поникнал постоянен зъб, без да е паднал млечният

  • 16 845
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ей това не мога да го разбера... На моя син също едното му постоянно зъбче расте на криво, според стоматолога трябва да изчакаме всички зъби да се сменят и тогава да слагаме шини или брикети. За мен това е меко казано тъпо, защо трябва да чакам зъба да порасне на криво, да бъде затиснат от другите зъби, което да го изкриви още повече, накрая като поникнат всички да слагам шини които трябва да носи минимум 2г. които ще му разраняват венеца, ще му дразнят, ще фъфли с тях, ще му загрозяват усмивката, зъбчето ще трябва тепърва да измества другите зъби за да се намести и т.н. Не могат ли да направят временна шина за въпросния зъб, която да насочва зъбчето докато расте в правилна позиция. Така ще носи шината най много месец, докато порасне зъбчето и ще избегнем ходене по мъките и 2 г. носене на шини или брикети, които освен че са скъпи ами изискват и по специална грижа, а за металната усмивка нямам думи. Някой познава ли някой зъболекар, който да прави нещо по време на растежа на кривото зъбче, а не след дъжд качулка, да се чуди как да го оправя. Имам идея как може да се направи и изглежда такава шина, а дори не съм нито зъболекар, нито зъботехник. Толкова ли няма някой ум да направи такова нещо и да ни спести мъките и притесненията.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 26 487
Правилно ти е казал да изчакате,з-то понякога от само себе си се наместват...а би могла и на още няколко стоматолога или ортодонта  да се консултираш да видиш и тяхното мнение

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Правилно ти е казал да изчакате,з-то понякога от само себе си се наместват...а би могла и на още няколко стоматолога или ортодонта  да се консултираш да видиш и тяхното мнение

Не ми се вярва да се намести само, едното беше тръгнало съвсем леко накриво в зачатак, но като порасна малко се намести наистина, но това е доста накриво, и за сега колкото и да расте не се променя позицията му, понеже няма много местенце за да расте право. Кучешкото зъбче и другия постоянен му пречат.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 26 487
Направете консултация с ортодонт,не винаги стоматолозите са компетентни при подобни проблеми

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт