Парфюмни размисли и страсти - 83

  • 33 241
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Paris, France
  • Мнения: 14 115
Пелагия, 18-20г обяснява непознаването му. Не съм живяла там, а точно тогава въобщееее не се интересувах от ароматите по будките. Нишовите ми бяха страстта, особено Гутал, Крийд и подобни. Кобако и Евазион са мноого по-стари, по-стари от бабите ни даже. Не ми се струват променени, но не съм ги имала или носила преди 20г за да съм сигурна. Евазион е същият според мене. Носеше го майката на приятелка тогава и около нея миришеше както оня ден около мене  Mr. Green. Кобако си го купих преди 3 години, но не помня да го е имало тогава а и не е мой тип аромат. Имаше Флам, даже съм виждала и майка е купувала Флам оригинала - в кафява кутия и той наистина беше много, много хубав. Вярвам ти, че Франк стои добре на някои хора. На мене най ми прилича на Кобако, но с удърна доза карамфил и без мъх. 8 88 (за ком дес гарсон става дума, нали??) не ми прилича на Франк и даже не ми е гаден. Прекалено е подправков и усещам нещо като ким или кимион - солено и остро и не бих могла да го нося. Аз никога не съм носила Ком де гарсон, твърде са ми ъгловати и не особено женствени, но на мъжа ми стоят добре, особено Дафне (женския Mr. Green) Само първият им ориенталски шипър (93 излезе) ми харесваше с канелата и сладостта, но и него смесвах с други. Обаче е траен за световно.

Лунен сън, Поазон вече не се произвежда в концентрация ЕДП, но все още се намира тук там, даже в кварталното ми Марионо, където сигурно е седял десетилетие. Много ме е яд, че преди време го видях евтино в мегашоп или гет и не си го купих. Не съм сигурна за парфюма, но и него вече го няма масово. В самата къща Диор има засега ЕДП, сигурна съм, защото за моя юбилеен РД една приятелка искаше да ми го купи и каза, че там го има. Аз не съм фен на сегашната формулировка на ЕДП, нито ЕДТ. Парфюмът е най-близък до оригинала, но няма шлейф. Есприт де парфан е най-близо като шлейф до шлейфа на ЕДП (оригинала), но липсва мирата или опопонакса а уж пише, че я има. Между ЕДП и ЕДТ разликата е минимална. Ох, реве ми се като пиша за него, защото е първата ми любов от пръв поглед, упс, помирисване. Не е най-любимия ми днес, но си ми е мъчно за него. Помня като излезе как улиците в Париж миришеха на него. В сегашния туберозата е почти изцяло заменена с жасмин, няма я нотката на гардениите.

Аз повече едва ли ще си го купя. За тези, които харесват концепта и миризмата, има един супермаркетски парфюм на Жан Артес - Кобра. Едно време това беше най-доброто копие на Поазон, днес е доста по-добър от предлагания нов Поазон. Пробвайте го! Аз не ги различавам върху друг човек, а в Кобра си я има туберозата.

# 706
  • виртуално
  • Мнения: 2 864
Във Фрагрантика има снимки на Poison EDT и Esprit de parfum  newsm78

# 707
  • Paris, France
  • Мнения: 14 115
Във Фрагрантика има снимки на Poison EDT и Esprit de parfum  newsm78

Сега ги погледнах, обаче, шишето на ЕДТ, леко издължено, не съм го виждала в продажба откакто е родена дъщеря ми. Еспри е продаван и в други шишета. Имах едно, като химикал (молив) и не стои право, беше като еспри тестерите във Франция. Имала съм и в 3 бутилки, които се пъхат в едно пластмасово пак като химикал. Дюн го имаше в същите и мъжът ми непракъснато ми ги носеше а Дюн еспри не обичам.

# 708
  • София
  • Мнения: 5 658
Невена, понеже казваш, че кръглите шишета на Пойзън са в продажба от около десетина години, се замислих, че Артесовата Кобра е на пазара доста отпреди това. А тя е почти копие не само в аромата, но и в бутилката  Thinking

# 709
  • Paris, France
  • Мнения: 14 115
Точно  Peace. Артес излезе малко след Пойзън. Не си спомням дали Кобрата излезе преди ЕДТ и ЕДП на пазара. Първоначално излезе парфюмът, чистия, в шише като на сегашните ЕДТ и ЕДП. С парфюмът излязоха и крема и пудрата и сапуна. Не помня имаше ли гел, което значи, че сигурно не е имало. Кремът беше в едно шише фантазия, ама кой да ми го купи!!!! Тестерите бяха само на парфюма и помня, че бях лееееко разочароване, че ЕДТто, което майка купи не беше в същото шише и беше със спрей. Ако Арте са го копирали веднага, няма как да са изкопирали водите. По онова време имаше силна диференциация между парфюма и водите. На любимата ми Румба ЕДТто беше в матирано шише а парфюма в черно. Сега забелязвам, че вече не е така. Също имаше и спрей или наливни води а парфюмите бяха само без спрей.

Артесовата кобра ми я подариха по Коледа 87ма за радост на майка, която не припада от кеф от мириса му. От една страна изкарах късмет, че тя не хареса Пойзън и ми го даде, от друга не ми разрешаваше да се пръскам с него ако няма да излизам  hahaha. После ми подариха един Кураре, пак имитация на Пойзън, но не толкова добър.

Преди време си бях купила масло от опопонакс и го смесвах с Пойзън и ставаше като стария. Не разбирам защо намалиха дозата на тази смола, тя беше част от формулата. Ееех, спомени.

# 710
  • Мнения: 338
 8 88 (и то подушен от шишенцето) само в първия момент ми заприлича на Frank. Иначе после, пръскайки на кожа, установих, че нямат нищо общо. 8 88 ми хареса мнооого, но си е труден отвсякъде. Не съм сигурна дали ще мога да го нося, но на мъжa ми много добре пасна. Иначе на CdG oбожавам CdG 2  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes.
п.п. И аз помня Кобра от ранните ми ученически години  Embarassed.

# 711
  • Мнения: 2 445
Къде е Маринска!?
Виленце,моля те хвърли едно око на твоята Ла перла и ми кажи коя от трите имаш,респективно имам аз отливка newsm78
Ruby Perlage,Languid Vanilla ,Dark Extacy,макар че ако не се лъжа е последната

# 712
  • София
  • Мнения: 5 658
Не съм Маринска, но също съм Виленце  Laughing
Имаш Дарк Екстази със сигурност, защото Маринска го има от мен  Peace

# 713
  • Мнения: 2 445
Не съм Маринска, но също съм Виленце  Laughing
Имаш Дарк Екстази със сигурност, защото Маринска го има от мен  Peace
Kissing Heart Атти

# 714
  • Мнения: 521
Денси, Уоманизатора трябва да се пръска сутрин, на гладно. Установих, че ако си пръсна от него след хранене ми се гади.
Твърде "ядлив" е, та вероятно затова предизвиква такива позиви у нас Peace

# 715
  • Мнения: 2 445
Денси, Уоманизатора трябва да се пръска сутрин, на гладно. Установих, че ако си пръсна от него след хранене ми се гади.
Твърде "ядлив" е, та вероятно затова предизвиква такива позиви у нас Peace
Joy Smarti,развесели ме
Перфектния парфюм казваш за хора на диета,пръскаш и никакъв апетит,представям си колко много привърженици ще има,ако всички стигнат до този твои извод Laughing
Тиери направо ще избие рибата с продажби

# 716
  • Враца
  • Мнения: 2 700
Добро утро, дами!   bouquet

Да , goddess, потвърждавам, Дарк Екстази имаш  Peace

# 717
  • Мнения: 2 445
Добро утро, дами!   bouquet

Да , goddess, потвърждавам, Дарк Екстази имаш  Peace
Hugако ми кажеш,че до сега си спала,мноооого ще ти завидя и то Не благородно Close
Четох на едно място за черен шоколад и пачули в него,та тия дни ще изкарам отливката и да видя за какво аджиба иде реч Thinking

# 718
  • Враца
  • Мнения: 2 700
мда, в последно време спя по цял ден ...  newsm78


Този сайт видяхте ли го :

http://www.johnlewis.com/159446/Style.aspx

http://www.johnlewis.com/37954/Style.aspx?SearchTerm=RecentlyViewedList


Като си отворих форума днес , беше най-отгоре

# 719
  • Мнения: 521
Ето това вече е добър рисърч за подходяща таргет група Joy
Мусоните се оказаха супер приятни за есента, а аз ги мислех за стриктно лятно ухание Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт