Астма, информация, странични ефекти от лекарствата, съвети - тема 11

  • 66 771
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 957
Не се колебай за д-р Куфарджиева!
А педиатъра няма нужда да сменяш, още повече при адекватни реакции. Ако се наложи, детето ще бъде диспансеризирано при специалист - пулмолог или алерголог, но ще си го следи и GP-то. Дано се стабилизира бързо мишката, да не се налага особено наблюдение! Ако имаш възможност, направи консултация с д-р Куфарджиева.

# 721
  • София,
  • Мнения: 4 267
Привет момичета
Жабче добре дошла на теб и на малките ти сладки кукли  Wink. Купи си инхалатор - а за другото не го мисли, ще се оправят нещата,  Peace. и аз препоръчвам да не бързаш да сменяш педиатъра, а напротив щом си си доволна от нея и щом е реагирала адекватно, просто проведи и преглед при специалист детски пулмолог.  Peace
Ментова - добре сме - благодаря че попита. Днес ходихме пак на контролен преглед - всичко е наред - гърлото се чисти, а хремата си е все така лека и нищо не каза за нея, под въпрос е  newsm78. Взех направление за педиатърката в Токуда, другата седмица и там ще я водя - за документ за градината и да им обясна за пореднат ангина Mr. Green.
А днес я водих на логопед - в Пумпелина.  Hug останах супер доволна и очарована от терапевката която ни се падна, поговорихме си доста, докато малката си играеше около нас и изпълняваше малки и уж невинни задачки. Започваме редовни посещения, живи и здрави само. И то не толкова логопедично, засега нямаме проблем нито с говора нито с възприемането,  но имаме проблем с вестибуларния апарат и вниманието, ще работим и по финната моторика. Има много какво да се желае, в момента в тази насока отговаряме на развитие на дечица на 2 ,4 г. а не на 3,4г., но с усилие ще наваксаме. А всичкото това изоставане се дължи на факта, малките социални контакти и мнооогото болести, боледувания и т. н. Всяко влизане в болница ни връщат после с половин година назад Embarassed и физически и психически. Sick

# 722
  • Варна
  • Мнения: 957
Радвам се, че сте добре.
Знеш ли, щях да те разпитвам за посещенията на логопед, защото ми се струва, че и Еличка е за там. Разбира всичко, но с говоренето изостава. Кака й на нейната възраст говореше със сложни изречения, а Елица едва отскоро навързва простичко изречение, едва сега се появи "аз", много завалва, приказва на "неин" език. Назад е. Интересното е, че и аз си го обяснявам със стреса, болестите, изолацията. Мнооого е подозрителна към чужди хора, много! С нас говори, но на въпроси на непознати отказва да отговаря, изобщо избягва да говори пред нови хора. Трябва да почувства някой близък, да го опознае. Може и да е темперамент, но едва ли е само това. Иначе е веселячка голяма.
Ще търся логопед тук, във Варна. Някой ако може да помогне с препоръка, ще съм благодарна!

# 723
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Ооо, Семирамида Hug
Разбира се,че ще наваксате, даже ще изпреварите! Тя само да се закрепи здравичка, всичко ще се оправи! Каква ти е нежничка,прозрачна, като принцеса Heart Eyesдано скоро се похвалите с желязно здраве-всички thumbsup

# 724
  • София,
  • Мнения: 4 267
М да благодаря ви момичета и аз така си мисля, иначе е много умна, бързо запомня, с говора няма проблем поне така каза логопедката. Имаме проблем с координацията и движенията, с ориентирането в пространството. Някак си все едни всичко и се струва огромно, а тя е просто една малка кърфичка в това огромно простарнство - много е уязвима, внимателна и несигурна. Движенията и са едни такива вяли, премерени, внимателни  Blush. Ментова и ние бяхме така в началото с говора, понеже и тя проговори доста късно, аз много се бях притеснила, чак след втората годинка проговори, дотогава само стоеше и ни гледаше в очите  Shocked. И в един момент като се отприщи това дете, то явно трупало, трупало знания. Сега си говори доста добре, почти всички звукове произнася правилно, но като повечето деца на нейната възраст често бърка поставянето на звуковете - подреждането им, или на думички в  изречение, но все още е малка де  Peace, ще се научи има време. Другото сега е поважно, да се научи да се ориентира в пространството, да научи цветовете, как да работи с ръцете си, изобщо доста неща. Спокойна съм и съм сигурна че ще се справи и че ще я научат. Аз понякога в къщи се мъча да и покажа нещо да и помогна да и обясня, но уви не става - като се сетя как половин година се мъчих да я науча да пие от обикновена чаша - и как в градината я научиха само за два дни  Peace.
ЗА логопед за Варна питай Вики 76, тя също пише отвреме на време в темата, те също са от Варна и тя водиВиктор на посещения, дори те мисля че последно ходят в Карин дом. Пиши и на лични тя ще ти обясни надълго и нашироко и координати ще ти даде. Хубаво е като си стоят децата в къщи да им се намери някакво такова - индивидуално занимание за да се учат и да не изостават прекалено- защото после в училище ще им е много трудно, особено сега както искат предучилищната да е от 5 години  Embarassed.

# 725
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Семирамида, не знам доколко адекватно ще се изкажа, но искам да помогна, ако мога. На последната спирка на метрото в Младост ( до магазин "Зора"), работи кинезитерапевтка, която е просто страхотна Heart EyesАз имам поглед върху работата и с едно детенце със синдром на Даун, което имаше доста голямо изоставане във психомоториката.Разбира се, в никакъв случай не сравнявам Stop, просто искам да кажа, че ако имаш желание, мога да ти дам телефон и да говорите дали би могла да помогне във вашия случай HugМацката е преподавател по кинезитерапия и медицински рехабилитатор, и е много мила Heart Eyes

# 726
  • София,
  • Мнения: 4 267
ХИ ХИ ЛЪки мерси,  Hug само че вече май е късно, това е трябвало да го направим преди две години  Peace, сега тя си ходи, движи си се, няма проблеми, просто това че късно е проходила и не е пълзяла, и пречи на мозъка явно и повече внимание и усилие изисква при самото извършване на движението. Явно сега трябва мозъка да се тренира. Peace Аз ще питам все пак и логопедката какво ще каже и ако ни препоръча и такива занимания ще ти пиша.  Peace

# 727
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Ок, пиши, ако решиш.Тя раздвижва и ръката на майка ми, така че видях, че имаше доста джунджурийки-разни там гумени топки, топчици и топченца Mr. Green за смачкване и месене и т.н.А моята Цветка доста се забавляваше с тях Mr. Green, та ако не друго-препоръчвам като интересно Simple Smile

# 728
  • Мнения: 22 989
Моя бебокпак е с бронхоспазъм.

# 729
  • Мнения: 2 122
Tired ooooh! Hug Ох, Деси
бързо да оздравяват всички  Hug

# 730

Общи условия

Активация на акаунт