партньор темерут и егоист

  • 21 555
  • 269
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 811
Здравейте отново от мен. Не знам какво да правя с моя приятел. Уж се сгодихме, уж почнахме да пробваме за деца. Чудя се дали не е голяма грешка. Но нямам идея дали ще си намеря друг, който да отговаря на изискванията ми. Приятелят ми/годеникът ми е голям темерут. Освен хубав секс, друго не ни свързва. Понякога ме дразни безумно с дървенофилософстването си и липсата на емоционална подкрепа. Колкото пъти съм споделяла някакви трудности с него, никога не ме е утешавал. Винаги просто "ох, разбирам", "е, ще се справиш, е излишно се притесняваш". Имаме и съвсем различно чувство за хумор.

Въпросът е, че съм рационален човек и искам мъжът до мен да е 1.,2.,3. и тн. но освен това искам и да си пасваме емоционално. не знам какво да правя в тези отношения, в които не съм особено щастлива, но без някой наистина готин И сериозен на хоризонта. Около мен мъжете или са готини и патологични женкари или са влюбени в мен и са зле. Но е ужасно, на моменти е като в затвор с тоя човек.

# 1
  • Мнения: 6 966
А какви са твоите 1., 2., 3., на които той отговаря? Изглежда въобще не го харесваш и дори те дразни. На твое място не бих тръгнала да правя деца с човек, който ме дразни по всякакъв начин. Ще сте заедно цял живот. Цял живот, изпълнен с досада, скука и дразнене е лоша перспектива.

# 2
  • Мнения: 2 811
ами харесва ми това, че е много умен, амбициозен, стабилен финансово и тн, физически ми харесва, висок е и с хубава фигура, спортен, имаме хубава сексуална, химия, че му вярвам и мога да разчитам на него. Това, че иска семейство (и то с мен, това тук не е толкова често срещано, много мъже удрят 40 преди да се сетят за семейство).  но наистина е много безрадостно на моменти. просто избеснявам от липсата на емоционална съпричастност и същинско общуване.
 Cry Confused знам, че звучи ужасно, но съм с него, просто защото не мисля, че ще си намеря някой, който хем да отговаря на изискванията ми, хем да иска семейство, хем да имаме истинска топлина между нас.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 006
Вземи един лист и го раздели на 2. От едната страна напиши какво харесваш в него по точки 1,2,3, и тн. По същя начин напиши кое те дразни 1,2,3...  и накрая си ги прочети. Сама ще намериш отговора, ако още се колебаеш помисли си ще ти харесва ли да си в еди си коя ситуация и с бебе от него, дали би се грижил за бебето. Оставам с впечатлението, че имаш по-скоро сексуално привличане, без да си влюбена и да го обичаш.

# 4
  • Мнения: 39 388
Ох, Аман ти други деца нямаш ли?

# 5
  • Мнения: 2 811
Да за бебе би се грижил сто процента. заради това го търпя, но наистина освен секса и стабилността му и интелектуалното пасване, има друг компонент, който е страшно важен и това е емоционалното  напасване по темперамент. това тотално липсва. той просто може да бъде голям  сухар и аутист  и това ме убива. нма никаква игривост, никаква закачливост нищо.

не нямам други деца. имам един аборт преди няколко години, когато пък имаше голяма любов, но страшно се карахме с момчето, а и се притеснявах дали мога да разчитам на него. От тогава си казах --само сериозни и стабилни мъже.

Последна редакция: нд, 17 яну 2016, 16:05 от OX'AMAH

# 6
  • Мнения: 2 222
А защо казваш "Уж се сгодихме" и "Уж почнахме да пробваме за деца"? Реално сгодени ли сте или какво  newsm78

# 7
  • Мнения: 2 811
да сгодени сме от има няма месец, а почнахме да пробваме пак тоя месец. Аз сега си чакам цикъла да дойде.

# 8
  • Мнения: 10 547
Съпругът ми е всичко друго, но не и потупващ по рамото съпружец. Емоционално осакатен е някъде далече в детството си, общува трудно, хич дори и не държи да го занимавам с дребнотемните си дела, като например колежката, която ме е ядосала или това че, съм била на работа извънредно две смени, защото същата тази колежка си следи нещо си там, свързано с предстоящото инвитро и пр., и пр.
Имам ли трудност: "Чакай да ти споделя, милооо!". Отговор: "Ахам, и? Не драматизирай излишно, ти си борец ще се справиш!". Ама аз такова, искам да си плямпорим, защото като бях малка у дома това се правеше- вечер сядахме и си изприказвахме деня. Ама, верно бе, има ли смисъл да товаря връзката си с неща, които не я касаят пряко?
Иначе профилът е същият като на твоя, Аман, само не е висок. Бачка яко, изкарва, влага, грижи се за децата, за него те са култ, идоли. Искам нещо- имам го. Само не трябва да го занимавам излишно с приятелка, работа и пр. Има си форум, де.  Mr. Green

След 12 години заедно емпатичен не бих допуснала. Имам такъв колега в момента- ауууу, неееееее!

# 9
  • Мнения: 31 848
В какъв смисъл е егоист? Нали уж може да разчиташ на него.
Иначе идеални хора няма.

А израза ти "заради това го търпя" ми говори, че може би не сте един за друг и не го обичаш. Може би просто търсиш сериозен и стабилен човек с който може да създадеш семейство. Не може да изискваш един човек да придобие качества, които няма.

# 10
  • Мнения: 1 127
Избираш кое ти е приоритет във връзката.

.... Не може да изискваш един човек да придобие качества, които няма.

Останалото или го приемаш, или правиш опит да го подобриш без гаранции, или го отхвърляш.

# 11
  • Мнения: 2 811
Ами егоист в смисъл, че си живее в себе си чисто емоционално, няма желание за връзка с мен и с моите усещания, няма потребност от такова нещо. аз му казвам какво ми е било и тн за някаква случка споделям му, той седи и мълчи. аз се ядосвам казвам му "ние един нормален истински разговор не можем да проведем" и той "извинявай, мисля си върху това, което каза, но не знам какво да кажа". той естествено също да ми споделя нещо е пълен абсурд, трябва с ченгел от устата д аму вадя и да го подпитвам "Сигурно много се вълнуваш от еди какво си? Сигурно много се радваш за еди що си?" и тогава отговаря, но не става аз да му вадя с ченгел от устата какво става вътре в него за всяко нещо.
 разговорите ни са на интелектуално ниво: за книги там или работа, или кой какво е направил, но не и нещо по-лично.  Понякога говори и за храна...много въодушевено. Питам го"как беше рождения ден на сестра ти? как е семейството ти?" (нямах възможност да отида) "ами много добре, храната беше супер".  
Просто не сме истински свързани като хора, както съм с близките си семейство и приятели мои.

 

# 12
  • Мнения: X
Ох бе жена не разбра ли, че с този човек не сте един за друг-колкото и теми да пускаш! Хубаво годинките те притискат, но като не сте един за друг няма смисъл и човекът да мъчиш, че и себе си, да не говорим и детето-ако го направите. Ти го приемаш само като донор и това е. Отделно че и ти се хойка още и само си търсиш извинения.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 006
Така го чувстваш ти, за него вероятно не е проблем, вероятно той не е наясно, че ти имаш такава необходимост, а и да е наясно едва ли точно тази си черта от характера ще промени. Явно човека е интроверт, а ти екстроверт. Или го приемаш такъв или не. Да си късаш нервите е безмислено, а и колко време ще издържиш така? Ползвай си форума по предназначение, като не споделяш с него.  Mr. Green /Майтапя се, да не се засегнеш сега/

# 14
  • Мнения: 31 848
Ами егоист в смисъл, че си живее в себе си чисто емоционално, няма желание за връзка с мен и с моите усещания, няма потребност от такова нещо. аз му казвам какво ми е било и тн за някаква случка споделям му, той седи и мълчи. аз се ядосвам казвам му "ние един нормален истински разговор не може да проведем" и той "извинявай, мисля си върху това, което каза, но не знам какво да кажа". той естествено също да ми споделя нещо е пълен абсурд, трябва с ченгел от устата д аму вадя и да го подпитвам "Сигурно много се вълнуваш от еди какво си? Сигурно много се радваш за еди що си?" и тогава отговаря, но не става аз да му вадя с ченгел от устата какво става вътре в него за всяко нещо.
 разговорите ни са на интелектуално ниво: за книги там или работа, или кой какво е направил, но не и нещо по-лично.  Понякога говори и за храна...много въодушевено. Питам го"как беше рождения ден на сестра ти? как е семейството ти?" (нямах възможност да отида) "ами много добре, храната беше супер".  
Просто не сме истински свързани като хора, както съм с близките си семейство и приятели мои.

 

Наистина е кофти да имаш такъв човек. Сигурно даже и ти е малко самотно, но все пак ти си го избрала такъв. Не може да очакваш да се промени.
А ако наистина го обичаш такъв, го приемаш и това е. А споделянето, проблемите - намери някой друг близък - майка, приятелка и т.н.
Трябва хубаво да прецениш дали можеш да живееш цял живот с такъв човек. Защото ми се струва, че общуването ви е на ниво добри познати, само дето включва хубав секс.
Донякъде го разбирам човека. Самата аз съм донякъде такава и са ме обвинявали, че не споделям мисли, чувства, тайни и впрочие неща. Еми няма пък, такава съм си и не планирам да се променям.
Живота ме е научил, че да споделям съкровени мисли, тайни и чувства не е хубаво. Винаги може това да бъде използвано срещу мен в един момент. Случвало ми се.
Безсмислено е да търсиш идеалния, няма такива. Но има подходящи.
Факта, че се оглеждаш  и за други говори много.

Общи условия

Активация на акаунт