често прекалените материални придобивки ни пречат да живеем качествено!

Преди около 3 години осъзнах, че човек може да живее с толкова колкото му е необходимо, нито повече, нито по-малко, но за да постигне това трябва да има безрезервна Вяра. Тогава се случваха невероятни неща в живота ми, бях в изключителна хармония със себе си и околния свят и ми се предлагаше точно необходимото, без да ми липсва нещо и без да трупам излишни неща. Беше невероятно изживяване!  Grinning

Страхът ни кара да се презапасяваме!



Има много истина в мнението на Passiflora. Ще дам и конкретен пример за това как материалните неща, ни пречат да живеем качествено. Например нека да вземем телевизията. Едно от най-често ползваните постижения в областта на техниката. Помня като бях малка как имаше един канал само и програма имаше за няколко часа на ден. Даже чаках с нетърпение докато почнат детските предавания в ранния следобед. Сега има хиляди програми, цели детски канали. Можеш цял ден да гледаш телевизия и пак да не успееш да изгледаш всичко. Да не говоря за широкоекранните телевизори, видео игрите, двд, филми и тн и тн. Е да но колкото повече пари имаш толкова повече можеш да си позволиш от всичко това. Дотук добре. Но гледането на телевизия, взема ценно време, което човек може да прекара с близки, да излезе сред природата, да поприказва с децата си, да поиграе, да размишлява, да медитира и куп други прекрасни неща, които могат да ни издигнат по-духовно, а и да живеем по-качествено и по-пълноценно.

В тази връзка една позната моя (американка) ми каза наскоро как гледала едни жени в Африка по един документален филм, и как те нямали почти нищо материално затова били по-свободни! А ние каза се затрупваме с вещи. Много ме изненада тогава при все че знаем как американската култура е доста материалистична.

И ще цитирам последното изречение на Passiflora
Цитат
Страхът ни кара да се презапасяваме!

Ако се замислите това е толкова вярно! За какво са ви огромни къщи, куп пари - дали ще успеете да ги използвате всичките?

Последна редакция: ср, 26 яну 2011, 17:06 от sv_harmony

# 44
  • Мнения: 287
Парите със сигурност правят живота доста по-удобен. Но не съм сигурна, че могат да доставят истинско щастие. Макар че, аз много обичам да пътувам и няма как да си доставя това щастие, ако нямам необходимите пари, нали така? Но от друга страна, пътуваме много икономично, отсядаме в хотели тип хостел (още не сме спали в обща спалня  Joy ). Дори когато имаме пари за 5-звезден хотел предпочитаме да ги дадем за още едно пътуване, вместо за спане в лукс. Обаче ако имам милиони няма да разсъждавам така, тогава ще мога да си обикалям света на яхта, да речем.
И въпреки всичко това, най-щастлива съм била, когато се родиха децата ми, нещо което не е материално. И най-върховното щастие, което мога да си представя е да ми се случи още веднъж, а не да си купя Майбах...
Klemy хем е така, хем не съвсем. Богатите също раждат деца и сигурност огромната част от тях изпитват истинско щастие от това.Както и при по-бедните.Но ето ти друг пример, семейство притиснато от мизерията и очакващо непланувано дете и знаещо че това раждане ще направи още по-бедни и по-гладуващи и останалите им деца.Дали такова раждане ще донесе истинско щастие? Не случано толкова майки в Индия продават децата си за по 15-20$ на сиропиталища.Гледах един документален филм за  детските бракове там на деца по 3-4 години, с цел един път като станат на 10-12  семейството на момичето да се отърве от излишното гърло и бременни момиченца на по 12-13 години с тегло 25-30 килограма, направо бях потресена. Та ние сме искали тези деца ,затова сме щастливи като се родят. А какво искаш(било то материално или не ) зависи от това какво ни е и материалното положение.Един канадски милиардер мечтаеше да иде в космоса и отиде като плати цената- 20 милиона ,едно бездомно дете мечтае за късче хляб следващата сутрин.Екстремности се да, но няма какво да се заблуждаваме, без пари и материални добивки не можем.

sv_harmony примерът с телевизора не е добър.Гарантирам ти, че ако имаш много средства едва ли ще си губиш времето пред телевизора.Телевизията е едно безплатно развлечение, т.е достъпна и за най-бедните във всяка средноразвита страна.

Последна редакция: ср, 26 яну 2011, 17:09 от nikolexa

Общи условия

Активация на акаунт