Почивка на о. Корфу през 2011 :)

  • 44 415
  • 183
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 485
Ако е за този хотел http://www.queentours.bg/page.php?n=107605&SiteID=631 аз съм била там.

# 16
  • София
  • Мнения: 438
Някой да сподели впечатления от Гелина вилидж?

И понеже изчетох предната тема, но не ми стана ясно - какви са цените в Акваленда?
Привет,
имат си сайт и ето какво е обявено към момента:
Age groups / Price
0-4 Years old FREE
5-12 Years old 17 Euros
13-65 Years old 25 Euros
65 - 17 Euros

Имат и цени за половин ден, които важат след 15 часа, всичко е описано, а може да се види и какво предлагат - ето тук:
http://www.aqualand-corfu.com/index.asp?pageid=8

# 17
  • Мнения: 359
Мерси, Abel!
А за Geina village някакви отзиви? Никой ли не е ходил?

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 485
Общо хотелът е с прекрасен парк и стара база, но ако не сте капризни е приятен. Ако имаш конкретни  въпроси питай.

# 19
  • Мнения: 389
Много моля за помощ , препоръчайте ми хубав хотел в Корфу но да бъде   ALL INKLUSIVE
имате ли наблюдения от този   

http://www.aqualand-corfu.com/index.asp?pageid=9
и с кои агенции правите резервация ?
Много благодаря предварително

# 20
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Поздрав на Корфу-манячките и честит празник на патерица!  Grinning
http://skorpions.snimka.bg/travel/korfu-meteora-3-9-mart-2011.576505
Малка част от снимките и в доста объркан ред, но Вие ще ги разчетете правилно. За самото ми пребиваване там:Както писах преди време-записах екскурзия с "Бохемия"-4 нощувки+закуска като 3 са на Корфу, 1 в Каламбака/под Метеора/. Поста ще пиша, за да съм полезна на тези, които като мен са мечтали за този остров. Преди да започна трябва да уточня само, че сега не е сезонът-влажно, с превалявания, но приятно време за екскурзии.около 16 градуса. Пътуването-нощно, но безпроблемно, удобно и бързо. Автобусът-перфектен, чай, кафе и др такива-бол! Екскурзоводката на групата-пази боже да ми се случи втори път с такава!!! Млада, ама ...объркала си е професията милата и дано скоро се осъзнае-добре, че групата си беше оправна!  Wink  Нощувките бяха в х-л "Пантократор"-под едноименния връх на около 20-тина км. от центъра на Керкира-двуетажно хотелче , стъпаловидно разположено с чудесна панорама, тв, двд, климатик/който явно за пръв път работи на топло, ама това е друга тема/Програмата през трите дни беше-обиколка на двореца Ахилион-на императрица Сиси-почти нищо останало от нея няма, освен една статуя и няколко мебели. Много хубава градина с невероятен изглред, статуи, които са прекрасно изваяни и особлено едноименната и в чиято чест е построен дворецът-на Ахил-изключително удоволствие за очите! Посещават се и няколко манастира от близо 1300-в целия о-в-християнски и с нищо неразличаващи се от нашите/е, има малка разлика де/.Археологически музей, който е приятно интересен и мезуй на азиатското изкуство-също така приятен. Whistling Посещението на туристическите обекти е до към 12.30 часа, след което ти дават свободно време и тогава точно затварят ВСИЧКО! Към 18 часа те прибират в хотела, където нищо не се предлага/щото не е сезонът/ и си отспах за цял живот. А народът в града започва отново работа към 17.30 часа и животът кипи, кипи, ама без бг туристите, щото трябва да са отпочинали  #Cussing out  Същата простотия правят и от Оданс травел, които също спаха в този х-л.Иначе се предлага някаква стандартна вечеря за 10 евра, когато втората група замина не се предлагаше вече вечеря и добре, че народа е съобразителен, та се беше заредил с тяхните нелоши гироси и разни такива. Трябва да призная-превъзходни сладкиши имат, само място в корема не стига  Grinning Продължение след час-два..децата гладни реват  Mr. Green

# 21
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
 Peace  Подължението:
Самата екскурзия беше обявена като "Карнавалът в Корфу"-забележете:"карнавалът!"-това чудо го видяхме последния ден само, защото предишните два, както писах в горния пост леко си проспахме по нареждане на девойката-екскурзоводка. Оказа се, че повечето големи християнски празници/какъвто в сл. беше Сирни Заговезни/ завършват с подобни карнавали на доста места и не само в Гърция /справка-тур агенциите/.Останала практика вероятно от старите венецианци, дали доста на цялото средиземноморие.Иначе в случая на Корфу повечето участници бяха деца от местни училища или танцови школи, както и групи от пекарници и сладкарници-лично пробвах битата сметана на една такава група и я биваше доста!  Grinning
  Палеокастрица-прекрасно място-изгледи към морето и хиляди снимки с въздишки! прекрасна синьо-зелена вода и нежни морски вълни! Отново разходка в центъра на Керкира и църквата св. Спиридон и отново хубави, но много неподдържани сгради от великите венецианци...Тук се сещам, че леко се възмутих при вида на прекрасните статуи на музи на най-горния балкон в замъка Ахилеон /на Сиси/, които до половината тънеха в непочистен мъх Е не беше сезонът и това си е! Ама пък се съмнявам, че и лятото ги почистват  newsm78  Обратно към сушата на ферибота и 2 часа в приятно люшкане сред леките вълни на Йонийско море. После пътуване към светилището Додони, където има открит малък амфитеатър, ама гърците не дават да се стъпва на нивата, защото бил "автентичен" и да не му се развалят камъните. После изсъхналия пореден дъб, под който някога беден хитрец се нарекъл пророк и по шуменето на листата предричал бъдещето на хиляди вярващи..а може би е било истина...кой ли може да каже? Накрая -спирка х-л в подножието на Метеора-това вече е величествена гледка. Нищо, че с идването си веднага докарахме мокър сняг и неприянет ветрец. За посещение на следната сутрин бяха отворени 2 манастира и това трябва да се види и преживее-коя съм аз, че да описвам с думи прости!
За край, че сигурно досадих-екскурзия като екскурзия! Някой ще каже:"Ти какво си очаквала?" Ами повече емоции, повече чистота, повече живот! Много исках миналото лято да заведа семейството си на почивка на Корфу-снимките показват превъзходни хотели и условия. Сега обаче си викам:"Добре, че не ги убедих, че щях да хвана бял вълк!" Въпреки това, ако ме питате бих ли се върнала там отново с две ръце казвам "Да!", ама с доста уточнения и отново само на екскурзия. Дано не съм прозвучала песимистично-хубаво беше, знаех къде отивам и исках да отида там, но..очаквах повече. Доста повече!

# 22
  • София
  • Мнения: 749
Някой има ли идея как е времето там в края на Май?

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 522
Чудесно за плаж. Били сме по 24-ти май. Водата в морето беше променлива - единият ден добра за къпане, на другия ден студена. Местните ни информираха, че по повечето плажове било така, поради теченията от планините.

# 24
  • София
  • Мнения: 749
Чудесно за плаж. Били сме по 24-ти май. Водата в морето беше променлива - единият ден добра за къпане, на другия ден студена. Местните ни информираха, че по повечето плажове било така, поради теченията от планините.

Jul  Hug

А това за теченията на Корфу доколкото знам важи за цялата година.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 522
Да, така било. Вероятно има и по-закътани плажове, на които не е толкова осезаемо. Ние бяхме в района на Палеокастрица.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 294
Някой има ли идея как е времето там в края на Май?
времето е чудесно, но водата все още е студена

# 27
  • Русе
  • Мнения: 249
И аз се записвам в темата... Като всеки почитател на Даръл от години си мечтая за Корфу... тези дни мисля да резервирам къщичка с три спални, но се чудя в кой район на острова ще е най-удачно да се настаним... приемам съвети  Hug Какво е времето в края на септември?

# 28
  • Мнения: 914
Времето в края на септември е чудесно ( поне беше такова преди 2 години  Grinning ). Аз имам предпочитания към западната страна на острова - брега е много по-живописен, има хубави плажове и морето просто е приказка!

# 29
  • Русе
  • Мнения: 249
Благодаря! Сега остава избора на къща... колебаем се между една до Agios Gordios и друга близо до Agios Spiridon(крайна северо-източна точка) - какво ще ме посъветвате?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт