Как МЗ ограмотява непросветените за вируса на СПИН

  • 5 719
  • 121
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 836
...
А за езика... Нямат си представа възмутените лелички какъв е езикът на децата им в тяхно отсъствие.
Имах тази възможност (или нещастие, въпрос на гледна точка) да се запозная и да чуя собственоушно какви думички знаят и мълвят нежните девичи устнички на възпитани миловидни момиченца от 3 и 4 клас, растящи в прекрасни семейства, когато префинените им мамички не могат да ги чуят...  Whistling

Именно. А пък какви картинки гледат...
Я, МЗ-то да си ъпдейтне инфото и да действа.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 273
Нямат си представа възмутените лелички какъв е езикът на децата им в тяхно отсъствие.
Интересно - как дефинираш "лелички"  newsm78 Доколкото разбирам от постовете ти различаваш тийнеджъри(деца) и лелички. Ти към кои си  newsm78
И друго се чудя - 20 годишната ми приятелка и тя ли е "леличка", защото не харесва въпросната реклама?

# 32
  • Мнения: 2 746
Добре де, какво точно не харесвате в клипа?

# 33
  • Мнения: 1 536
Добре де, какво точно не харесвате в клипа?
По-лесно е да търсим,какво по-точно може и да ни хареса в него.
Едно голямо недоразумение е,нищо друго .
И аз съм от леличките. Peace

# 34
  • Мнения: X
Несериозно ми звучи, освен че не е направено професионално. Сякаш всеки момент някой ще го напръска с Райд или ще го отмие с Тоалетно пате. Като им каже на тийновете, че ще им скапе имунната система, те пък направо ще си го преместят от единия крачол в другия.

# 35
  • Мнения: 60
Добре де, какво точно не харесвате в клипа?

На мен лично следното: направен е непрофесионално, като на две на три; изглежда аматьорски; не звучи сериозно, каквато му е тематиката и не предизвиква (у мен) емоции като страх, а по-скоро ми звучи леко шеговито (малко напомня на онази реклама с дълбините на канала).  Както каза приятелят ми: "Прилича на реклама на бельо от Илианци"...

Но на мен друго ми е по-интересно - колко пари са вложени в клипа?

# 36
  • София
  • Мнения: 1 573
Това, което и мен ме потриса в клипа е тотално аматьорската му визия. Имам чувството, че аз ако седна за един ден ще го направя по-добре при все, че никога не съм се занимавала с подобно нещо. Просто е отвратителна анимация с изрески от каталог за бельо  Sick Инае езикът не е толкова фрапиращ или шокиращ. Факт е, че всички тийнове ще го разберат... но и няма нищо подтискащо в него за да може да ги стресне и да ги накара поне малко да мислят (доколкото изобщо го умеят). Просто ще се подбъзикват с фразите както с "Оооо, Пепи" и до там  Confused

# 37
  • Мнения: 9 814
Клипът е чудесен за таргета си, който определено не е жени на възраст 25 +, родили поне по едно дете и пишещи в БГ-Мама.
Със скучновато клипче в стил нАучна беседа от средата на 80-те, няма кой съвременен тинейджър да ви разбере.
Аматьорската му визия също си има смисъл- като направена от тийнове за тийнове...

# 38
  • Мнения: X
Клипът е чудесен, за да позабавлява таргета си, а дали ще се доближи до целта, с която уж е замислен, е друг въпрос.

# 39
  • Мнения: X
"Чудесен", освен че му лепва като на свинче звънче на т.нар. "клип",  никак не ми се вписва и в речника на таргет групата baby_neutral

# 40
  • Мнения: 519
ЕФтин, та дрънка. Някой "голям" мноого се е пънал да звучи като тийн. Не му се е получило Laughing

# 41
  • Мнения: 1 175
Клипът е чудесен за таргета си, който определено не е жени на възраст 25 +, родили поне по едно дете и пишещи в БГ-Мама.
Със скучновато клипче в стил нАучна беседа от средата на 80-те, няма кой съвременен тинейджър да ви разбере.
Аматьорската му визия също си има смисъл- като направена от тийнове за тийнове...

Съгласна съм с това. Да, евтин изглежда, но това наистина се вписва в таргет групата - все едно че е флаш филмче извадено от youtube, където подрастващите прекарват доста време. Надали един 15-годишен би се впечатлил от качествено киноизкуство в такъв клип.

Клиповете, споменати на първа страница, са визуално качествени, но много абстрактни и не предлагат конкретната информация, касаеща се до един тийн. Клипчето на МЗ е много по-информативно, и ясно обяснява точно как се прихваща вирусът и как да се защитиш от него. Това, което му липсва според мен, е че не набляга достатъчно върху сериозността на болестта и нейните последствия. Фразата "ще ти хакна цялата имунна система" е стратегическа, защото децата ще откликнат на думата "хаквам", но това можеше да се използва по-добре. Тая болест не само ти хаква системата, ами направо ти срива целия организъм и води до смърт. Жаргонът е уловката и според мен е добро решение за задържане на вниманието на тази възрастова група, просто поуката зад жаргона можеше да е малко по-пълна и стряскаща за по-добър ефект.

# 42
  • Мнения: 77
Инфо от Днес.бг

Клипът за анти-СПИН кампанията с мото "Презерватирай се!" не е минавал през одобрение от МЗ. Той е поръчан от Програма "Превенция и контрол на ХИВ/СПИН" за намаляване на уязвимостта сред младите хора между 15 и 29 години.

Това пишат в писмо до редакцията на Dnes.bg от пресцентъра на здравното министерство.

От писмото разбираме, че клипът е изработен от "Фен ТВ", а ръководител на творческия екип е Камен Воденичаров.

Изработката на видеото струва 11 хил. лв. и то е финансирано по Програмата със средства на Глобалния фонд за борба със СПИН, туберкулоза и малария.

Договор за излъчвания на клипа по телевизиите няма.


-------

11 бона? Oтворете Вбокс и вижте деца 10-15 годишни какви страхотни и майсторски изпипани клипчета правят и то със нулев паричен ресурс!
Иначе клипа е тъп и тинейджърите не говорят така! Grinning Така говорят възрастни, които се правят на тинейджъри!

# 43
  • Мнения: 25 662
Интересно - как дефинираш "лелички"  newsm78 Доколкото разбирам от постовете ти различаваш тийнеджъри(деца) и лелички. Ти към кои си  newsm78
И друго се чудя - 20 годишната ми приятелка и тя ли е "леличка", защото не харесва въпросната реклама?

Мислех, че спадам към леличките, но с изненада научих, че има и по-лелички от мен, да не кажа и направо бабички. Ощипани.  Rolling Eyes
А за 20-годишната приятелка - просто не го хареса или е потресена? Защото има голяма разлика.  Laughing

# 44
  • Мнения: 836


-------

Иначе клипа е тъп и тинейджърите не говорят така! Grinning Така говорят възрастни, които се правят на тинейджъри!

Много точно.
За клипа моят тийн вкъщи каза само: "Мега тъпо, аз ще го направя сто пъти по-добре" и веднага вниманието му беше отклонено  в съвсем друга посока. Никакво "послание" не го достигна, щото и без това няма такова. Тез неща, дето им ги "внушават" тъй дебелашки, хлапетата отдавна си ги знаят.
Единственият начин да ги нацелиш с рекламните си стрелички е да ги впечатлиш с нещо ново и поднесено във форма, която им е поне една идея над нивото - и като информация, и като изпълнение.

За излагацията на МЗ-то няма да отварям дума. Ситуацията е ноу комент.

Общи условия

Активация на акаунт