Подсъзнанието може всичко 34 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 75 267
  • 714
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Дишах, дишах и сложих дишането при ритуалите  Wink /сигурно ми се е активизирало лявото полукълбо за работа hahaha/

Благодаря Ви от сърце   bouquet
Лени ко диша  Joy

шегичка  Hug


МОМЧЕНЦЕТО

Веднъж едно момченце отишло на училище. То било съвсем мъничко. А училището било доста голямо. Но когато момченцето открило, че може да стигне до класната стая през специална врата, която води право там, то се почувствало щастливо. И училището вече не му изглеждало чак толкова голямо.

Една сутрин, след като момченцето свикнало да ходи на училище, учителката казала: „Днес ще нарисуваме картина.“ „Чудесно!“, помислило си момченцето. То обичало да рисува. Можело да нарисува всичко: лъвове и тигри, пилета и крави, влакове и лодки. Извадило кутията с пастели и започнало да рисува. Но учителката казала: „Чакайте! Още е рано да започваме!“ И изчакала всички да се приготвят. „А сега — казала учителката, — ще рисуваме цветя.“ „Чудесно!“, помислило си момченцето, защото обичало да рисува цветя. И започнало да рисува красиви цветя с розов, оранжев и син пастел. Но учителката казала: „Чакайте! Аз ще ви покажа.“ И нарисувала на черната дъска едно цвете. То било червено, със зелено стебло. „Готово, казала учителката. Сега можете да започнете.“ Момченцето погледнало цветето на учителката. След това погледнало своето. Неговото цвете му харесвало повече. Но то не казало това, просто обърнало листа обратно и нарисувало цвете като на учителката — червено, със зелено стебло. След няколко дни, когато момченцето отворило вратата отвън съвсем само, учителката казала: „Днес ще моделираме с глина.“ „Чудесно!“ помислило си момченцето. То обичало глината. То можело да направи всичко от глина: змии и снежни човеци, слонове и мишки, коли и камиони. И започнало да дърпа и да стиска топката от глина. Но учителката казала: „Чакайте! Рано е да започвате!“ и почакала докато всички се приготвят. „А сега — казала учителката, — ще моделираме чиния.“ „Добре!“, помислило си момченцето, то обичало да моделира чинии и направило няколко с различни форми и размери. Но учителката казала: „Чакайте! Аз ще ви покажа как.“ И тя показала как да направят дълбока чиния. „Готово, казала учителката, сега можете да започнете.“ Момченцето погледнало чинията на учителката след това и своята. Неговата му харесала повече. Но то не казало това, просто омесило отново глината на голяма топка и направило чиния, като на учителката. Една дълбока чиния. И съвсем скоро момченцето се научило да чака и да наблюдава и да прави всичко също като учителката. И съвсем скоро то вече не правело нещата по свой собствен начин. Тогава се случило така, че момченцето и семейството му се преместили в друга къща, в друг град, и момченцето трябвало да ходи в друго училище. Това училище било още по-голямо от предишното и нямало врата отвън, която да води право до класната му стая. Трябвало да се изкачва по няколко големи стъпала и да върви по дълъг коридор, за да стигне до стаята си. И още първия ден, когато отишло там, учителката казала: „Днес ще нарисуваме картина.“ „Добре!“ помислило си момченцето, и зачакало учителката да му каже какво да прави, но учителката нищо не казала. Тя просто се разхождала из стаята. Когато стигнала до момченцето, тя казала: „Не искаш ли да рисуваш?“ „Искам — отвърнало момченцето. - Какво ще рисуваме?“ „Не зная, преди да си го нарисувал“, казала учителката. „Как да я нарисувам?“, попитало момченцето. „Ами, както искаш“, казала учителката. „И с какъвто цвят искам ли?“, попитало момченцето. „Точно така — казала учителката, ако всички нарисуват едно и също и използват едни и същи цветове, как ще разбера кой какво е направил и коя картина на кого е била?“ „Не зная“, казало момченцето. И започнало да рисува цветя в розово, оранжево и синьо. То обикнало новото си училище, макар да нямало врата през която да се влиза направо от двора!

Хелън И. Бъкли




 Grinning

# 62
  • Мнения: 65
отначало като правих дишане, и на мен ми е било затруднително, опитвайте се да издържате колкото се може повече. трябва да се свикне - поне колкото формулата да се каже да се издържа без напрежение. С практиката се свиква.

# 63
# 64
  • Мнения: 3 034
За тези от вас, които (като мен) харесват Луната и следят и паганските традиции (в това число и старите български вярвания), на 21-ви ще има пълно лунно затъмнение в Близнаци, точно преди да настъпи зимното слънцестоене - един много голям празник в паганската традиция:

"Седмица преди деня на зимното слънцестоене

21 декември, денят на зимното слънцестоене - един от най-свещените дни в годината. Празникът на най-дългата нощ, който много хора смятат за свещен, и дните преди и след него - най-силните в годината, когато всъщност можем да променим бъдещето и да се преродим като Слънцето.

Най-тъмните часове
В седмицата преди деня на зимното слънцестоене в друидическата традиция е период на стагнация, когато старият бог на миналата година вече губи своята сила, но новият бог на следващата година не е роден още. Това е най-тъмният период от годината в края, на който слънцето отново започва да набира сила. Този период отдавна е смятан за време, когато вратите се отварят към астрала и призраци, духове и душите на починалите могат свободно да минават от един свят в друг.

• От този момент на "открито небе" е необходимо да следим отблизо мислите си: отрицателни и мрачни да унищожим в зародиш, да мислим за доброто и възвишеното;
 
• В седмицата преди деня на зимното слънцестоене в къщата не бива да се почиства и шие;

• През тази седмица е благоприятно да се молим и да медитираме. Това ще придобие специална сила чрез естествения ритъм на природата;

• За да се предпазим от зли действия/намерения в този период, трябва да държим в домовете си запалени свещи, тъй като огънят е надарен с огромна сила, която може да защити срещу всяко отрицателно влияние.


Време е за зачеване

В някои традиции зимното слънцестоене се нарича Ден на майката - Primal Chaos (примитивният, изначален хаос) винаги е свързан с женското начало, с чудото на раждането на новия живот.

Седмицата преди момента на зимното слънцестоене (14 декември 21) се счита за най-щастливото време на годината да заченем.

• Изберете тази седмица, за да заченете дете, ако знаете, че сте във взаимна любов;

• Избягвайте концепция в очакване на зимното слънцестоене в случай на фиктивен брак или несериозна връзка.


Слънцестоенето - обърнете съдбата си

Седмицата преди деня на зимното слънцестоене е енергетично заредено време. Спускат се до земята силни потоци от енергия, която активира матрицата на сътворяване. През този период е възможно не само прераждането на душата, но и обновяване на живота, промяна на негативните фактори. За да се възползвате от възможностите, предлагани от тази седмица, трябва да направите следното:

• Мислено или в медитация се отървете от всичко ненужно, остаряло, както в дома, така и в душата. Можете да напишете на хартиен носител от какво се избавяте, като после трябва да го изгорите;

• Разработване на планове за следващата година (желателно е да ги записвате в тетрадка), като се започне от битовите покупки и ремонт и завършите с личния растеж;

• Пожелайте трите си най-съкровени желания, изпълнението на които искате да видите през следващата година;

• Вечерта на 21 декември посрещнете с богата, пълна маса и яжте до насита. Тази традиция е гаранция, че цялата година ще бъде също така обилна, богата и печеливша. Дори и на домашните любимци тази вечер можете да дадете повече храна от обикновено.

А на сутринта на 22 декември опитайте да посрещнете изгрева на слънцето и да го поздравите за неговото раждане, благодарейки за всичко, което ни носи. "
Оттук:
http://www.magicwish.ru/publ/za_nedelju_do_zimnego_solncestojanija/2-1-0-1466


trinity_v , да, подобно е на сценария, само че по месеци. Успех!  Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 6 803
simplyaven, това ми идва много добре. На 21.12 е роден синът ми, така че очевидно ще изпълняваме на 100% поне тази част:
Вечерта на 21 декември посрещнете с богата, пълна маса и яжте до насита. Тази традиция е гаранция, че цялата година ще бъде също така обилна, богата и печеливша. Дори и на домашните любимци тази вечер можете да дадете повече храна от обикновено.

А пък това вече го направих преди 3 дни, въпреки, че не е новолуние, така ми дойде отвътре.  Embarassed
• Разработване на планове за следващата година (желателно е да ги записвате в тетрадка), като се започне от битовите покупки и ремонт и завършите с личния растеж;

• Пожелайте трите си най-съкровени желания, изпълнението на които искате да видите през следващата година;


Благодаря на всички, които пишат и споделят тук.

# 66
  • Мнения: 7
Трудно се осмелявам да пиша,а открих темата през пролетта.Благодарение на нея осъзнах една голяма грешка във възпитанието ми.Винаги очаквах най лошото.Във всяка ситуация,с каквото и да се заемех.Започнах да работя върху това и вече имам успехи.Понякога изпадам в отчаяние ,но пак тук влизам да се постопля и продължавам напред.Благодаря!                                                                            P.S.Според мен Vox populi се появи точно навреме в темата.Хубавите подправки само обогатяват ястието!

# 67
  • Мнения: 1
Simplyaven,
  Hug Благодаря за споделеното! Нямам търпение да се оттърва от всяка моя негативна мисъл, всичко, което ми пречи и ме спъва, от ненужни тежки помисли и какво ли още не Wink Това е прекрасен шанс да започнем на чисто Wink
  Искам да допълня,че дишането също спомага да си избиеш "дяволчетата" от главата и помислите Simple Smile

# 68
  • Мнения: 65

  Искам да допълня,че дишането също спомага да си избиеш "дяволчетата" от главата и помислите Simple Smile
- при това много бързо. Проверено!  chef
(Дробовете са свързани с една от ангелските йерархии. Съответно редовните правилни дихателни упражнения могат да спомогнат и за истинска ..."покана на ангелски същества" - и без ритуал  Heart Eyes )

# 69
  • Мнения: 10 698
И тук да кажа.
Благо-даря от сърце на Вокс Hug
Благо-даря му и за информацията, която споделя, и за промяната в отношението му  Simple Smile

 Flowers Sunflower

P.S.Според мен Vox populi се появи точно навреме в темата.Хубавите подправки само обогатяват ястието!

Май така ще се окаже  Grinning

# 70
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
simplyaven, това ми идва много добре. На 21.12 е роден синът ми, така че очевидно ще изпълняваме на 100% поне тази част:

брей, да не се окажем рода сега - мъжо празнува РД на тази дата  Joy hahaha.

Лени, благодаря ти за огромния труд и невероятния дух, който вдъхна в тази тема. Чудесната първа страничка според мен е част от магията на тази тема. Няма как да отвориш първа страничка и да не се усмихнеш, да повишиш вибрациите и да пожелаеш Добро.

# 71
  • Мнения: 630
Благодаря ти за този линк.Много полезен,упражненията се правят бързо ,лесно,много ми хареса!За квадратното дишане знам отдавна ,а така комбинирано и с дишане през ноздрите и с отпускане на мускулите оше повече ми хареса!   bouquet        

# 72
  • Мнения: 439
И тук да кажа.
Благо-даря от сърце на Вокс Hug
Благо-даря му и за информацията, която споделя, и за промяната в отношението му  Simple Smile

 Flowers Sunflower

P.S.Според мен Vox populi се появи точно навреме в темата.Хубавите подправки само обогатяват ястието!

Май така ще се окаже  Grinning
Много съм щастлива да прочета това...харесва ми и общото излъчване на темата Two Hearts

# 73
  • Мнения: 95
Цитат
В седмицата преди деня на зимното слънцестоене в къщата не бива да се почиства и шие;

С това не знам дали ще се справя  newsm75 newsm79 newsm28

Шиенето добре, но един ден да не пусна прахосмукачка и ... кочината става пълна!

Вие как ще се справите с това?

# 74
  • Мнения: 10 698
skoksi, направи това, което интуитивно усещаш, че е правилно и добро  Grinning
Разбира се, че няма да потъват домовете ни в прах, защото "не трябвало" да се чисти в седмицата преди Зимното слънцестоене  Wink
Аз пък не само, че изчистих днес, но и направих енергийно чистене на апартамента  Peace
Чак след като свърших с чистенето, включих компютъра и прочетох, че не трябвало да се прави  Laughing
Да, но сега енергията вкъщи се усеща друга ...  Flutter

И нещо, което много ми хареса и си позволявам да копирам:  Heart Eyes

Всички сме специални същества и всички ние сме тук, за да случим една еволюция, но не само нашата собствена, а духовната еволюция на цялата земна дуалност.
Всеки един от нас с идването си тук е сключил споразумение да даде най-доброто от себе си, но не само за себе си, а за цялата Земя. Това е процесът на служене, който осмисля самото живеене. Ако начина, по който действа дадено създание, противоречи на цялата земна духовна еволюция, означава, че то не постъпва по най-добрия начин и за самото себе си.
Най-доброто за човешката еволюция винаги е в синхрон с най-доброто за отделното същество. И ако действаме от позицията на служене, ние можем да достигнем не само до нашата Висша мисия, но и до най-вълшебното случване на нашия личен сън. Нито едно създание не е дошло на Земята с намерението да изживее посредствено живота си, нито едно създание не е дошло с желанието за едно чисто материално съществуване, нито едно създание не е дошло, за да потъне в болката и гнева.
Всички ние сме дошли с наша лична върховна мисия да служим по най-добрия начин, по който сме способни, да творим и да вдъхновяваме. И когато си мислим, че сме най-далеч от призванието си, от нашата лична мисия, от божественото в нас, точно тогава сме най-близо..., защото онази вътрешна празнина, която не може да се запълни с вещи, власт и дори любовни отношения, ни показва, че има нещо повече, нещо по-истинско.
Това е нашата изначална същност - да надскочим идеята за Егото и да служим "навън" следвайки Сърцето...
И това е единствения начин да превърнем живота си в Приказка, защото щастието е само повърхностно и малотрайно, когато не изживяваме себе си като посланици на божественото ... Simple Smile

Последна редакция: нд, 19 дек 2010, 14:19 от mijjjka

Общи условия

Активация на акаунт