Мнение за пералня DAEWOO DWC-LD1413

  • 25 002
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
В процес на избор на пералня съм и за момента съм се спряла на следния модел: DAEWOO DWC-LD1413. Някой ползва ли я? Имате ли впечатления от нея? Какъв друг вариант бихте препоръчали за 2в1 пералня и сушилня?

Предварително ви благодаря за компетентната информация Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
Моята пералня е Деу.Не е този модел,НО никак не съм доволна,прекалено шумна е,вечер не можем да чуваме телевизора ,когато пералнята изпомпва водата -то е бръмчене,то е трещене,то е чудо ooooh!.Предишната ми пералня беше Аристон/сегашния Аристон е с пъти занижено качество/ и работи 11 години без нито един ремонт по нея.Смених я само,защото пластмасата леко беше пожълтяла.Деу-то е на 3.5г.,претърпя ремонт на лагерите на "скромната" стойност от 180 лв.Да не говорим колко тиня е наслоена по външната част на барабана,което не ми се е случвало при старата пералня.От тинята прането мирише неприятно.Накратко-пълен боклук.
От тук нататък уред,който не е АЕГ, няма да влезе у дома. Naughty

# 2
  • Мнения: 44
Аз пък имам пералня Деу инокс, от три месеца и съм супер доволна. Въобще не се чува, когато центруфугира. Струва около 600 лв., в същото време имах Whirlpool, прехвалена, все едно съмолет излита, толкова шумна. А към потребителката - питай задължително какъв клас е сушилнята, защота на 2 в 1 обикновено пералнята е клас А, а сушилнята В или С, което е много енергоемко.

# 3
  • Мнения: 1
Енергийният клас на сушилнята е С, 6.12kWh, но все пак говорим за 7кг при сушене. А вашите перални имат ли електронна везна, която да регулира консумацията на електроенергия?

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Нищо не мога да кажа за това Деу, но относно пералня и сушилня 2 в 1 бих препоръчала Индезит. От 2 години имам такава и съм доволна от нея. Peace

# 5
  • Мнения: 3
Zdravei az si zakupih tozi model peralnq predi 20 dni ot tehnopolis qmbol .O6e kato q vidqh re6ih 4e 6e e tq bez da se konsultiram s nikoi.Moqt suprug be6e protiv tazi marka no az iskah neq.Ikakvo stana na purvite dve praneta be6e super ne se 4uva6e pere su6i vsi4ko be6e kakto trqbva az i se radvah no be6e za kradko.Na tretoto prane zapo4na da bo4i mnogooooooooooo sra6no bo4ene ne turpimo .Tq e v garansia izvikah maistorite no me ubejdavat 4e i nqma ni6o da ne zabelqzvam 4e bu4i a ne mi davat odgovor za6o ne bo4e6e na purvite praneta .Az nemoga da se suglasa 4e peralnq ot 1000 lv moje da bo4i taka .Mnogo sum razo4arovana i sukru6ena neznam kakvo da pravq.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А вашите перални имат ли електронна везна, която да регулира консумацията на електроенергия?

не всички имат. Трябва да се види в екстрите, дали даден уред е с ел. везна.
Моята сегашна има. Старата нямаше.
Деу не звучи добре, като марка за перални... За сушилни и за комби-уред пък съвсем.

Виж някое Канди, примерно.

# 7
  • Мнения: 5 710
Аз тази пералня не я знам коя е и в какъв ценови клас е, но мога да ти препоръчам топ пералня, която виждам че рекламира и тук, значи навлиза в бЪлгария.
Става в-с за LG direct drive. Аз имам 2 такива перални, едната е 2в1, каквато те интересува.

Моята 2в1 е 9/6 кг. т.е 9 пране и 6 сушене. Клас А, или АА, във всеки случай най-икономичното при пералните със сушилня.
Пералнята няма нищо общо с нищо, което съм ползвала до момента, просто е друга орбита.
Премахнат е ремъка, моторът е супер ултра безшумен ( това е именно директ драйв), има моменти, когато не съм сигурна дали работи изобщо.
Сушилнята работи добре, програмите са точни, но като всяка сушилня вади прането с характерен аромат на сушилня.  Принципно не се слагат по няколко неща, защото все някъде не е изсушено добре. Нещата траябва да се движат свободно. Размерът на пералнята е стандартен, но голям обем на барабана и най-вече отвор. Има везна, която по принцип мери прането и изчислява програмите.
Лошото е, че е пълна с електроника и кой знае какви неприятности са, ако нещо се повреди по електрониката.
Така че трябва да имаш и надежден сервиз.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Премахнат е ремъка, моторът е супер ултра безшумен ( това е именно директ драйв),

това е по-скоро заради инверторния двигател. И чак после заради директ-двайв системата.

# 9
  • Мнения: 3
Zdraveite pak sum az v4era opisah moqt problem s novata si peralnq daewoo dwc-ld1413 molq ako ima nqkoi da razbira ot tazi tehnika da mi pomogne .Problemat mi e sledniq samo kogato pere se 4uva stra6no 6umene no ne e ot dvigatela .Na purvite praneta be6e izcqlo be6umna no posle se poqvi tozi 6um

# 10
  • хасково
  • Мнения: 26
Оле Антония, след твоите коментари направо не знам какво да правя! Смятах в края на тази седмица да посетя техномаркета и да си купя точно тази пералня.
Освен този шум как се справя пералнята - с прането , сушенето. За колко време става всичко. Добре ли са изсушени дрехите, намачкани ли са?
Има ли пералнята тегликла за дрехите или трябва да я пълниш всеки път догоре?
Мои познати си купиха Електролукс 167580http://www.technomarket.bg/products/09079229/electrolux-eww-167580-w.  След като свикнаха с нея са много доволни, но целия процес пране и сушене трае около 5 часа. Това ми се струва страшно дълго. И също така казват , че през цялото време пералнята позва вода , от някакъв маркуч се виждало постоянен приток на вода.
Какво ли да си взема сега???????????

# 11
  • Мнения: 3
Zdravei Mama Paspalanka  ina4e peralnqta pere mnogo dobre nai malkata programa e za 20 min s stodena voda a nai golqmata e 2.304asa ima i ru4no nabirane na programite po tvoi izbor a su6eneto e ot 1 do 4 4asa sled kato izpere az su6a na 2 4asa centrofugata e mnogo mo6na  ne trqbva da q pulne6 do gore vseki put spored drehite tq sama presinqva s kolko voda da pere i kolko tok da har4e ima el vezna         a 6o se otnasq za drehite dali izlizat suhi da suhi sa napulno a za namo4kvaneto zavisi mnogo ot materiqta malko drehi mi e vadela nama4kani  nooooooooo bo4i mnogo 4uva se edin postoqnen 6um vse edno transormator ima6 vklu4en i to samo kato pere kato centrofuji i so6i ne se 4uva a na purvite praneta vuob6e ne se 4uva6e posle izleze tozi 6um zatova sama si preseni no spored men ne si davai parite tova sa 1000leva i da ti bo4i na glavata az kato q pusna da pera izlizam za da ne q slu6am 4e me e mnogo qt no ne mislq da ostavqm ne6ata taka 6e se kosultiram i s drugi servizi v sranata nemoga da se premirq 4e e normalno da 6omi tolkova mnogo tazi skupa peralnq tq ima 5 g garansia 2 ot magazina i 3 si gi zaplatih az dopalnitelno  da ne kupem AG nemski sa 1500lv sa

# 12
  • хасково
  • Мнения: 26
Скъпа Антония, аз все пак не издържах на примамката за мехурчетата, сребърните частици и 9-те килограма пране и си купих пералнята DAEWOO DWC-LD1413 . Използвах я вече един път(дори още не е свършило сушенето на дрехите) и бързам да споделя впечатлението си за шума за който казваш.
Още от първия път при мен е така. Шуми когато водата нагрява. Дооооооооста е неприятно наистина ако ти е в стаята.  Но моята е в мокрото помещение и като е затворена вратата не се чува чак толкова.
По късно ще напиша и за това как са изпрани и изсушени  дрехите.
Дане би първите пъти да си прала със студена вода и затова да е нямало шум. При мен се наложи да пусна бързата програма със студена вода(нали при първото пускане трябваше да я пусна празна , на 90 градуса  и с малко перилен препарат, но аз май прекалих с препарата и тя като се разпени , че взе да излиза пяна от долу и затова я спрях и пуснах бързата програма) и тогава го нямаше този шум.
А ти какво направи с твоите разучавания по сервизите?

# 13
  • Мнения: 3
Zdravei otnovo Paspalanka ne sum q puskala na ikonomi4no prane purvite 2 puti ne se 4uva6e vqrvaimi sedqhmi i i se radvahmi.Ot tretoto prane zapo4na da bo4i i na 20 minutnata bo4i su6o samo kogato sentrofuji i su6i ne bo4i.A ti mi pi6e6 4e tvoqta 6omi samo kogato topli vodata a moqta prez seliq proses na praneto se 4uva vse sdno zarejda6 akomolator za kola

# 14

Общи условия

Активация на акаунт