Как МЗ ограмотява непросветените за вируса на СПИН

  • 5 716
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 60
Чисто като изпълнение, рекламата изглежда прекалено аматьорски и някак несериозна... все едно някой е седнал и я е направил ей така между другото за час-два... Естествено няма как да се сравняват реклами като The Human Hourglass, която е брутална (но и тематиката си е брутална) и е направена от Лео Бърнет с рекламата на МЗ.
Ето една френска реклама, която е много графична, но според мен има по-голямо въздействие:
http://www.youtube.com/watch?v=HHaA60VBQ1w&feature=fvst (надявам се да не нарушавам правилата на форума).

# 16
  • Мнения: X
Това, че клипът ще се стори як на тийнейджърите, не значи непременно, че ще ги накара да се замислят и да се предпазват.

Мисля, че този, който е правил клипа, е подценил аудиторията.

# 17
  • Мнения: 25 662
Ето една френска реклама, която е много графична, но според мен има по-голямо въздействие:
http://www.youtube.com/watch?v=HHaA60VBQ1w&feature=fvst (надявам се да не нарушавам правилата на форума).

Уау!  Laughing

# 18
  • Мнения: 2 865
Естествено няма как да се сравняват реклами като The Human Hourglass, която е брутална (но и тематиката си е брутална)
Тази (с часовника) освен да засили фобията, на някой който вече има такава (фобия), какви други въздействия има според теб?

Последна редакция: ср, 01 дек 2010, 16:32 от Arizona

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Просто, ясно и с картинки - лесно е за възприемане от съвременния тийнейджър.
Браво на екипа за идеята!  Laughing
Този клип ми идва вече брутален: http://www.youtube.com/watch?v=TRFxoQOQqk4&feature=player_embedded
На мен също Shocked Вярно ли клиповете "по света" ви допадат повече?

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
....
Вие какво мислите? Бихте ли показали на детето си (тийнейджър) този клип? ...
Да. Щом е голямо за да прави секс. Значи знае как се прави той и няма да чуе за първи път "заден вход" и останалите сравнения.
Клипът не е за лелички.

Точно това и аз имах предвид в поста си.
А клиповете за ХИВ мисля, че няма да е вредно да ги правят не толкова комични, колкото по-скоро стряскащи. Това е ХИВ и предупреждението следва да внушава страх и да е зловещо. Защото съм сигурна, че някои безотговорници ще се хилят на рекламата и пак ще си бройкат без предпазни средства.

# 21
  • Мнения: 60
Тази с часовника е ясно, че не е насочена към тийнейджъри и не е от типа реклами, които имат за цел да образоват аудиторията с преговаряне на фактите. Тя разчита на по-емоционално въздействие и посланието й - "На всеки 10 секунди някой в света умира от СПИН" е предадено по пресилен и шокиращ начин. И не мисля, че има за цел да стресне хората, които вече са носители на ХИВ, а останалите.
Както казах рекламата на МЗ изглежда просто аматьорски и не ми звучи достатъчно сериозно за тематиката.
Съгласна съм с това мнение:
Това, че клипът ще се стори як на тийнейджърите, не значи непременно, че ще ги накара да се замислят и да се предпазват.

Мисля, че този, който е правил клипа, е подценил аудиторията.

П.С. Както и с мнението на svetla  Peace

# 22
  • Мнения: 2 865
svetla, моята логика е първо да се ограмотят къде са рисковете, понеже ако не осъзнават че имат рисково поведение може и да не се уплашат.

# 23
  • Мнения: X
Направена е на ниво детска градина.
То верно,че тийновете все повече затъпяват,ама да са чак толкова идиотени?    Thinking

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
svetla, моята логика е първо да се ограмотят къде са рисковете, понеже ако не осъзнават че имат рисково поведение може и да не се уплашат.

Да де-рисковете, секс (всякакъв вид) без презерватив и спринцовкитв.
То вече заразените и знаещите няма какво да ги стряска, но дано да стресне останалите.
Макар че допускам за възможно на тапирите да им влезе и излезе през.... ухото, а хората с фобии може да се стреснат.

# 25
  • Мнения: 4 585
Рекох да видя на какво вика кака Сийка уау!
 -Уау!

# 26
  • Мнения: 836
Просто, ясно и с картинки - лесно е за възприемане от съвременния тийнейджър.
Браво на екипа за идеята!  Laughing

Този клип ми идва вече брутален: http://www.youtube.com/watch?v=TRFxoQOQqk4&feature=player_embedded

Този клип е дело на професионалисти. Личи си.

Пък онзи на наш'те от Министерството поне да вървеше с книжка за оцветяване. За по-лесно онагледяване и затвърждаване на терминологията по министерскому, която следва да се усвои от цялата им таргет група.

# 27
  • Мнения: 2 746

Ето една френска реклама, която е много графична, но според мен има по-голямо въздействие:
http://www.youtube.com/watch?v=HHaA60VBQ1w&feature=fvst (надявам се да не нарушавам правилата на форума).



Представям си, ако тази реклама беше пусната на мястото на тук обсъжданото клипче, каква вълна от възмущение щеше да има Laughing Министерството на здравеопазването щеше да бъде предложено за закриване  Laughing

А иначе смятам, че в нашенското клипче няма нищо лошо, напротив, даже е симпатично. Не виждам какво толкова се оплюва в показаното - използваните изрази са точно от речника на тийновете.

# 28
  • Мнения: 836
...
А иначе смятам, че в нашенското клипче няма нищо лошо, напротив, даже е симпатично. Не виждам какво толкова се оплюва в показаното - използваните изрази са точно от речника на тийновете.

Да, вирусчето е симпатяга! Сладур голям!...
Всички дечица вече го харесват.


ПП. Абе, страшно нашествие на Калинки по тез нашенските министерства напоследък.

Последна редакция: ср, 01 дек 2010, 19:46 от горица

# 29
  • Мнения: 25 662
Вирусчето не е предназначено за дечицата, а за каките и батковците им.  Laughing
Нали не очаквате няколкоминутно клипче да образова децата ни? То е само за напомняне: "Хей, мушна ли си презерватива в джоба?".
А за езика... Нямат си представа възмутените лелички какъв е езикът на децата им в тяхно отсъствие.
Имах тази възможност (или нещастие, въпрос на гледна точка) да се запозная и да чуя собственоушно какви думички знаят и мълвят нежните девичи устнички на възпитани миловидни момиченца от 3 и 4 клас, растящи в прекрасни семейства, когато префинените им мамички не могат да ги чуят...  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт