Професионални серии за коса - 14

  • 39 107
  • 721
  •   1
Отговори
# 30
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Ivencetooo,

тук има масла http://www.zdravnitza.com/a/nav/store/one/one/store/1070/category/15 - освен центата , гледай и количеството  Peace

# 31
  • Мнения: 293
Аз не мога да направя сравнение на маслата на Икаров и други, защото съм ползвала само първите. Но ще поръчвам аргановото от Зоя

# 32
  • Мнения: 6 629
a.l.e.n.a маслата на Now Foods как са ?
Ако не се лъжа ти си поръчваш от iherb.

# 33
  • Мнения: 616
Iliana, и аз съм ги пробвала, средна хубост. ПО-добри са от Икаров, но  са със средно качество. Oпределено има по-добри алтернативи, за кокосово например в айхърб, ший да кажем въобще няма читаво...

# 34
  • Мнения: 1 416

Amra, не се включих, като питаше за протеините, но спец. костния мозък - мисля, че е мастна тъкан или поне с преобладаващо мастно съдържание...

За съдържание на Лореал - този сайт http://www.folica.com/hair-care/hair-treatments/l-oreal-pro-seri … ab=specifications - предполагам се ориентиракъде да гледаш

Производителите - не се опитват да скрият протеините - ако има в значимо количество- ще е изписано в началото.

Теб какво те притеснява в протеиновите продукти?
Алена, много мерси за линка  bouquet
Иначе нищо не ме притеснява в протеините Simple Smile Просто се интересувам като цяло за съставките и ми се иска да знам повече за всяка какво прави, от какво се извлича, вредна ли е, полезна ли е - такива неща, затова попитах. Смятам малко по малко да започна да разбирам като чета описанието на деден продукт какво има вътре, а не само да се доверявам сляпо на описанието.

Amra, аз съм попадала на козметика за вегетарианци. Вместо да си усложняваш живота, можеш да се насочиш към нея. Simple Smile
Една доста голяма част от съставките на шампоаните и маските за коса са с химичен и растителен произход, но се срещат и такива с животински произход. Ако толкова държиш да ги разпознаваш, можеш да се запишеш в химикотехнологичния университет  Mr. Green
Добър въпрос защо не се насоча изцяло към такъв тип козметика Grinning АМи защото и аз съм до голяма степен с "промит мозък" от лъскавите реклами, хубавите опаковчици, приятните аромати на така наречената козметика не насочена пряко към вегетарианци. Влече ме все още да ги купувам, а в същото време се интересувам дадената козметична марка дали не е тествана върху животни и дали няма животински продукти /от умрели животни/ в определения продукт. Ако е така - не купувам. Но има достатъчно марки, които  не тестват върху животни, макар и да не са точно вегетарианска козметика или изчистени от вредни съставки и точно такъв тип марки ми е интересно да разучавам съдържанието на продуктите Simple Smile Ще послушам съвета ти за списъците на PETA и ще потърся информация и там Simple Smile


Amra в поста в който съм изреждала наименованията съм обхаванала кажи речи всички. И пак в 90% от случаите ще е просто  кератин или протеин, като пред протеин ще е написана думичка, обозначаваща произхода му - пшеница, соя и т.н.  Протеина е от растителен произход. КОгато е изписан като keratin вече не съм сигурна за произхода и бих се притеснявала на твое място защото най-евтиния начин е от копитца рога и т.н. Rolling Eyes
Специално за онази маска от която тръгна диксусията, те са си написали хората на опаковката че въпросния костен мозък и плацента са химически синтезирани - не са от естествен произход.
Друго за което бих проверявала за животински произход са продукти с колаген. Сега се сетих, бях попадала и на един балсам преди време, при който директно си беше написано телешко един какво си в съставките Crazy Миришеше гадно.
Чела съм и други твои постове свързани и с етичната страна на продуктите, и аз ще се присъединя към съвета на БендС - просто се обърни към БИО вийгън марките,ще ти спести много ровене и търсене на информация която може да е  трудна за намиране или въобще да я няма.  
Състава на продукти - пишеш пълното наименование на английски на продукта в гугъл + INCI или  ingredients и четеш. Не винаги се намират но и доста има.
Отново благодаря Hug Hug  bouquet Винаги много ми помагаш с твойте отговори Simple Smile Ти си направо неизчерпаем извор на познания и е голямо удоволствие всеки път да чета отговорите и съветите, които даваш  bouquet

# 35
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
a.l.e.n.a маслата на Now Foods как са ?
Ако не се лъжа ти си поръчваш от iherb.
да, от там, но виждам, че и тук има (линка в Здравница) и май на същите цени  newsm78

пише, че са 100% натурално чисти,  студено-пресовани, извлечени с най-добра технологя, без разтворители, без добавяни аромати и оцветители  Peace

# 36
  • Мнения: 3 216
Хайде и аз да споделя за деминерализатора - не съм чак толкова впечатлена; вероятно съм имала твърде големи очаквания  Simple Smile
Стъпка по стъпка: измих косата, нанесох го, сложих шапка и покрих с влажна топла кърпа. Стоях 30 минути. Първото усещане след отмиването само с вода беше скърцаща коса  Confused Имайки предвид, че косата ми е суха, откакто се помня, скърцането на косата за мен е доста неприятно изживяване. Свързвам го с премиване, което при мен води до допълнително изсушаване на косъма. След измиването със шампоан, косата ми не просто скърцаше, а направо издаваше звук като дрънчене на цигулка на една струна  Mr. Green Нанесох маска в доста по-голямо количество, отколкото по принцип слагам. Слагах, слагах и усещах, че има нужда от още. И отново процедурата със шапка и затоплена кърпа - 15 минути (иначе стоя 5 минути, както е указано). След отмиване на маската косата ми спря да скърца, което беше огромно облекчение  Mr. Green Крайният резултат: доста по-твърда коса от обикновено, т.е. до известна степен пресушена по моите критерии. Иначе блясък и обем в изобилие  Grinning И много странно (и най-хубавия ефект за мен) - косата ми се накъдри така, както не съм я виждала отдавна. Подчертавам, че по принцип съм с къдрава коса (от доста време преминала към чуплива). Да не се подлъже някой, че продуктът замества къдренето  Mr. Green Планирам при следващото използване да нанеса деминерализатора на неизмита коса. По мое некомпетентно мнение ми дойдоха в повече измиващите компоненти.

# 37
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
.... И много странно (и най-хубавия ефект за мен) - косата ми се накъдри така, както не съм я виждала отдавна. Подчертавам, че по принцип съм с къдрава коса (от доста време преминала към чуплива). Да не се подлъже някой, че продуктът замества къдренето  Mr. Green ...

това много, ама много ме впечатли, аз като по-малка бях с много къдрава коса, т.е силно чуплива, на едри къдрици (не негърско); с времето се поизправи...и  ще ми е любопитно да видя дали ще има същия ефект  newsm78

# 38
  • Мнения: 616
ВечеПетя - следващия път 10 мин Naughty

# 39
  • Мнения: 3 216
.... И много странно (и най-хубавия ефект за мен) - косата ми се накъдри така, както не съм я виждала отдавна. Подчертавам, че по принцип съм с къдрава коса (от доста време преминала към чуплива). Да не се подлъже някой, че продуктът замества къдренето  Mr. Green ...

това много, ама много ме впечатли, аз като по-малка бях с много къдрава коса, т.е силно чуплива, на едри къдрици (не негърско); с времето се поизправи...и  ще ми е любопитно да видя дали ще има същия ефект  newsm78


Помня, че и Мис Нели беше споделила за подобен ефект  Peace Така че възможно е и при теб да е така  Hug И при мен никога не е било "негърско" къдраво (то тоя тип май никога не преминава в някакъв друг  Mr. Green), но определено не съм си виждала косата толкова къдрава може би от раждането на първото си дете, т.е. от 11 години. Обаче още по-странното за мен е, че косата ми се накъдри в това си супер твърдо състояние. По принцип има склонност към накъдряне при омекотяване...

Мис Нели, прекалила ли съм?
При нас водата е много варовита и реших, че  нужно по-дълго да престоя...

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 260
ВечеПетя , а с каква маска комбинира?  Да не би от нея да е дошло втвърдяването  newsm78.
Някой има ли впечатления от това, или пък да сте срещали отзиви Matrix Biolage Colorcaretherapie Delicate Care Organic Certified Oil 50ml
 http://www.feelunique.com/p/Matrix-Biolage-Colorcaretherapie-Del … ertified-Oil-50ml. Масла без силикон, много добре ми звучи.

# 41
  • Мнения: 6 629
Аз стоях повече от 30мин. с деминерализатора  и го нямаше това втвърдяване .

# 42
  • Мнения: 3 675
След доста експерименти и изпробването на най-различни продкути, накрая успях да открия продуктите, които ми харесват и ми се отразяват наистина добре на косата, но любопитството ми все още не е изчезнало и продължава да ми се иска да изпробвам нови продукти.  Blush
В момента ползвам продуктите от серията на Oleo Relax и съм изключително доволна, но ми се иска да изпробвам и Oleo Relax Slim.
Някой пробвал ли е маската Oleo Relax Slim и Oleo Relax Slim Creme?
Olеo Relax Nuit ми хареса и го намирам за много по-добър в сравнение с другите продукти за нощна грижа на Loreal и Redken.
Stimuliste също ми хареса.  Mr. Green Много приятно мирише, действа ми освежаващо, не омазнява, нито ми пресушава кожата на главата. Слагам го всяка сутрин и се чувствам прекрасно. Освен освежаването, забелязах и че космите, които ми падат са значително по-малко  Shocked Може да е случайност, може да си внушавам - не знам, но ми е трудно да повярвам, че едно спрейче може да им такъв незабавен ефект, когато става въпрос за падане на косата. Сериозно се замислям дали да си взема шампоан от серията Specifique.

# 43
  • Мнения: 293
Ами това спрейче съдържа аминексил, което е нещо като миноксидил, така че никак не е малко   Wink Добре, че ме подсети, и аз сега ще пръскам

Аз имам маска олео релакс, но слим различна ли е?

Каква е целта на този деминерализатор и на какъв принцип е?

# 44
  • Мнения: 3 675
Да, знам, че е с аминексил, но аз го ползвам от няколко дена, а и честно да си призная като го купувах бях доста скептично настроена.  Rolling Eyes
Ако си взема и ампулите, то тогава сигурно изобщо няма да ми падат косми от главата  Mr. Green
Ти ползвала ли си шампоана? На мен ми се иска да си купя шампоан, който да не пресушава косата ми, но в същото време да освежава така, както се случва при употребата на Stimuliste

Общи условия

Активация на акаунт