Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 77-та тема

  • 136 673
  • 727
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 199
Аелис как правиш гуакомоле?

яйца "Фаберже" - много са красиви   bouquet

Пепчо баща ми е рибар, но освен мен никой не е фен на рибата и
мама ми маринова риба, запечатва ги в буркани и си ги ям с удоволствие  Laughing
Твоята риба е много изкушаваща   bouquet


ahasver сладкото ти е много хубаво! Обичам боровинки!

пина сменила си аватара, не те познах  Heart Eyes
Бонбонките са много хубави! Бих ги опитала, но не пия алкохол и ще видя може би ще го заменя с мляко...  Hug

Пиле с МАЩЕРКА и сметана ще го опитам ще уважа подправката и източника на артистичният ми псевдоним  Laughing Mr. Green

Гуинет, невероятни мъфини!


От мен ориенталско...Кюнефе.

# 676
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Суха Мащерка , ето така го направих :

http://aelisaelis.blogspot.com/2010/11/blog-post_19.html

Това Кюнефе много вкусно изглежда - може ли рецептата?

# 677
  • Варна
  • Мнения: 202
Страхотни вкусотии видях набързо и ще се връщам назад
да ви изчета с удоволствие.
За всички вас  newsm51
За днес набързо салатка,леща,мусака,тиквеник с кори на сач и крем карамел.











Последна редакция: сб, 20 ное 2010, 18:57 от megansg

# 678
  • Мнения: 0
добър вечер,за вечеря приготвих
карамелизирани ябълки
отново бобец с наденица
Лека нощ Heart Eyes

# 679
  • Мнения: 185
ahasver, божествени неща си направила! А от сладкото от боровинки ми отмаляха краката Simple Smile))

Яйцата "Фаберже" са уникални. Подсетиха ме за една солена желатинова торта, която бяха правила преди доста време. Днес направих нещо м/у двете, утре ще го видим Simple Smile)

Тази вечер в порив на вдъхновение си измислих една рецепта, която се оказа невероятно попадение.

Пилешки гърди в сос от масло и мандарини.

Първо сварих месото в един зеленчуков бульон. После в малка тенджерка задуших месото в масло и сока и пулпата от две мандарини, докато го поеме напълно. Оказа се, че пилето върви чудесно с канапето от мандарини, което го сложих с по-скоро с декоративна цел.

Резултатът:

# 680
  • Мнения: 38
Мили дами, за 2 дена сте изписали 4-5 страници #Crazy
Сейфала съм си поне 10 рецепти.... ама честно да ви кажа - вие нямате милост към тези, които дса на диета smile3538 smile3538 smile3538

От мен за домочадието палчинки


и спагети със сметана, чесън и копър + шишчита от телешки салам с разни неща вътре - получи се идеално  chef

# 681
  • Мнения: 148
Matze,Дес,Джемма,Пеп-чо,Ивка27,Зиче,Фреса,Еси,Тайна,Верабел,Аелис,Ahasver,Alhimika,Pina,Viv-miv,Гуинет,Женя 83,Rossonera,Мама 1+2,Суха Мащерка,Меганс,Портокал,Silvity много вкусно и красиво е при вас.
Днес ме беше хванала музата,и ето какво сътворих
питка със къпано тесто/позабравена рецепта на мама/
 
и от същото тесто мързелива баница със сирене,извара и яйца.На вид изглежда като тутманик но вкуса е много по-различен,и много вкусно.
 
Телешко на скара/мариновано 10дни,по-рецепта на колеги на дъщеря ми/телешко руло стефани а за гарнитура картофена салата и бобена
 

и Страхотната ми импровизация-Торта Маскарпоне със стафиди,орехи и бадеми в три цвята.Лесна,бърза и мноого вкусна
   

# 682
# 683
  • Мнения: 185
Суха Мащерка, обожавам кюнефе (на арабски е " кнафе"). Никого не съм знаела рецептата. Би ли ми я разгадала? Най ми е интересно какво сирене (кашкавал) си използвала?

# 684
  • Мнения: 185
ditsan, силно ме заинтригува с това мариноване 10 дни на телешкото. Моля те, кажи как се прави. Мерси  Heart Eyes

# 685
  • Мнения: 148
Силвити,и на мен ми беше странно но мъжът ми настоя да пробваме.Месото/телешки шол/става адски крехко и много вкусно.
Ето и саламурата:
Няма мерки,слага се на око.
Бяло вино,соев сос,дафинов лист /начупен/бахар/стрит/черен пипер/млян и на зърна/пикантина,подправка за телешко,чубрица/малко/розмарин.и сложих една подправка за скара./може да се добавят или махнат подправки спрямо вкуса ви.
Това всичкото се обърква хубаво и в него се слага месото,натрива се много хубаво и се оставя/нарязано на пържолки със дебелина около 1см/да престои около 1-2 часа.След това се вади и се натъпква  хубаво в буркани а отгоре се залива със зехтин за да изгони въздуха.Слагат се каапачки и се прибира във хладилника за 10 дни.Преди приготвяне се отваря,отцежда се зехтина и се пече.
Ако някой не знае няма и да разбере ,че е телешко.
Ето как изглежда в буркана след 10 дни,не е променило цвета си.

# 686
  • Мнения: 9 127
Ето и саламурата:
Няма мерки,слага се на око.
Бяло вино,соев сос,дафинов лист /начупен/бахар/стрит/черен пипер/млян и на зърна/пикантина,подправка за телешко,чубрица/малко/розмарин.и сложих една подправка за скара./може да се добавят или махнат подправки спрямо вкуса ви.
Това всичкото се обърква хубаво и в него се слага месото,натрива се много хубаво и се оставя/нарязано на пържолки със дебелина около 1см/да престои около 1-2 часа.След това се вади и се натъпква  хубаво в буркани а отгоре се залива със зехтин за да изгони въздуха.Слагат се каапачки и се прибира във хладилника за 10 дни

преди ерата на фризерите за домашна употреба, мамини така съхраняваха  пържоли от грух за прясно печене, щото консервирано от буркана - знаете е като русенско варено. (без виното и соевия сос, само сухите подправки и солта) Много го обичах това месо - издържаше не 10 дни, а  около 2 месеца в хладилника (зехтина или олиото го пазят от окисляването). Майка и сега прави по 1-2 бурканчета така, но не съм се сетила да и отмъкна някое  Blush
Дитсан, много, ама много благодаря, че ме подсети за това месо   bouquet

Ние вечеряхме набързо - пържен патладжан (от фризера дори)  Laughing Laughing

Последна редакция: сб, 20 ное 2010, 22:46 от пеп-4o

# 687
  • DE
  • Мнения: 971
Ditsan, Ще пробвам задължително да мариновам така месо, чудесна идея за телешко.
И ако ми подшушнеш на ухото рецептата на тази питка... Hug

marabu, колко обикновенно, но представено с много финес. Харесвам "тихото" ти присъствие с много красиви снимки.

# 688
  • Мнения: 1 092
Пак е пълно със вкусотии. Не мога да изброя защото всичко е прекрасно  Hug

# 689
  • Мнения: 38

и Страхотната ми импровизация-Торта Маскарпоне със стафиди,орехи и бадеми в три цвята.Лесна,бърза и мноого вкусна
   

 baby_neutral плз рецептата за това чудо на кулинарията   chef


Общи условия

Активация на акаунт