Парфюмни размисли и страсти - 84

  • 28 079
  • 726
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 656
Мими, защо говориш за Мюглер в женски род? Simple Smile То вярно, че това и онова, но неотдавна тук беше публикувана снимка, според която не оставаше и грам съмнение за физическата принадлежност на Тиери към мъжкия пол, поне по видими полови белези Simple Smile

Обичам ви всички, правите темата страхотна   bouquet

Отивам сама да си отговарям на въпросителните Simple Smile

# 31
  • Мнения: 17 546
Мога да кажа,че има нотка която свързвам с всички нейни парфюми,но като цяло е нещо коренно различно
Имаш предвид негови, нали? Flutter

Аттииииии, Joy Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 849
Атти   bouquet страхотна темичка както винаги  Heart Eyes

Бижу  Heart Eyes ме изкефи максимално с последния си пост (едит - предпоследния - абе, много пишете, бе  Crazy).. делово, стегнато и право в целта - наистина ги отстреля  #2gunfire

та по темата.. от форумските истерии съм имала и попадения и О-Ужас-и
обожавам Клое, Мадамата, Еликсира на Мерве (както и водата) и чичо томовата Черна орхидея (не колиба  hahaha) .. и на Уоманизатора паднах невинна жертва  Heart Eyes не че има нещо общо между тях, не съм и търсила прилики, просто всички седят великолепно на кожата ми.. химия ли е, физика ли е - не знам, но със сигурност е любоФФФ  Heart Eyes Heart Eyes
Градините също не ме оставиха безразлична, макар и не от първо помирисване  Blush

за сметка на това едва не паднах възнак при теста на Будоар, Целувката на дракона и Коромандел fight сигурно при някого се развиват божествено (даже познавам такива лоши хора  Crossing Arms), но аз мога само да и оценя безпристрастно като "интересни, но никога повече няма да припарят до кожата ми"  Stop

срам, не срам, ще си призная без бой, че още не съм пробвала Хабанита, Л'Арте ди Гучи, Л'Ор де Торенте и Галиано  Embarassed Embarassed Embarassed има време, де  hahaha

# 33
  • Мнения: 17 546
Атти лично пожела скромното ми мнение за Агент провокатор. Blush Вероятно някак си го отъждествява с мен... Thinking Mr. Green Hug
Много неща по грешка са наречени парфюм и Агентът е едно от тях. Предстояла е стачка на работниците в Завода за добив на Агент провокатор и те са решили да отмъстят на ръководството като в казаните за варене на провокиращия "ароматен" еликсир са изсипали литри терпентин, разредител, отрова за мишки и дезодорант за крака. Бутилирали са го в тъпо-розова бутилка с приятна форма и са го пуснали на пазара. Няма живи свидетели на първото му въздействие върху населението. Останали са само най-издръжливите същества, които го понасят, но те биха оцелели и след ядрен взрив, твърдят учЕните! Thinking
Това, надявам се схващате, е със шеговит тон, но всъщност мисля, че през живота си не съм помирисвала по-гадно нещо, освен червеният Клиндойл (или както там се пише), който вероятно копира аромата точно на Провокатора. Успешно, но абсолютно излишно, смятам.

# 34
  • Мнения: 0
Хммм снимката на Тиери доста ми допадна Mr. Green!!!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Wink

# 35
  • София
  • Мнения: 5 656
Излишно се кефиш, възникнаха сериозни съмнения, че на снимката присъства и мистър Фотошоп  Laughing

Такаммммм... да видим сега кой ще оцелее  #2gunfire  Laughing
Не знам дали има друго такова животно като мен (Рак с асцендент Скорпион - демек инат връз проклетия  Mr. Green ), но само като усетя зараждаща се приливна вълна на форумен интерес, си бия камшика и у лево. Пък особено ако не съм пробвала хита, което е общия случай, щото хитът обикновено е задморски и още не е дошъл по нашите земи. Като правило - колкото повече се коментира даден аромат, толкова повече губя интерес към него. След като вълната отшуми обаче, изпълзявам от нелегалност и отнякъде се сдобивам с възможност за пробване. Общият ми баланс за харесване - преобладават нехаресваните в съотношение примерно 2:1.
Поименно  Mr. Green :
1. МаДам - семпличък до елементарност. Нулев интерес у мен. Някои ейвънски неща миришат по-добре  Mr. Green
2. Галиано - този пък изобщо не мирише при мен, така че не можах да разбера дали ми харесва или не  Mr. Green Точно 10 минути след добро пръскане на кожа там не мирише на нищо, само е мокро. Това е документирано неколкократно със свидетели, така че не е въпрос на субективното ми усещане. Ни вишни, ни дяволи. Да не говоря, че бутилката е толкова заблуждаваща, че всеки път (хем знам) му откъсвам главата с идеята, че е капачка и се усещам, като му лъсне тръбичката  Mr. Green
3. Агент Провокатор - този съм го мирисала само веднъж и повече няма да повторя. Амоняк и почистващи препарати - с други думи недобре почистен санитарен възел  Mr. Green Уби ми желанието за пробване на всичките му останали разновидности.
4. Клое - първосигнална роза. Не е лоша сама по себе си, ама една гола роза какво да я прави човек...
5. Градини всякакви Ермес - още не съм се отърсила от последната форумна мания по тях, пробвала съм Средиземноморските само, хубава смокиня, останалите не съм и нямам и интерес - засега. Като ми мине, ще ги видя Simple Smile
6. Л Арте ди Гучи - бауууу, с двата крака посред любимците ми директно  Heart Eyes
7. Будоар - с него положението е to be or not to be. Понякога ме дразни извънмерно и ме души, понякога ми е толкова хубаво с него, че мога да го дишам вместо въздуха. Все още не знам дали го харесвам наистина.
8. Целувката на Дракона - дълго време след като го пробвах и придобих във вариант едт, пробвах едп и разбрах какво всъщност трябва да представлява този аромат. Веднагически разкарах едт-то и чакам да се появи отнякъде едп в цялата си прелест, с шлейфа си, дълъг като драконова опашка.
9. Хабанита - харесвам я, но ми е толкова специфична, че не знам дали бих я носила и веднъж годишно.
10 Почетно място за Шанел - не ме търсете там. Като приключа с една отливка на Алюр едт, смятам да оттегля вниманието си от този бранд.
Без да номерирам, мога да изредя Идоле, Идили, О Мега, Гилти, Скарлет... другите от тази година помни ли ги някой? Аз не.

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 18:53 от Атти

# 36
  • Мнения: 1 645
Мими, защо говориш за Мюглер в женски род? Simple Smile То вярно, че това и онова, но неотдавна тук беше публикувана снимка, според която не оставаше и грам съмнение за физическата принадлежност на Тиери към мъжкия пол, поне по видими полови белези Simple Smile


Мога да кажа,че има нотка която свързвам с всички нейни парфюми,но като цяло е нещо коренно различно
Имаш предвид негови, нали? Flutter


 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Грешката е изцяло моя,ще ме извинявате...поправих се Peace
Простено ми е нали?!

# 37
  • Мнения: 17 546
Разбира се! Laughing Hug То, да ти кажа, за Тиери май наистина е по-подобаващо да се говори в женски род, въпреки първичните белези.  Crazy

# 38
  • при морето
  • Мнения: 911
Момичета,
замислих се,че не съм пробвала Sycomore от ексклузивите на Шанел.
Някой има ли го ,че да ми прати едно мини мини милилитърче.Има какво да предложа в замяна/например Coromandel/ newsm78

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 423
И аз нямам опция за гласуване. Уоманити ми харесва, но не бих го купила, обаче бих го носила с удоволствие ако не дам пари за него. Демек - не струва толкоз пари, иначе е хубав  Mr. Green

Ненавиждам Извънземните от всякакъв вид, както и Тялото на Готие. Ето два форумски любимеца, които при никакви обстоятелства няма да нося.

Повлияна съм от форума за Будоар, въпреки че след като го получих се отвратих. Така се бях отвратила и в бутика на Виви в Милано, много преди да знам за форума. Значи, знаех че е гаден и след толкова четене, че е прекрасен реших, че го искам. Ами гаден беше. После го заобичах, не знам и аз как. Ама сега съм благодарна на форума, че го купих. А, и Елексир де мервей е в тази категория.

Галиано и Орхидеята - други два изявени форумски фаворити. Бях една от първите, които ги пробваха по неведоми пътища и заговориха за тях, така че тук влиянието за влюбването ми в тях не е от форума. Нескромно, но факт  Whistling

Атти,   bouquet, обичам хейтърски теми  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 2 768
Яяя, не очаквах! Моята опция за Уоманизатора води!

Не мога да отговоря еднозначно на въпроса. Като гледам първата страница, поразписала съм се почти навсякъде. Но не темата е причината. Даже "нааборот" Mr. Green Имаше едни времена, когато моя милост много често даваше тон за разискване или истерясване на някой парфюм. Не че се надувам  (Мимси  Wink
Да си вдигнат ръка всички, които са получавали напоено памуче от мен (Карен вече спомена). Колко мл съм разпратила от Будоар, Елексира, Клое, Орхидеята, Златото, Агента ... тия на първо четене  Grinning Говоря за преди 2-3 години някъде, Елексира ми е даже по-стар.

Мен лично най-силно ме зарибяваше Монда на времето, виж нея бих могла да посоча като първопричина за тия си греховни желания. Но то беше извън темата.

Всъщност, сега като се замисля - когато преди се говореше за Драконовата целувка, примерно, тъй обсъждана и желана не ме грабна. После, Черният кашмир също. Сега и с Уоманити не се получи. Значи отговорът ми е не. Не мож ми повлия общото залитане. Аз съм си чешит.
Е, виж, ако Бубка пише, че е харесала нещо, броя го моментално за мое  Grinning забелязала съм, че имаме много сходства.

# 41
  • Мнения: 17 546
 Да си вдигнат ръка всички, които са получавали напоено памуче от мен...

Обаче, убий ме, не поВня какво! newsm78

# 42
  • Мнения: X
Страхотна тема, Атти!   bouquet

Форумските открития, които не обикнах:

Будоар - ретро карамфили, соц. звучене, натрапчивост и главоболен интензитет.
Галиано - блед цитрус с прах за пране. Не ме отвращава, но се питам - само това ли?
Мадам - не я помня вече дори. Имаше нещо пластмасово в нея.
Клое - Бижу е казала всичко за него. Нямам какво да допълня.
Л'Арте - много ретро също. Определено не съм шипроман.
Агентите - на мен стоят евтино, особено Метресата.
Градините на Ермес - само Мусоните не познавам, но пък и динените аромати не са ми слабост. Нилските - одеколон, Средиземноморските - чушки. Нищо лошо, само не и за парфюм.
Прада класик - нечистоплътно и спарено мирише върху мен.
От Ангела на Тиери бягам надалеч. Елиън бих носила, но фактът, че още не съм го придобила показва, че не ми е на сърце.
Нинфео Мио - зелено-препаратен, средно приятен, но определено не мой.

За сметка на това Орхидеята, Еликсир де Мервей, Уоманити, Кафявата Неонатура (която е определено форумско попадение), Сицилия, Москино Кутюр, Хабанита, Кристобал са прекрасни аромати, които съм открила тук и на повечето се радвам вече почти две години.

Между другото, не намирате ли прилика между Кристобал и Diesel Fuel for Life?


Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 21:51 от Анонимен

# 43
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Много хубава тема.Атти  благодаря  bouquet
Само Ще кажа, 4е преди да запо4на да 4ета парфюмните теми имах само два парфюма, а сега ме е срам да кажа бройката Embarassed
Някои от форумските моди ми допаднаха(4ерната орхидея, Будоар,  Арте де Гу4и,  Органза индесенс, Хабанита и Целувката на дракона)
С други не се пожелахме, но пък 4ак да са ми били неприятни newsm78
По принцип си падам по  стари, добре забравени неЩа, за които най 4есто среЩам негативни мнения, които, оба4е не ми пре4ат да си ги харесвам и нося с удоволствие Peace

# 44
  • Мнения: X
 Да си вдигнат ръка всички, които са получавали напоено памуче от мен...

Обаче, убий ме, не поВня какво! newsm78

Ъъъ, предлагам да не подхващаме темата кой е давал тон и кой е последовател. Това е храна само за спорове.
Всички си мислим, че не залитаме по общите парфюмни истерии и имаме свой формиран вкус. И нека така да си остане, защото е самата истина.

Общи условия

Активация на акаунт