Парфюмни размисли и страсти - 84

  • 28 077
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 133
Много хубава тема  bouquet
Не мога да гласувам, тъй като не съм пробвала още Уоманити Crazy От форумните парфюми харесвам Хипноуз, Ангел и Демон, Елиън ЕДТ. Другите просто не мога да разбера, явно съм за "по-прости" парфюми.  Wink

# 46
  • Мнения: 2 768
Не, не в това е спора. Просто много от нещата, които са станали форумска любов/омраза съм научила далеч НЕ от форума, факт.
После обаче съм писала за тях и пращала от тях, пак факт  Simple Smile

Тъй че не мога да кажа - да, форумът е причината да обичам тези парфюми, които примерно Атти е посочила на първа страница от темата.
Защото не е така.

# 47
  • Мнения: 17 546
Ставаше въпрос за това, че някой е раздавал щедро проби от нов и популярен аромат, запленил благодарение на това, че са могли реално да го тестват още хора, а не че някой е предводител на ново движение в парфюмните дебри на темата! Rolling Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 767
Атти, темата е убиец, поздравления!   bouquet

Бижу вече се разписала подобаващо.. Mr. Green

По темата за любимците държа да кажа, че имам някои от изтипосаните на първа страница, но нито един от тях не съм закупила, защото съм била зарибена от тук пишещите, имах си ги от преди дори да разбера за съществуването на тази тема.  Говоря за Целувката и Орхидеята. И ги Оообожавам.  Heart Eyes Благодарение на форума придобих и Будоар, но само заради темата за размени.

С това приключвам темата за притежаваните от мен "форумски любимци" , чийто снимки красят корицата.
От тези , които не са се класирали на първа "плювка"  Mr. Green :
Притежавам и обожавам Сициля, главно зарибена от Моника Белучи.
Притежавах и не можах да нося дълго: О де Мерве, 24 Faubourg  и Paloma Picasso
Зарибена, благодарение на форума :
Insolence ,L'Instant,Shalimar , Couture! ,Organza First Light ,Organza Indecence,Narciso Rodriguez, Ninfeo Mio,Kelly Caleche (още един, който харесвам, но знам,че няма да мога да нося дълго време), Philosykos и на част от Les Exclusifs de Chanel

Стана много дълго и за да е лесно четимо ще спра за малко, разбора на усещанията по нататък.

Понеже се споменават и брандове любимци, мога да нося почти всичко , което познавам (Пепи, позволи ми да те цитирам  Hug) на: Шанел, Диор, Герлен и Мюглер. малко скучно и тривиално, но това съм аз, за сега.  Wink

# 49
  • Мнения: 178
И аз да кажа ,че преди да започна да чета тук харесвах и обичах парфюмите,но обикновено имах два,три Grinning
Един за мнооого официални случаи,един официален и един ,два всекидневни.
Първия парфюм ,които си купих насляпо ,само от описания беше Будоар и о чудо ! Любов от първо помирисване ! Макар,че на мен лично ми мирише на разгонена полякиня от соц времената-търсеща здрав,як български мъжага Mr. Green
Целувката на дракона-придобих я ,харесах я ,поносих я,омръзна ми,ММ не я харесваше и я размених..Сега я придобивам за втори път,но в концентрация ПП.
Орхидеята-за нея съм безмълвна..
Клое-може да е малко монотонен с преобладаващата роза,но си ми е много любим.Никога не остава незабелязан.Чувствам се самоуверена с него.
Ермес-почти всичко ,което познавам ми харесва,с малки изключения.Кели Калеш,Средиземноморските имам и нося с удоволствие.Имам желание да се сдобия и с още аромати на бранда-Нилските,Еликсира на чудесата,Амбре наргиле...
Другите любими -Кристобъл,Алхими,Галиано,много аромати на Ван Клийф..
Не можах да понеса-Агент провокатор Sick Дори не успях да го понося истински.Купих си го,пръснах на китката си ...и се опитах да си обеля кожата,само и само да спре да мирише Mr. Green
Отървах се набързо от него,след време го пробвах от приятелка,мислейки си ,че нещо се е променило..
Но уви-отново УжасТ,пак се опитах да си отрежа ръката за да го махна от себе си..
Другото чудо ,което ме е докарвало до събличане на кожата ми е Ароматния еликсир.Щях да почина ! То си е оръжие за масово изтребление на всичко живо!

# 50
  • Мнения: 5 173
Привет!
Аз съмвсем непоканена се замесвам с молба за съвет. Искам да подаря за половина парфюм и гледам тези DUNHILL Pure EDT и GUESS EDT. Харесваме леки и свежи аромати. Ако са и трайни, ще е прекрасно.
Кой от двата да взема?

# 51
  • Мнения: 8 462
Много ми е приятно да попрочета тук набързо след почти едноседмично отсъствие. Grinning
По темата.  Wink
Но можах да се споразумея с Елексира на Мерве, Хипнотък пойзън, Хабанита, О де Мерве, Органза, Кристобал/ от който ми се повдигаше/ и.... не се сещам какво друго.
Миднайт пойзън го харесвах повече от година, когато.....усетих прословутия камфор и любовта приключи безславно.
Будоар първоночално ми хареса, но след това така ме отврати, че набързо се разделих с него.
Иваче си имам разни любимци и последният от тях Womanity е перлата в короната.
Колкото и да е странно, напоследък ползвам....само един парфюм. Бялото Версаче. Да не повярва човек, каква парфюмна моногамност ме е обзела. И най-странното е, че колежките ми вече го възприемат като моя парфюм. Joy Какво ли ще стане , като го сменя? Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 767
Забрави да спомена, че по парфюмите на Тиери съм изцяло зарибена от Маринска и Атти  Heart Eyes, до преди половин година ги намирах за нещо "неносимо"..

Като и да е, не влязох за това в темата, а само да споделя едно видео ревю.. просто е невероятна тая мацка, не успях да го изгледам докрай, но до където го гледах бях така smile3556 и така  smile3555 и така  tooth rotfImbo http://www.youtube.com/watch?v=92_OXwHEqqE&feature=related

Последна редакция: нд, 10 окт 2010, 00:24 от Courage

# 53
  • Козлодуй
  • Мнения: 758
Атти ,чудесна темичка  bouquet

Когато попаднах случайно на темата преди около 2 години,имах точно 2 парфюма(Avon не го броя,по това време още бях представител).Тъй че може да се каже,че всички аромати,които съм опознала и обикнала,са били форумски хитове по едно или друго време Grinning Винаги обаче съм била водена от любопитството,не от масовата "истерия".
Elixir des Merveilles,Angel и Alien-любов от първо подушване.
L`Or de Torrente-помолих за пробичка от Хабанита,а една известна парфюмна вещица Heart Eyes ми прати като изненада него и класическата Отрова.С Отровата ми беше нужно малко повече време,но не мирясах,докато не се сдобих със Златото.Макар да не му идва често ред да го нося,не бих се разделила с него.
Black orchid-при първия тест се чудех какво толкова са полудели всички по него.На втория ми хареса,а след това вече не можех да спя,докато не го поръчам,бях като хипнотизирана.След него бях убедена,че и Бялото пачули ще ми хареса,както и се случи.
L'Instant Magique-май само с това творение на Герлен се залюбихме.В L'Instant има някаква нотка,която откровено ме дразни,а Инсоленсите са ми твърде бонбонено теменужкови,мразя теменужки.
Харесвах много Клое,но след като милото ми каза,че мириша на селска мома,спрях да го нося.Добре,че не успях да го купя,благодарение на добри приятелки си имам отливки Heart Eyes
Още много са "форумните"ми любови и май се оказва,че са по-голям процент.Но нека спомена и няколко разочарования:
В началото бяха Кабошар и Кноуинг,покупки на сляпо-от първият се отървах още след първото подушване,на втория опитах да дам шанс.Е,не ми се получи,вече съм много внимателна с шиприте.
Будоар и Галиано-слагам ги в една група,на моята кожа и за моя нос седят евтиняшки,сладникаво и натрапчиво.
За Уоманити отговорих с третата опция-очаквах друго,останах разочарована и равнодушна.


# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 423

Да си вдигнат ръка всички, които са получавали напоено памуче от мен .......

ААААААаа, вече памуци не вървят, отдавна на твърдо минахме - спринцовки  Mr. Green Laughing
Литри, литри хвърчат по пощите из всички краища на България, от всички страни, навсякъде, повсеместно  hahaha
Направо една стабилна мрежа за взаимопомощ изградихме  Mr. Green
Ай сега да идва ГД БОП  newsm43  Laughing

# 55
  • Мнения: 17 546
Клое - ароматът на волна селска мома........
Харесвах много Клое,но след като милото ми каза,че мириша на селска мома....
М, гледай ти какви ги мислим с твоя ЛМ. Thinking Joy

# 56
  • Norway
  • Мнения: 36
И аз да кажа ,че преди да започна да чета тук харесвах и обичах парфюмите,но обикновено имах два,три Grinning
Това все едно аз съм го писала.  Peace
Пък да кажаа, че с тез'  предупреждения, табели и бариери няма да стане работата  Naughty
май само белите ризки ще спасят положението  Laughing

В анкетата гласувах с пета опция - много съм любопитна  Mr. Green

От изтипосаните на първа страница форумни любимци познавам само два -
Целувката на Картие ЕДТ и ЕДП, и Златото на Торенте ЕДТ

За съжаление /радост/ нямам възможност да пробвам много и нови аромати.
Тези които съм придобила за около година, са описвани и коментирани ТУК!  Heart Eyes , забележете на сляпо  ooooh!
Всичките са масови и леснодостъпни  Peace и никой от тях не ми докарва позиви, всичките си ги харесвам.
Абе с една дума съм парфюмен помияр, както беше казал някой  Flutter

Бомби като Хабанита, Ком де Гарсон, Бандит, АП... съм нямала честта да душна.  Crazy

За сега най-противен ми е http://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/Opium-7399.html,
а, щях да забравя Калеш   Sick

Последна редакция: нд, 10 окт 2010, 20:23 от Габка

# 57
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Парфюмни, как можахме да пропуснем Коромандел?! Даже групови поръчки се правеха.

Моля ви за една отливка на Elixir des Merveilles. И на 10 мл ще съм благодарна. На първо време. Grinning

# 58
  • Мнения: 31 197
Вчера случайно видях много хубава книга за парфюмните шишета. Разгледах я има невероятни неща. Показани и описани са уникални шишета на Герлен и много други през вековете. Това ще е следващата ми парфюмна покупка.

# 59
  • Мнения: 178
Мимси се смее за спринцовките,ама кога ли ще арестуват някоя от нас Mr. Green
Имах случка ,взех си пакета от пощата и докато ММ слезе да си купи цигари аз в колата отварям и пробвам.И като погледнах ..в съседство паркирано такси и шофьора така Shocked #Crazy
Ами представете си картинката :аз с треперещи ръце съм запретнала ръкав и насочвам спринцовката,както си е с иглата към ..вената си Mr. Green
Добре ,че до нас беше паркирало такси,ами ако беше патрулка  Joy hahaha Joy
Щяхте да идвате вкупом да ме вадите от районното Joy

Общи условия

Активация на акаунт