Ден на канелените кифлички на Карлсон

  • 7 966
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
ЗА тестото не знам
готовите кифлички могат да се замразят
но те са толкова вкусни, че обикновено нищо не остава за замразяване

аз правих вчера
моите се утрепаха да ядат

# 16
  • София
  • Мнения: 3 611
Моите ме изненадаха и наистина излапаха дозата(21 кифлички) на веднъж Shocked Те не станаха толкова надути като на снимката и може би ги препекох,защото ги оставих във фурната след като я изключих,но и така обраха овациите Laughing
Благодаря за чудесната рецепта  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 1 642
Честит ни ден на кифличките на Карлсон   bouquet Правя ги поне веднъж месечно откак Мма пусна рецептата, детето и всички околни деца умират за тях и никога, ама никога не остават дори за следобедна закуска, камо ли за замразяване   bouquet  bouquet

Блонди, аз винаги ги правя със суха мая... нямам оплаквания  Wink и рекламации  Flutter

# 18
  • Мнения: 27 524
защото ги оставих във фурната след като я изключих

Нищо не се оставя във фурната след изключване  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 565
Запалих се, отивам да ги правя!

Последна редакция: нд, 10 окт 2010, 18:02 от Надето :)

# 20
  • София
  • Мнения: 3 611


защото ги оставих във фурната след като я изключих

Нищо не се оставя във фурната след изключване  Simple Smile

Вече ще го имам впредвид Wink
Все пак останалото тесто го направих днес,но с плънка от течен шоколад и орехи и понеже ме беше страх да го пека течния шоколад така и нарязах тестото на триъгълници и ги завих като истински кифлички.Получи се нелошо,но оригиналния вариант е къде,къде по добър Peace

# 21
  • Мнения: X
корсе, знам те аз  Laughing

да допълня рецептата: може рулото да се пече, както е цяло и ненарязано

наскоро гледах едно кулинарно предаване тук
водещият използваше такова руло, старо
наряза го, панира го с яйце в много масло и го сервира, залято с ванилен крем и пресни малини

Последна редакция: пн, 11 окт 2010, 12:42 от Анонимен

# 22
  • под тепетата
  • Мнения: 9 320
Колко изядох само аз, докато установя топли или студени са ми по- вкусни ... Embarassed Другия път направо двойна доза - едната за фризера, да си имам  Mr. Green . Сега половината отидоха в студентски град- не вярвам да ми ги върнат  Laughing Благодаря за рецептата   bouquet
 Няма ли някъде такава тема - да готвим по рецепти от филми и известни книги? Май в "Кулинарен журнал " имаше нещо подобно...

# 23
  • Мнения: 1 798
,

Последна редакция: вт, 08 ное 2011, 08:02 от delicate

# 24
  • Мнения: 720
Разбирам причината за закръгленото коремче а Карлсон:


 eat

# 25
  • Мнения: 229
Мммммммм , засега само се записвам, да не загубя темата.... Като имам време ще чета и задължително ще ги направя.....

# 26
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 750
колко грама са 700 мл брашно и 50 мл захар ?  newsm78

благодаря  bouquet

# 27
  • Мнения: 720
Аз използвах за мерница съд  с такъв обем. Захарта е около кафена чашка, а брашно слагах докато получих тесто годно за точене тесто.

# 28
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 750
благодаря ти за отговора   bouquet
с брашното и аз така горе-долу процедирах, сложих приблизително 500 гр. и смятам ,че тестото се получи мнооого добре. а канелената смес сложих и задвете рула  Joy кой да чете докрай рецептата, че бил оза едно руло  Joy от канела беше екстра, само дето още захар искаше , и в сместта и в тестото. за другия път ще знам.  Simple Smile
но въпреки това, станаха изключително сполучливи и адски вкусни  Heart Eyes благодаря за рецептата. ще бъдат вече едни от любимите ми кифлички
Peace

# 29
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
Току що ги направихи  и аз !Наистина са божествени !Благодаря за хубавата рецепта!!!

Общи условия

Активация на акаунт