Машина за хляб-37 част

  • 48 300
  • 740
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 679
Ердинч, благодаря за оценката и за съвета. Следващия път ще увелича количеството течност и маята и ще споделя резултата.  Hug

# 481
  • Мнения: 4 369
Мери,честита ти машинка със здраве да си я ползваш!
И аз съм с Мулинекс....
Ако правя голям хляб след изпичането го оставям още малко в машината.
Ако е малък хляб,вадя веднага....

Другото е,че пека хляба,но на нас ни харесва повече на другия ден...Не се троши толкова и се реже лесно....

Ще свикнеш да правиш и без везна,та ако не ти трябва за други дейности в кухнята може и да не купуваш... Laughing

Благодаря, Мастерче   bouquet
Аз веднага извадих хляба от машинката и наистина се реже по-трудно.
Остана половината и го сложих вече изстинал в найлонов плик.
Така, че ще го видя утре как ще е .
Везната няма да купувам аз , така че ще имам.
Много ми е трудно да  сложа напр. 520 гр. брашно .
Ще му хвана цаката аз на хляба, ама другаде е проблема  Thinking На седмица ми се събира по половин филия  хляб да изям, а тази вечер изядох цели 3 филии
  Sick

# 482
  • Мнения: 7 779
[Везната няма да купувам аз , така че ще имам.
Много ми е трудно да  сложа напр. 520 гр. брашно .
Ще му хвана цаката аз на хляба, ама другаде е проблема  Thinking На седмица ми се събира по половин филия  хляб да изям, а тази вечер изядох цели 3 филии[/color]  Sick[/b]
искай обхвата на везната да е до 150 кг   hahaha

# 483
  • Мнения: 5 001
... ама другаде е проблема  Thinking На седмица ми се събира по половин филия  хляб да изям, а тази вечер изядох цели 3 филии  Sick
Не се притеснявай,така е в началото..... hahaha hahaha hahaha
И ние бяхме така...После се нормализират нещата.... Mr. Green

искай обхвата на везната да е до 150 кг   hahaha
Муха-ха-хаааа....кО мЪ напраЙхтИ бряяяяяя.... ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Малеееее...... Joy Joy Joy Joy Joy

# 484
  • Мнения: 7 779
Много ми е трудно да  сложа напр. 520 гр. брашно .
като ти е трудно да сложиш 520 гр какъв ти е проблема да сложиш 500 гр  , а останалото количество да добавиш докато се меси и докато стане хубава топка   bouquet

# 485
  • Мнения: X
Много ми е трудно да  сложа напр. 520 гр. брашно .
като ти е трудно да сложиш 520 гр какъв ти е проблема да сложиш 500 гр  , а останалото количество да добавиш докато се меси и докато стане хубава топка   bouquet

Само се чудите как жена ви да е в кухнята... ей, големи сте егоисти! Като си премери продуктите, излиза си от кухнята и идва да си чатим (да стояла и да гледала тестото - може, ама само един-два пъти)!  Grinning

# 486
  • Мнения: 4 369
Много ми е трудно да  сложа напр. 520 гр. брашно .
като ти е трудно да сложиш 520 гр какъв ти е проблема да сложиш 500 гр  , а останалото количество да добавиш докато се меси и докато стане хубава топка   bouquet

Само се чудите как жена ви да е в кухнята... ей, големи сте егоисти! Като си премери продуктите, излиза си от кухнята и идва да си чатим (да стояла и да гледала тестото - може, ама само един-два пъти)!  Grinning

Точно така  Peace Аз да не съм я купила тази хлебопекарна да й вися над  дисплея. Mr. Green
, а кой ще виси в нета  Mr. Green
То като ще зяпам през 5 мин  в прозорчето, по-добре и бързо ще е да си омеся наръка каквото ми трябва.


[Везната няма да купувам аз , така че ще имам.
Много ми е трудно да  сложа напр. 520 гр. брашно .
Ще му хвана цаката аз на хляба, ама другаде е проблема  Thinking На седмица ми се събира по половин филия  хляб да изям, а тази вечер изядох цели 3 филии[/color]  Sick[/b]
искай обхвата на везната да е до 150 кг   hahaha

Споко, човека се е погрижил за това. Има си везна до 500 кг Mr. Green

# 487
  • Мнения: 7 779
[Само се чудите как жена ви да е в кухнята... ей, големи сте егоисти! Като си премери продуктите, излиза си от кухнята и идва да си чатим (да стояла и да гледала тестото - може, ама само един-два пъти)!  Grinning
има и за това решение - слагаш машината до компютъра и действаш  Joy

# 488
  • Мнения: 125
[Само се чудите как жена ви да е в кухнята... ей, големи сте егоисти! Като си премери продуктите, излиза си от кухнята и идва да си чатим (да стояла и да гледала тестото - може, ама само един-два пъти)!  Grinning
има и за това решение - слагаш машината до компютъра и действаш  Joy

ахъм  Mr. Green, давай акъл
Мъже ми мрънка, че ако се наложи да отвори лаптопа, ще излезе брашно за една питка  hahaha

# 489
  • Мнения: X
ахъм  Mr. Green, давай акъл
Мъже ми мрънка, че ако се наложи да отвори лаптопа, ще излезе брашно за една питка  hahaha

Ти му кажи да се радва, че жена му складира брашно за черни дни на нестандартни места и гладен няма да го оставиш.  Joy Joy Joy

# 490
  • Мнения: 0
Здравейте! Купихме машина за хляб на Делонги, но хляба стои като недоопечен, т.е. отгоре няма коричка. Спазваме всичко по рецептата. Някой има ли такава машина за да сподели рецепта, защото тези от книжката явно не стават? Ще ви бъда много благодарна, че вече съвсем се отчаях... Какъв е този хляб без коричка отгоре? Четох, че някои залепят фолио на капака, но не би трябвало да е така според мен...

# 491
  • София
  • Мнения: 7 927
Здравейте! Купихме машина за хляб на Делонги, но хляба стои като недоопечен, т.е. отгоре няма коричка. Спазваме всичко по рецептата. Някой има ли такава машина за да сподели рецепта, защото тези от книжката явно не стават? Ще ви бъда много благодарна, че вече съвсем се отчаях... Какъв е този хляб без коричка отгоре? Четох, че някои залепят фолио на капака, но не би трябвало да е така според мен...

Проверете си настройките за обема на хляба и вида на изпичане. Оставете го това фолио настрани то работа няма да ви свърши.

# 492
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте! Купихме машина за хляб на Делонги, но хляба стои като недоопечен, т.е. отгоре няма коричка. Спазваме всичко по рецептата. Някой има ли такава машина за да сподели рецепта, защото тези от книжката явно не стават? Ще ви бъда много благодарна, че вече съвсем се отчаях... Какъв е този хляб без коричка отгоре? Четох, че някои залепят фолио на капака, но не би трябвало да е така според мен...

Проверете си настройките за обема на хляба и вида на изпичане. Оставете го това фолио настрани то работа няма да ви свърши.
Или го допичайте, на програма за печене.

# 493
  • Мнения: 0
Хлебопекарната е Delonghi BDM 750, мощност 450 W, 3 размера на хляб 0.500/0.700/1000 гр., които се избират от един бутон съответно с едно, две и три натискания и изписва грамажа на хляба. Контролът на препичане също е три степени, като избираме третата... Хлябът се препича отстрани, но отгоре няма коричка.
Не знам как да се направи да се доопече? Нали е цял цикъл?

# 494
  • Мнения: 0
Мислех, че хлябът ще стане пухкав и с корички, но е един такъв тежък и малко суров стои... Ще опитаме и с друго брашно и мая, въпреки, че тези не са лоши... Машината е подарък  за майката на приятеля и идеята беше да се слага всичко и да става хляб, а не да я притесняваме допълнително да вади тестото, да го дооправя и да го пече във фурната...

Общи условия

Активация на акаунт