Reduce-Reuse-Recycle по български

  • 75 200
  • 1 017
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 6 214
Едно време старите хора когато са мазали отвътре стаите са слагали по мъничко син камък във варта ... не за да синее стената... от няколко кристалчета пак си стои бяла, а за да няма мухъл.
 
Има логика, синият камък е противогъбично био-средство.

# 961
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
... но не се опитвайте да го добавяте в обикновено тапетно лепило ... пресича го.

# 962
  • Мнения: 6
Записвам се да следя темата.

# 963
  • Мнения: 1 934
Ако имах  време, бих написала хвалебна ода за клошарите  Simple Smile

Да, колкото и смешно да ви се струва, просто ако не са те, рециклирането ще намалее в пъти.

В първия работен ден на 2013 предадох в близкия пункт 10 кг хартия за 60 стотинки и ги подарих на клошаря, който чакаше след мен. Човекът ми каза, че изкупуват пластмасата за 20 ст килото и това ме стимулира още повече да оставям пластамасата отстрани, защото нямаме разделно събиране. Видях човек с огрооооооомен денк от прозрачно перде на гърба, който беше тъпкан с пластамаса.

Надеждата ми дойде от едно момиченце около 5 клас преди мен, което предаде хартията си  smile3501 Мдааа, бъдещето е там.
Веднага правя сравнение и със свекъра си, който е на 83 години и категорично отказа да предаде хартията с думите: Аз да не съм клошар!  Wink

През 2013 започнах вече да събирам сама хартията вкъщи и ще я предавам лично  Simple Smile

# 964
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ако имах  време, бих написала хвалебна ода за клошарите  Simple Smile

Да, колкото и смешно да ви се струва, просто ако не са те, рециклирането ще намалее в пъти.

И аз си мисля нещо такова! Rolling Eyes

На мен вече почна да ми става съвестно в редките случаи, когато не изхвърля нещо разделно. Вече си прибирам всички боклуци за да мога вкъщи да си ги хвърля разделно и после по съответните кофи.
Ние в момента живеем на село, където няма кофи за разделно събиране. Но разделния боклук мъжа ми го носи във Варна и там го изхвърля или го носи до някой пункт.

# 965
  • Мнения: 0
Здравейте, много ви е интересна темата, много креативни идеи, които носят вдъхновение! Да продължа линията за варта... Правим си ремонт сега и сме на етап в който сме махнали мазилката в коридора и са голи тухли. По принцип мислихме да си направим нова мазилка, шпакловка и латекс, но на мен страшно ми харесаха тухлите, както са голи. Замислих се дали поне едната стена да не оставя така, като ги варосам само. За декоративен ефект. Както сега го създават с декоративни тухли, но да си ползвам оригиналните. Някой да е правил нещо подобно или поне съвет как се поддържа варосана стена... Рони ли се, оставя ли бели следи по дрехите като се опреш... Благодаря предварително, ако някой може да помогне Simple Smile

# 966
  • Мнения: 6 243
На село варосвахме. Нямам спомени да се е ронило (освен ако не го бие пряко дъжд или не иде реч за варта по дърветата), но цапа дрехите. Иначе е много хубаво, едно чисто стои. За коридор аз бих с въздържала - обикновено покрай обуване-събуване все се облягаме на стените, а не искаш все да ти е бял гърба. Освен ако не говорим за някое просторно антре с диван  Grinning

# 967
  • София
  • Мнения: 6 309
Кливия, аз ги забелязвам от известно време, че ходят с едни големи колички и от казаните събират отдено в един чувал хартия, друг пластмаса, трети стъкло явно.
Последния път занесохме на вторични пластмасови шишета, та разбрах, че се изкупува по 30ст/кг, хартията и стъклото са много по-евтини. И доста странно май ни гледат като отидем в пункта.

# 968
  • Враца
  • Мнения: 2 332
абе, хора, кажете къде ходите в тия пунктове,бе?
аз от години не съм виждала такова нещо  newsm78

# 969
  • Мнения: 1 934
Аня, човекът ми каза и цена за буркан стъклен /и това носеше/, но я забравих. Не беше много малка, в смисъл за тях е прилична, може би около 5 ст.

Амелие, най-здравословната мазилка е варта, също и най-лесната заподдръжка. Но знам, че веднъж сложиш ли латекс, вече и с вар да минаваш, не могат да дишат стените, да не говорим какви гадости излъчват новите мазилки.

Свекър ми вароса една стая за нула време през лятото на вилата и резултатът беше повече от хубав  Simple Smile Технологията много ме учуди-с четка като за обувки го направи.


Трън в очите, питай клошарите за пунктовете  Wink

# 970
  • Мнения: 0

Амелие, най-здравословната мазилка е варта, също и най-лесната заподдръжка. Но знам, че веднъж сложиш ли латекс, вече и с вар да минаваш, не могат да дишат стените, да не говорим какви гадости излъчват новите мазилки.

Свекър ми вароса една стая за нула време през лятото на вилата и резултатът беше повече от хубав  Simple Smile Технологията много ме учуди-с четка като за обувки го направи.


А направо върху тухличките или върху мазилка вароса? И цапа ли дрехите - и мен точно това ме притеснява, както казва sladka hapka, че точно в антре вероятността е и ние да се варосваме редовно  Mr. Green Хич не е голямо антрето ни, за диванче не може и да се мечтае...  Rolling Eyes

# 971
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Цапа си варта. При баща ми стълбището и външния коридор са с вар. Редовно бриша.  ooooh!
Но определено е доста трайно, и стои свежо дълго време без поддръжка.

# 972
  • Мнения: 2 037
Здравейте, много ви е интересна темата, много креативни идеи, които носят вдъхновение! Да продължа линията за варта... Правим си ремонт сега и сме на етап в който сме махнали мазилката в коридора и са голи тухли. По принцип мислихме да си направим нова мазилка, шпакловка и латекс, но на мен страшно ми харесаха тухлите, както са голи. Замислих се дали поне едната стена да не оставя така, като ги варосам само. За декоративен ефект. Както сега го създават с декоративни тухли, но да си ползвам оригиналните. Някой да е правил нещо подобно или поне съвет как се поддържа варосана стена... Рони ли се, оставя ли бели следи по дрехите като се опреш... Благодаря предварително, ако някой може да помогне Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=687785.msg23919248#msg23919248

# 973
  • Мнения: 0
Люлин, страшно мерси! Точно за това говоря! Simple Smile

# 974
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Напоследък безуспешно търся разградими торби за смет, идея къде мога да намеря?

Общи условия

Активация на акаунт