Астма, информация, странични ефекти от лекарствата, съвети - тема 11

  • 66 836
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 388
Моля кажете коя е др.Кофраджиева.Добър лекар ли е?И къде мога да я намеря. и друго да попитам-какво значи детето да е диспанселизирано.

# 676
  • Мнения: 3 146
dezi 13,  прочети подробно информацията на първата страница на темата!

Момичета, само да вметна, че Бронховаксомът и Рибомунилът не са имуномодулатори, а ваксини (части от умъртвени клетки представляват). Изопринозинът е имуномодулатор.

Семирамида, имате време. Не е фатално още, че ще постои вкъщи, не се притеснявай, а за по-нататък можеш на нещо да я запишеш - на кръжок, език, инструмент.  Hug

Носът на Владо е като река...

# 677
  • Мнения: 48 038
Ние започнахме преди 3 месеца схема с Изопринозин+Бронховаксон, дали има ефект- ми изкара в детската рекордни 12 дни вместо само 3, но още не е започнал критичния период със снеговалеж, когато прави най- силните и продължителни пристъпи с влизане в болница та не знам
Отделно пие и Ксизал
Отделно и Сингулера
Аз му давам Саностол и рибено масло от време на време
Това ни е профилактиката  Rolling Eyes

# 678
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
Здравейте! Да ви споделя нещо интересно, за което си говорих с нашата хомеопатичка: Всяка година прави някакви схеми на Цвети за подсилване на имунитета, като на мен ми прави впечатлени, че например сиропа Ад ликуид го изписва за 1 месец само и после сменя с друг имуномодулатор. Тази година обаче чак намерихме време да си поговорим и намерих обяснението, което ще опитам да предам(може би малко лаишки, но-все пак Embarassed)Стимулира имунитета 1 месец с индивидуален имуностимулатор, после дава 20 дни почивка, после дава още 20 дни имуномодулатор и следващите 90 дни оставя без никакви имуно-препарати.Според редица проучвания на американски учени, имунната система след такова стимулиране реагира (доказано при опити) абсолютно по аналогичен начин през следващите 90 дни(чисти от препарати) както и при хора, които приемат препарати за имунитет.Така, че е излишно да се претоварва организма през тези 90 дни извънредно и е добре да се ползва остатъчния ефект на терапията. Не знам, дали ви е интересно, на мен ми беше, защото все не можех да разбера като беше малка Цвети защо давам ли, давам сиропи, витамини и т.н и продължава да боледува без промяна, а то имало и още нещо.

Последна редакция: вт, 30 ное 2010, 16:16 от Lucky Plam

# 679
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Аз съм в голяма чуденка  Thinking Нашата педиатърка ни предписа Рибомунил, обаче се оказа, че го няма на пазара и се очаква най- рано през февруари. Като негов "заместител" дават Бронховаксон-а. Факт е, че и двете са си ваксини и като прочетох отзивите за тях, направо ме заболя главата  ooooh! По- скоро ми се иска да дам нещо за подсилване, от рода на Изопринозина, а не ваксини с убити бактерии  Crossing Arms

# 680
  • Мнения: 48 038
Нашата схема е 10 дни Изопринозин 3*1/2, после 10 дни 3*3/4 и после 10 дни Бронховаксон сутрин *1 на гладно, така 3 месеца се редуват
При разболяване не се спират, евентуално се коригира дозата на Изопринозина
Това ни беше изписано, пиша го не за да си го назначи някой, а за сравнение на схеми, методи и т.н.

# 681
  • Мнения: 658
Здравейте момичета. Не бях писала от дъъълго време, но ви чета редовно. В петък Краско е на телк. Днес правихме снимка на белите дробове и съм много изплашена от това което видя рентгенолога- изгладена сърдечна талия при незначително редуциране на аортната дъга и слабо увеличен размер на сегмента на лявата камера. Досега се рових в нета и от това което разбирам е че вероятно е със сърдечна недостатъчност,. Има ли други дечица с такъв проблем.- увредено сърце. Дали е вследствие на астмата. Хиляди въпросителни имам сега в главата си. Малко несвързано май пиша но наистина съм поизплашена. Сега ще видя къде да го водя. Какви ли изследвания ще са нужни. Тъкмо се бях поуспокоила че се справяме по-леко с пристъпите последните няколко месеца и сега това Cry.
     Между другото ето на какво се натъкнах преди малко http://www.blitz.bg/article/10178

# 682
  • Варна
  • Мнения: 957

Искам да попитам попрепатилите мами кога ви диагностицираха (на каква възраст) и има ли някой, чието детенце е приемало флексотид на  11 месеца или сходна възраст? Прочетох на първа страница, че е важно да се измива устата след ИКС и се чудя как става това при толкова малко дете...
Колко често вашите деца са имали пристъпи? (дай, Боже всекиму да говори в минало време за това) С израстването между 1 и повече години намаляват ли?
Вашите дечица са явно по-големи, но някой забелязвал ли е връзка между никнене на зъбки и пристъп?
Здравей, Роня. Знае се, че дъщеря ми е с бронхоспазми откакто беше на 4 месеца. Фликсотид приема от 6-месечна. Пристъпите й бяха много чести през първата година, постепенно се разреждат. Устичката и избърсвахме с марля с водичка, а сега й мием зъбките. Колко често има пристъп? Не ми се мисли - от март до края на юни, почти непрекъснато, вече втора година, а през първата бяха почти постоянни, но тя имаше и рефлукс! Да, връзка със зъбите има - пада им имунитетът, набъбва им лигавицата и се започва  Sad. Забелязах подобрение на втория месец от първия прием на сингулер - започнахме го средата на юли, а от края на август не е дишала вентолин, пу-пу-пу!

Но и ние сме в отбора - от 4-5 дена и двете са с хрема, обилна, а каката направо гъгне ужасно, задъхва се като говори, така й е запушен носът! Донесе го от училище, разбира се! Няма да ни се размине посещението на лекар, Ох, надявам се да се размине, а дойде време за следващата ваксинация на Елица.
Няма ли да застудее?! Тук е ужасно - лепкаво, топло, влажно. И по-лошото - ден е 12-13 градуса, ден е 18-20 градуса, да се побъркаш!

# 683
  • Мнения: 5 531
мамамими това което бих те посъветвала - иди веднага на детски кардиолог. Най бързо и без да чакаш има в Детско здраве. Там ще направят веднага ехокардиограма на детето. Иначе, при синът ми на ренгеновите снимки се виждаше - по обяснение на доктор - раздурт бял дроб, и увеличена сърдечна сянка. Обясниха ни че е резултат от лечението с инхалаторни кортокостероиди, препоръчаха ни плуване.

Последна редакция: вт, 30 ное 2010, 11:18 от marychery

# 684
  • София,
  • Мнения: 4 267
Стимулира имунитета 1 месец с индивидуален имуностимулатор, после дава 20 дни почивка, после дава още 20 дни имуномодулатор и следващите 90 дни оставя без никакви имуно-препарати.Според редица проучвания на американски учени, имунната система след такова стимулиране реагира (доказано при опити) абсолютно по аналогичен начин през следващите 90 дни(чисти от препарати) както и при хора, които приемат препарати за имунитет.Така, че е излишно да се претоварва организма през тези 90 дни извънредно и е добре да се ползва остатъчния ефект на терапията. Ние знам, дали ви е интересно, на мен ми беше, защото все не
Аз също съм стигнала до това заключение, миналата зима и давах какво ли не, е все си беше с пристъпи. Като и аз някои ги отдавам на зъбоникненето, не от зъби както все се изказват някои майки че децата имат сополи, просто когато никне зъб имунитета е много по нисък и податлив на вируси, та детето все си беше болно - вирус , пристъп. Embarassed Пораснаха зъбите и цяло лято никакъв проблем. Сега всичко хващаме пък от ДГ, както и да е. ooooh!
Лятото не съм давала нищо и нито е боледувала нито пристъпи е правила.  newsm78
Нашият курс сега с имуностимулатори и имуномодулатори е подобен като на Лъки. Изпихме едно шише Ад Ликуид Peace, за около 20 дни, след него ни назначиха - Имунобор за деца - тримесечен курс, като изпиваме една опаковка - почивка десет дни, после пак и така - три опаковки и спираме. Peace Забраниха ни всякакви такива ваксини като бронховаксон и Рибомунил, Респивакс също.  Peace Аз съм давала на баткото преди  - ми как почна да го давам и той хоп все болен, все с хреми и кашлици. ooooh! Все си мисля че е било от това, въпреки че личната казваше че не е. НО като споделих с наблюдаващата ни в Токуда, тя забрани и на двамата да давам от тези ваксини. За баткото каза само изопринозин да пие 10 дни по  3 на ден, а когато е болен по пет  Peace, разпредели го според килограмите. А изопринозина не е ли имуностимулатор newsm78. И той сега е с хрема някаква от училище, и лошото е че и глава го боли, дано не е някой синузит. А малката още е с червено гърло, налепите са се поизчистили, но гърлото е още ужасно червено, продължаваме с АБ - то, леле сигурно пак няма да мине  Embarassed, напълно, вече незнам какво да правя.  Peace
Герганди - специални благодарности на тебе, че ми отвори очите за Аериуса, явно добре и се отразява на лигавицата на гърлото и носа. Този път не направи алергична реакция или поне до сега няма де, дано няма изобщо. Нито сополи се появиха, нито кашлици, а  при предишните ангини, и след тях веднага ларингити, в чудо се видях, дано сега продължаваме така.  Praynig

Последна редакция: вт, 30 ное 2010, 16:03 от Семирамида

# 685
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
Семирамида, можеш за баткото да пръскаш спрей еуфорбиум и промивки със сребърна вода, а и на малката да даваш по една супена лъжица за гърлото.

# 686
  • Мнения: 48 038
На нас точно тази в Токуда ни го изписа Бронховаксона, и Изопринозина
Изопринозина е противовирусен препарат, не знам логиката за ниските дози как влияе на имунитета

# 687
  • София,
  • Мнения: 4 267
На нас точно тази в Токуда ни го изписа Бронховаксона, и Изопринозина
Изопринозина е противовирусен препарат, не знам логиката за ниските дози как влияе на имунитета
хи хи не е тази сигурна съм, нашата дето ни го изписа е др. Гроздева, тя не е пулмолог, не е диспансерната, а друга. Аз винаги първо с нея за всичко се консултирам, много ама много съм доволна от нея, при диспансерната само документи и каквото трябва там, ако трябва - нещо не ме кефи тя, ама трябваше при нея да запиша.
Лъки еуфорбиум имам - не съм се сетила, но при него нищо - освен ксилометазолин не промага, уви, едва диша - слагах му от капките на Улевинов - те повече му запушват носа, различно е при всяко дете нали знаете. За сребърната вода да споделя, издадох около две шишета на малката, - и в носа и капах съвсем наскоро, сега едно че почива, и друго забелязах че повече почва да кашля някак си от нея и и изсъхва странно лигавицата, а я разреждам - дори тази която в носа капех newsm78, аз ли нещо не правя както трябва Whistling

# 688
  • Варна
  • Мнения: 957
Само аз ли не смея нищо да давам? Давам им рибено масло и витамин С. Ако ги пипне вирус, започвам изопринозин по схема. От всичко ме е страх.

# 689
  • софия
  • Мнения: 2 543
Аз каквото и да давам,  каквото и да мине през училище го лепи. Но поне започна да боледува като 7 годишна, демек по -леко. И да прескача - т.е вирус без спазъм. Подобрения съм видала само от израстването.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт