Цените в Прага ?

  • 21 893
  • 18
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 731
Момичета ,другия месец ми предстои пътуване до Прага със танцовата. Party Party
Интересува ме при условие ,че са ни платени нощувките ,закуската и вечерята за 5 дни ,колко пари ще ми трябват така за подаръци ,кафенце , туй -онуй за хапване като излезем .Как са цените там?Ще се радвам ако някой сподели.Знам ,че човек знае и 2 и 200.Засега съм си отделила 100Е ,но незнам дали са достатъчни ,а не ми се иска да гледам като Гаврош и нищо да не мога да си позволя.
Ще се радвам много да споделите пресни впечатления.В нета нищо не открих. newsm78 Hug Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 2 846
Не съм била скоро в Прага, но според мен дори за София 100Е за подаръци, глезотийки, кафе и музеи са крайно недостатъчни за 5 дни. Камо ли за Чехия. Rolling Eyes

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Първо те съветвам да си обмениш парите в чешки крони.За цени мога да те ориентирам така:сандвич с наденичка 50 ч.к.,кафе на крак 50 ч.к.,вода малка 70 ч.к.,в ресторант за двама сме давали най много 500 ч.к.,в хранителните магазини е много по евтина храната.Сандвича с наденичка не е много голям и след 2 часа пак ще си гладна.Ако имаш възможност те съветвам да тръгнеш с повече пари,просто не много да кажа че е евтино.

# 3
  • Мнения: 1 731
armira ,много ти благодаря за споделеното. Hug
А знаеш ли цените в музеи и др.забележителности какви са ? newsm78

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Ами хубавото е че повечето забележителности са безплатни,защото можете да ги разгледате и от вън Grinning Кулата с часовника се плаща ако решите да се качите  горе на кулата(1оо ч.к),но пък си заслужава PeaceПрочутия карлов мост няма такса.За музеите не ми остана време,а катедралата Света Богородица пред Тин все беше затворена като отидем.

# 5
  • Мнения: 119
Цените са едно към едно  до +- 20 % на тези в София.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Както си казала - то си зависи от човека. Ще дам примерни цени. Кратката обиколка на Храдчани е 10 евро. В Катедралата Св.Вит не се плаща нищо. Една бира е около 3лв. , ястията са около 10лв. Повече от 500 ч.к. за двама не сме давали (това са около 37лв). И моят съвет е - купи си крони от България. Не видях от къде си, ако си от Пловдив ще ти кажа от къде да си купиш крони. Ако още някакви цени те интересуват, питай!

# 7
  • Мнения: 1 731
Аз съм си обменила евро,в случай че ми остане да си го обърна после в лева.Иначе казаха ,че и на място може да си обърнем крони,само да не е около центъра им . newsm78

милена,ами тези цени (дано да са актуални) ама са добре като гледам 100Евро ще ми стигнат.Закуската и вечерята са ни безплатни,така че все за нещо ще има и ще взема някакви символични подаръчета,поне за най-близките. Heart Eyes

Благодаря ви ,момичета!  bouquet  bouquet  bouquet

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Цените са ми от миналата година, надявам се да са актуални. Дори и крони да си вземеш, после пак можеш да си ги обмениш в лева. За подаръците - в центъра на Прага има много магазини за сувенири и повечето се държат от българи или работят българи в тях. Сувенирите не са много евтини - за пример 1 ключодържател го взех за 100 крони (7.5лв). Билетите за рейс са им сравнително скъпи - 75 минутните бяха 26 крони, 30 минутните - 18 крони.

# 9
  • Мнения: 1 731
Благодаря ви ,момичета. Hug Hug Hug
Долу-горе се ориентирах ,на място ще решавам какво да купувам. Flutter

# 10
  • Мнения: X
в центъра на Прага има много магазини за сувенири и повечето се държат от българи или работят българи в тях. 

Вярно е, не знаех това и бях  Shocked когато влязох в магазин за сувенири и чух сочна българска псувня. Същите момчета предлагаха и да обменят евра към крони при доста изгоден (на фона на обменните бюра в центъра) курс, но не съм сигурна доколко е добра идея.

# 11
  • Мнения: 119
Да , магазинчетата за сувенири там са почти изцяло български монопол и може да обменяш евро в крони.
Пробвайте в първия магазин да говорите на български и ще останете изненадани
Пазете се от обменните бюра в центъра , защото масово прилагат познатата измама със запетайката или другия номер при който курсът е един до определена сума , а със ситни букви е изписан много по-неизгоден за по-малки суми.

Винаги съм се чудела , как в държава като Чехия мафията е оставена да мами толкова безогледно.
 Чехи са ми казвали , че бюрата се държат основно от руската мафия.

# 12
  • Мнения: 603
аз бях миналия месец там , в интерес на истината бяхме обменили мн повече крони отколкото ни трябваха, очаквах да е по - скъпо, а българите по магазините не могат да се сбъркат особено когато са надънили бясна чалга в магазина си  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 296
Можеш да погледнеш и в актуалните каталози на някои големи вериги магазини, така ще придобиеш представа за цените на храните, ако огладнеете от разходки  - http://www.bombakseft.sk/akcie/

# 14
  • Мнения: 119
Като цяло Прага е много евтина дестинация , което винаги ме е радвало.
Все едно съм си в София , а нещата са несравними във всяко друго отношение.

Общи условия

Активация на акаунт