Reduce-Reuse-Recycle по български

  • 75 171
  • 1 017
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 1 934
Трапезица, и аз щях да пиша, че за месец време се появиха на сума ти места за разделно събиране на отпадъци.

Аз сега хвърлям на гърба на училище "Алеко Константинов", но видях и по-близо в квартала  Simple Smile

Браво, има напредък  Peace Видях дори и в болница "Свети Георги" в коридорите за разделно събиране.

# 1 006
  • Мнения: 23 114
Цоп и аз в темата.Но не е ли мааалко дългичка,според правилата на форума темите са до 50 страници.Май е време за нова. Grinning

# 1 007
  • Пловдив
  • Мнения: 23 778
Цоп и аз в темата.Но не е ли мааалко дългичка,според правилата на форума темите са до 50 страници.Май е време за нова. Grinning
Прочети пак правилата. Само отчетните са по 50. От другите има и по 700-1000 страници.

# 1 008
  • Мнения: 5 602
...и темите с продължение...
цък


разделно събиране-пловдив

Последна редакция: сб, 16 мар 2013, 15:37 от Трапезица

# 1 009
  • Мнения: 186
Здравейте!
Филтри от кана Брита, някой да знае дали случайно някъде в България се рециклират?
Бях чела преди време някъде такава информация и упорито ги събирам, но са ми напълнили вече шкафа и мъж ми се сърди, че заемат място. Надявам се някой да знае нещо по въпроса Hug

# 1 010
  • София
  • Мнения: 5 201
Може ли да се изтърбушат, пластмасата в разделното, а съдържанието където и да е (гледах цял филм как сипват в реките въглен, слагат в храната и навсякъде...)

# 1 011
  • Мнения: 6 214
Може ли да се изтърбушат, пластмасата в разделното, а съдържанието където и да е (гледах цял филм как сипват в реките въглен, слагат в храната и навсякъде...)
Контейнерите за разделно не са ли само за опаковки?  newsm78 Примерно играчки или части от домакински електроуреди дали ще бъдат рециклирани или просто ще потънат в някой склад или депо?  newsm78

# 1 012
  • Мнения: 805
Електроуредите със сигурност не са за там. Има си друг ред за рециклирането им.
Освен ако сами не си ги разчлените на съставните им части и не ги групирате.

За пластмасови части от играчки, не виждам причина да не са в контейнера...

При стъклото има разделение, та може и при пластмасата да има, но не съм сигурна.

# 1 013
  • Мнения: 6 214
Електроуредите със сигурност не са за там. Има си друг ред за рециклирането им.
Освен ако сами не си ги разчлените на съставните им части и не ги групирате.

За пластмасови части от играчки, не виждам причина да не са в контейнера...

При стъклото има разделение, та може и при пластмасата да има, но не съм сигурна.
Точно за части говоря - пластмасови. Металните са извадени и са по друго направление Wink.

# 1 014
  • Мнения: 1 589
Да побутна темата и да попитам:
С какво се чисти мастило от килим?

Прегледах темета ,има идеи за почистване на килими от какво ли не,но нищо не намерих за премахване на мастило

# 1 015
  • Мнения: 246
Мастило от текстил (дреха) съм почиствала успешно с кисело мляко. Нямам представа дали ще подейства и при килим.

# 1 016
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Дами,

Имам нужда от съвет - в последно време пазарувам и онлайн, и торбичките са хартиени, еко демек. Да де, обаче няма какво да ги правя. Нямам къде да ги върна. Не мога да изхвърлям боклука с тях, защото се мокрят и се късат. Нямам идея какво да ги правя, а да ги трупам - не става. Не обичам разделното изхвърляне - при нас поне не действа - събират ги в един и същ камион на "Чистота", много смрадлив и много мръсен. Не ми е това идеята за екологичен начин на живот.

Та дайте идеи как да ги използвам отново!

# 1 017
  • Мнения: 1 788
Аз лично ги използвам за всяко нещо, което може да се слага и пренася в торби. Като ходя на нечий празник/повод и трябва да предпазя подаръка и цветята да не се мачкат по багажник или ако вали, ги слагам в такива хартиени торби. 
Някой път пренасям някакви вещи, слагам си книгите от библиотеката, събирам разделно някакви пластмасови опаковки в тях, стъклените шишета, буркани също.
Някой път хвърлям и боклук с тях - когато не е мокър.
В домашния склад също ги използвам за едно или друго.
Но и на мен ми се събират повече, отколкото мога да използвам. Затова и оставям разделно в "хартиения боклук" също.

Общи условия

Активация на акаунт