Бисквити с овесени ядки, кокос, стафиди и ябълки

  • 19 148
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 737

Може ли овесените ядки в рецептата да се заменят с овесени трици?

# 16
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044

Може ли овесените ядки в рецептата да се заменят с овесени трици?
monii, правила съм ги само с овесени ядки. Технически може и да могат да се заменят, но какво точно ще стане, нямам представа.
Ако решиш да ги направиш с овесените трици, пиши и покажи резултата, моля те!

# 17
  • на Земята
  • Мнения: 291
И аз искам да ги пробвам,но ме спират кокосовите стърготини,никой в къщи не ги обича.С какво мога да ги заменя?Смлени орехи подходящи ли ще са или нещо друго?

# 18
  • Мнения: 25 666
Хрупам ги в момента, но не знам защо, моите се разпадат, когато ги вадя от тавата. Половината се натрошиха.
Май сместа ми се получи много суха.   newsm78
Иначе са много вкусни и дори натрошени, пак ще ги изядем, но се чудя дали не сбърках някъде?

# 19
  • София
  • Мнения: 2 434
Хрупам ги в момента, но не знам защо, моите се разпадат, когато ги вадя от тавата. Половината се натрошиха.
Май сместа ми се получи много суха.   newsm78
Иначе са много вкусни и дори натрошени, пак ще ги изядем, но се чудя дали не сбърках някъде?
И мойте се разпадаха, отгоре на това ги бях направила много големи. А и мойте бяха меки, очаквах да са по-хрупкави.

# 20
  • Мнения: 1 526
Много добра рецепта, мерси   bouquet. Станаха много вкусни.

Момичета, изчакахте ли да изстинат в/у хартията? При мен се извадиха много лесно  Peace.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 155
Аз ги направих с овесени трици и също станаха много вкусни. Наистина, ако ги вадите от тават горещи, се чупят. Изчаквайте да изстинат. Моите станаха хрупкави, даже леко дъвчащи, което много ми хареса.

# 22
  • Мнения: 372
Много апетитни изглеждат тези бискитки.  Crazy

# 23
  • Мнения: 25 666

Момичета, изчакахте ли да изстинат в/у хартията? При мен се извадиха много лесно  Peace.

Изчакахме.  Laughing
И при мен се отлепваха лесно, само че се натрошиха - ако не при ваденето, то при яденето. Чудя се дали едно яйце повече в сместа няма да реши проблема?  Thinking

# 24
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Радвам се, че са ви харесали бисквитките!   Извинявам се, че не успях да ви отговоря по-рано! bouquet

Аз ги направих с овесени трици и също станаха много вкусни. Наистина, ако ги вадите от тават горещи, се чупят. Изчаквайте да изстинат. Моите станаха хрупкави, даже леко дъвчащи, което много ми хареса.
mushmul4е , благодаря, че сподели идеята за овесените трици.

... И при мен се отлепваха лесно, само че се натрошиха - ако не при ваденето, то при яденето. Чудя се дали едно яйце повече в сместа няма да реши проблема?  Thinking
Как` Сийка, аз не съм имала този проблем с начупването. Яйцето и ябълките са ми били достатъчни за нужното овлажняване на сместа. Може да ползваш течен мед вместо захар, но трябва да се прецени тогава дали да не се добавят още овесени ядки, ако сместа стане по-течна, разбира се.

И аз искам да ги пробвам,но ме спират кокосовите стърготини,никой в къщи не ги обича.С какво мога да ги заменя?Смлени орехи подходящи ли ще са или нещо друго?
kikitooo , може да ги направиш без кокосови стърготини, за орехите прецени сама, мисля, че ще променят доста вкуса им.

Много добра рецепта, мерси   bouquet. Станаха много вкусни.
Момичета, изчакахте ли да изстинат в/у хартията? При мен се извадиха много лесно  Peace.
Tali Dan, благодаря ти!   bouquet Аз не ги чакам да изстинат в тавата преди да ги извадя, че в нея пека и втората партида от сладките. Леко ги повдигам като си помагам с нож например и нямам проблеми.

# 25
  • на Земята
  • Мнения: 291

И аз искам да ги пробвам,но ме спират кокосовите стърготини,никой в къщи не ги обича.С какво мога да ги заменя?Смлени орехи подходящи ли ще са или нещо друго?
kikitooo , може да ги направиш без кокосови стърготини, за орехите прецени сама, мисля, че ще променят доста вкуса и

[/quote]
A като не сложа кокосовите стърготини няма ли сместа да стане по-рядка?Ще могат ли пак да се оформят бисквитки?

# 26
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
kikitooo, предполагам, че няма да има проблем без стърготините, трябва да прецениш и да добавиш евентуално още малко овесени ядки.

# 27
  • Мнения: 87
А колко време издържат?Моите станаха меки,май ябълката ги овлажнява,вчера бяха по-хрупкави.

# 28
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
elij, при нас не се задържат много /2 - 3 дни/, така, че ми е трудно да кажа. 

# 29
  • на Земята
  • Мнения: 291
kikitooo, предполагам, че няма да има проблем без стърготините, трябва да прецениш и да добавиш евентуално още малко овесени ядки.
Благодаря,така ще направя.

Общи условия

Активация на акаунт