Мнение за пералня DAEWOO DWC-LD1413

  • 25 024
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
И ние си купихме такава пералня. Шума за който гоорите се чува от помпичка която хвърля вода в барабана отпред(може би това е тая AIR BUBBLE система защото като се пусне на накисване "SOAK" доста се разпенва вътре а по време на тоя режим предимно тая помпичка работи) . При мен се чува като помпичка за аквариум. На второто пране нещо почна да бучи много (наистина нетърпимо) но после пак утихна до нормални нива. Наблюденията са ми че може би има проблемно охлаждане тая помпичка. Да не би да сте навряли пералнята някъде на много тясно, при мен е под плота в кухнята, но има по два пръста отгоре отляво дясно и отзад. Иначе впечатленията са ми че е добра пералня. Като я взехме не издържах и я отворих преди да я пусна в употреба. Всичко изгеждаше прилично направено и стабилно. Барабана е разположен на 4 амортисиора и отгоре виси на 2 пружини. От самото изпиране и сушене съм доволен, даже доста доволен. Сушенето съм го задал на "Cupboard" което трябва да означава че дрехите трябва да са изсушени до такава степен че направо да ги слагаш на закачалки и в гардероба и наистина са така. Единствено съм недоволен от изпомпването на водата, но може би не съм поставил изходящия маркуч както трябва.

# 16
  • Мнения: 0
Счупи се палеца на люка на пералнята ми Daewoo DWC-LD1413 и сега трябва да сменя цялата врата (люк). Моля някой да ми продаде врата (люк), може и без стъклото. тел.0896733591 skype: ivan_smilianov

# 17
  • Мнения: 84
Здравейте, интересна тема. Интересувам се от пералня със сушилня. Които ползват такава пералня, биха ли споделили дали има резон да се купува такова нещо. Въпросът ми е ефективно ли е.

# 18
  • Мнения: 0
От сервиз КиК успяха да ми намерят врата за пералнята - 25 лв. Платих и 18 лв за куриер. Междувременно си купих още една пералня със сушилня. Този път се спрях на Hotpoint-Ariston AQD970F 49 EU. Много сме доволни от избора. По-тиха е от Деу-то. Имам усещането, че сушенето е много по-продължително от това на Деу-то, но то по принцип може да се коригира като времетраене, така че е просто усещане от моя страна. Като пране и сушене не мога да кажа коя се справя по-добре.

# 19
  • Мнения: 344
Ще се включа и аз за Деу-то. Купихме си такава пералня преди една година от Техномаркет /купихме тази пералня по препоръка на консултантите там/.
 Първите два-три пъти работеше нормално, без много шум, центрофугира перфектно. Прави 800 об./мин., вадех си дрехите почти сухи и не много измачакани.
 Да, обаче след това започна да бучи страшно много, започна да се движи из помещението, скъса ми две дрехи Shocked . Освен това центрофигира когато тя си реши, пускам пералнята на кратката програма за спортни дрехи /50 мин./ и я чакам 2 часа, за да ми изпере и да центрофугира.
 Звъня в сервиза, идва техник и ми казва следното: Плочките ти са гладки, затова пералнята се движи. Залепи си шкурка под крачетата на пералнята  Shocked . Освен това дрехите ти са скъсани, защото явно са били много, а и да, тя е шумна, защото е по-нисък клас електроуред. Свиквай с това. Нищо не може да се направи. Центрофугата се бави, по причина, че дрехите в барабана не са подредени добре. За справка- случвало ми се е да пусна 3 /три!/ якенца на детето, които пералнята не може да изпере и изцеди  #Cussing out .

И след всичко това, следващата пералня, която ще си купим /надявам се скоро/, със сигурност няма да бъде ДЕУ.

# 20
  • Мнения: 84
Ще се включа и аз за Деу-то. Купихме си такава пералня преди една година от Техномаркет /купихме тази пералня по препоръка на консултантите там/.
 Първите два-три пъти работеше нормално, без много шум, центрофугира перфектно. Прави 800 об./мин., вадех си дрехите почти сухи и не много измачакани.
 Да, обаче след това започна да бучи страшно много, започна да се движи из помещението, скъса ми две дрехи Shocked . Освен това центрофигира когато тя си реши, пускам пералнята на кратката програма за спортни дрехи /50 мин./ и я чакам 2 часа, за да ми изпере и да центрофугира.
 Звъня в сервиза, идва техник и ми казва следното: Плочките ти са гладки, затова пералнята се движи. Залепи си шкурка под крачетата на пералнята  Shocked . Освен това дрехите ти са скъсани, защото явно са били много, а и да, тя е шумна, защото е по-нисък клас електроуред. Свиквай с това. Нищо не може да се направи. Центрофугата се бави, по причина, че дрехите в барабана не са подредени добре. За справка- случвало ми се е да пусна 3 /три!/ якенца на детето, които пералнята не може да изпере и изцеди  #Cussing out .

И след всичко това, следващата пералня, която ще си купим /надявам се скоро/, със сигурност няма да бъде ДЕУ.

Здравей, ако е все още в гаранция, защо не им я върнете да я оправят или заменят с друга? Ако е корейско производство би трябвало да е изпипано всичко. Поне така съм чувал, че е качествено производството им.

# 21
  • Мнения: 344
В гаранция е, но когато извиках компетентните лица от сервиза, ми обясниха как не я използвам правилно, че е нисък уред и няма как да работи по друг начин, а освен това плочките също не са подходящи. В горния пост съм описала подробно какви са препоръките на техниците от КиК.
/и да вметна, че от тресенето на пералнята, вече едното краче е избило резбата на основата, за която е монтирано. Но за "специалистите" от КиК това е перфектно работещ уред  Thinking /

# 22
  • Мнения: 84
В гаранция е, но когато извиках компетентните лица от сервиза, ми обясниха как не я използвам правилно, че е нисък уред и няма как да работи по друг начин, а освен това плочките също не са подходящи. В горния пост съм описала подробно какви са препоръките на техниците от КиК.
/и да вметна, че от тресенето на пералнята, вече едното краче е избило резбата на основата, за която е монтирано. Но за "специалистите" от КиК това е перфектно работещ уред  Thinking /

Извинете за спама и нецензурните думи мамицата им компетентна. Така им изнася да кажат, за да не оправят нещата. Ако са калпави лагерите и се е разшумяла, те могат да бъдат сменени по габаритен размер с някой за свръх натоварване и шумът да изчезне, но това е въшкава и неблагодарна работа, защото лагера е евтин, а трудът е доста. Затова не им се занимава. Пробвай на мястото, където е повреденото краче да подложите някаква дървена дъсчица, която да легне на ламарината. И я нивелирайте, поне малко от вибрациите ще намалеят като е нивелирана добре.

Кои са КиК?

# 23
  • Мнения: 344
 К&K сервиз е фирмата, която обслужва гаранционни и извън гаранционни уреди Деу, а предполагам и други марки.
 За нивелацията- да, нивелирали сме я, слагаме разни щуротии под крачето /абсурд за нова пералня, но  Tired /. Резултат има до следващото включване на уреда  ooooh! . Щом я пусна, започва старата песен на нов глас.
 С това обслужване на сервизния център, вече съм се убедила. че нито ще си купя някога уред Деу, нищо ще купя друг уред, за чието обслужване ще трябва да търся КиК  Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 84
Здравейте, днес се разходих то Техномаркет, видях, че климатиците, които предлагат повечето бяха на вносител КиК, предполагам, че те са и сервиз. Интересно е дали по другите градове така се отнасят с клиентите и толкова им е "качествено" обслужването по ремонта и поддръжката. Ако на всякъде са гола вода, определено от този магазин няма да си купя уреди.

# 25
  • Мнения: 1
Здравейте, търсейки инфо за климатици DAEWOO случайно попаднах на темата и ме провокира негативното мнение за марката, затова реших да се включа с малко отзиви.
Когато купувахме нашата пералня, консултантите направиха всичко възможно да не си вземем тази марка. Не мога да коментирам по-скъпите модели, но нашата 7 кг 1200 оборота и всякакви екстри на промо цена 420 лв взехме през 2008-ма и до днес си работи безупречно. Има някакви забележки - пожълтяла пластмаса и датчика за затворена вратичка веднъж-два пъти месечно, преди старта не прави добър контакт и сигнализира за грешка.. Но, няма шум, вибрации, шлака, пясък в барабана, не тече вода от нея, няма мъх, не излиза пяна, не мирише и не къса дрехи Laughing  прали сме 10+ кг калъф на матрак, който беше вкаран с крак Laughing и няма никакви грижи. Последните 2-3 години пералнята често е пускана по повече от веднъж дневно, т.е. не стои в празно жилище. Избрах съвсем целенасочено тази марка, за мен качеството за парите си е много високо. Преди време когато се нанесохме в ново жилище, тока бе временен (за стр. обект), често 160-170 волта, по 20-30 пъти на денонощие спираше (не ми се разказва за колко дефектирали ел. уреди в блока става въпрос).. та заради това и препоръка на приятел който плава - твърдеше че по корабите където е бил DAEWOO ползвали - устойчиви на вибрации, амплитуди на тока, добра електроника, солидно оразмерени и не гният от влагата по моретата, си взехме евтина и надеждна пералня с опциите на друга марка от 1200 лв. Само за статистиката, 2 наши приятелски семейства, след като видяха за какво става въпрос си купиха и са доволни до момента. Моята гледна точка - 500 лв за пералня която кара 5-6 години (не е ясно колко повече) в сравнение с пералня за 1 200 лв която кара 10-15 години (не е ясно колко по-малко) си е една добра инвестиция. Ако все пак някой очаква да получи качеството на Miele на цената на DAEWOO, май не е нужно да тества.
Мога да погледна модела ако някой се интересува.
Поздрави на всички

# 26
  • Мнения: 0
Здравейте на всички собственици на това чудо на техниката. DAEWOO LD1413
Занимавам се отдавна с ремонт на перални и ако не можете да си оправите счупения палец на люка
обадете се на 0887423946.  Свалете люка и го изпратете по куриер след допълнително уточнение
eltro@abv.bg
   

# 27
  • Мнения: 0
  Crazy Здравейте, току-що закупихме този модел 2 в 1, още не е доставен и монтиран... като цена и  параметри изглежда в добро съотношение, но дали качеството ще е добро - предстои да видим... дано не дава тези дефекти, изброени по-горе. От ТехноМаркет консултанта се опита да ни насочи към друга марка, но в крайна сметка взехме този модел. Тепърва ще трябва да свикна с ползването на уред 2 в 1 и да разуча функциите и оптималното използване. Ще пиша за "поведението" на пералнята... дано не стигаме до ремонт!

Общи условия

Активация на акаунт