Бисквити с овесени ядки, кокос, стафиди и ябълки

  • 19 149
  • 30
  •   1
Отговори
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Много вкусни, много сполучливи и много любими!

Бисквити с овесени ядки, кокос, стафиди и ябълки
 


2 яйца
1 ½ ч.ч. кафява захар /може и бяла/
1 ч.ч. олио
1 течна есенция ром
1 ½ ч.ч. пълнозърнесто брашно
1 бакпулвер
1 ч.л. сол
3 ч.ч. финни овесени ядки
1 ч.ч. кокосови стърготини
1 пакетче бели стафиди
2 средноголеми ябълки – обелени и настъргани

Разбиваме захарта и яйцата, добавяме олиото и есенцията. Отделно смесваме сухите съставки - брашното, бакпулвера, солта, кокосовите стърготини и стафидите. Прибавяме сухите към мокрите съставки.
Загряваме фурната на 180 градуса.
Сипваме с лъжица купчинки върху не намаслена хартия за печене. Печем за 12 - 15 минути.

# 1
  • Мнения: 1 152
Изглеждат страхотно. Имам един пакет овесени ядки и исках да направя сладки.

# 2
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Сасано, заслужават си да се опитат.  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 10 858
Правила съм подобни, но само с овесени ядки и сусам. Стават уникални. Ще пробвам и тези   bouquet

# 4
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Вивиан, тези също стават разкошни.   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 275
 Вивиан bouquetможе ли да кажеш и твойта рецепта със сусам и овесени ядки?
Ще опитам и тези,изглеждат супер!
мерси за рецептата  bouquet

# 6
  • Мнения: 6 713
Много интересно предложение! Peace А какви стават - сухи или по-скоро меки?  newsm78

# 7
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Лурдес, нещо средно по-скоро. Не трябва да се превишава времето на печене, така стават по-хрупкави.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 858
Вивиан, тези също стават разкошни.   bouquet

О, сигурна съм в това  Hug Като гледам какви вкусотийки се слагат ... представям си! Особено с тези кокосови стърготини, ммм чудесийка! Веднага, щом се сетя да купя ще ги направя!

tania6, тя не е моя, тук от готварския съм я взимала, но не съм си записала на кого е и ми е неудобно да я пускам така, ще обидя авторката. Ще ти я пусна на лични. Пък и темата е на Aredhel   bouquet

# 9
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Вивиан, благодаря ти!   bouquet
Ако ги направиш, ще чакам отзиви и снимков материал!

# 10
  • Мнения: 422
Провокирана от твоята рецепта ето какво сътворих аз, като за основа използвах друга рецепта:
250 гр  фини овесени ядки
125 гр масло (меко)
1 ч.ч. едро смлени орехи
2 яйца
8 супени л. захар
7 с.л. брашно
2 ванилии
Прави се тесто, което се оформя на топчета и се пече в умерена фурна около 15 минути.

Аз добавих една ябълка и един банан настъргани, орехи и лешници, много малко стафиди/ толкова имах, 1 яйце , 3 с.л. захар замених с мед, останалите 5 захар, лъжичка сода за хляб, лъжичка канела, сложих и сусам, ленено семе и мак. По-вкусни бисквитки не съм си хапвала, а и здравословни. Дъщеря ми също хапна няколко и ги хареса, а съм и давала овесени ядки и мюсли с кисело мляко и отказва да ги яде.

# 11
  • Мнения: 782
Направих ги ! Станаха много вкусни и ароматни  Simple Smile Но мноооооого сладки, другия път ще намаля захарта  Peace
Aredhel, благодаря за рецептата   bouquet

# 12
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Утре ще ги направя.

# 13
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Направих ги ! Станаха много вкусни и ароматни  Simple Smile Но мноооооого сладки, другия път ще намаля захарта  Peace
Aredhel, благодаря за рецептата   bouquet
Shada, радвам се, че бисквитките са ви харесали!   bouquet

# 14
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Провокирана от твоята рецепта ето какво сътворих аз, като за основа използвах друга рецепта:
250 гр  фини овесени ядки
125 гр масло (меко)
1 ч.ч. едро смлени орехи
2 яйца
8 супени л. захар
7 с.л. брашно
2 ванилии
Прави се тесто, което се оформя на топчета и се пече в умерена фурна около 15 минути.

Аз добавих една ябълка и един банан настъргани, орехи и лешници, много малко стафиди/ толкова имах, 1 яйце , 3 с.л. захар замених с мед, останалите 5 захар, лъжичка сода за хляб, лъжичка канела, сложих и сусам, ленено семе и мак. По-вкусни бисквитки не съм си хапвала, а и здравословни. Дъщеря ми също хапна няколко и ги хареса, а съм и давала овесени ядки и мюсли с кисело мляко и отказва да ги яде.
lst, сигурно са станали много хубави!?! Направи и по моята рецепта, няма да съжаляваш!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт