Парфюмни размисли и страсти - 83

  • 33 238
  • 727
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 658
                                       

                                        Любими (и не толкова) съставки

Често, докато гадаем как ли точно ще мирише някой непознат парфюм, разглеждаме картата на съставките му и се опитваме да познаем като как ли ще изглежда този аромат. Намираме някоя съставка, която смятаме, че ни харесва и се хващаме за нея – ето, това е моята молекула  Heart Eyes ! Обаче след това пък попадаме на нещо, което ни срива от еуфорията – това го мразя ужасно в парфюм  Sick .
Успявате ли и до каква степен да се ориентирате по съставките на определен парфом и да разберете дали ще се харесате или не? Имате ли любимо присъствие, което гарантира, че ще ви хареса парфюмът, който го съдържа? Има ли съставка, която ви кара да бягате като дявол от тамян? И в крайна сметка когато реално пробвате парфюма, оправдават ли се очакванията ви или поне доближават ли се до истината?
А иначе е ясно, че истината винаги е някъде там  Crazy За един - каноконлит, за друг - пеперуди в стомаха  Hug
Та отговорете на въпроса - парфюмни прорицатели ли сте? "Познавате" ли аромата по картинките на съставките му?

Заповядайте  newsm51 newsm51 newsm51

               

                                     

# 1
  • Мнения: 17 546
Плюв newsm44, после ще дописвам! Joy

Бягам като дявол от тамян от ванилия в състава! А, ако е на два реда, в middle notes и в base notes, с мръсна газ!
Бобовата тонка също не ми е съвдем по вкуса. Болнава сладост придава на ароматите.
Циветка... Thinking как ли мирише натюр това, ама ме притеснява някак си.

Има и още, но периодично ще се сещам за тях. Peace

# 2
  • Мнения: 2 575
 Joy Joy Joy Joy
Аз точно покрай сгъвката на коляното се замислих, че трябва да тръгна на йога, но пусто все няма подходящи часове в близкия фитнес на Ситняково Confused
не че ми е проблем да си душа коляното, ама нямам нужда - засега ползвам само ръцете Wink - сори за ОФФ-а

Атти мила Heart Eyes Heart Eyes за темата
на първо четене МРАЗЯ ТАМЯН, но ми стана любопитно как в любимеца мми НОА го имало ( аз не го усещам слава Богу), Пачули също недолюбвам, както и всякакви мухъли, цименти, мазета и пр.

харесвам ЖАСМИН, ФРЕЗИЯ, ФРАНДЖИПАНИ, ПОРТОКАЛОВ ЦВЯТ, ВАНИЛИЯ, БЕЛИ ЦВЕТЯ, ПРАСКОВА, олелееееее - ами много са тези които долюбвам, но като че ли най-много белите цветя ( задължително в комбинация някаква).
също обичам и Тубероза.............не че тя не е бяло цвете, но знаете каква е нахалница и характерница

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 15:52 от Asinka

# 3
  • Мнения: 5 004
Ей Бижу, успя да си първа  Laughing

Не мога да различавам всички съставки, но като съм гледала пирамидите на парфюмите, във почти всички има жасмин, явно ми е любима. За не поносими незам, туберозата не я обичам, виолетката е винаги ми стои, за друго не се сещам в момента.

Атти   bouquet

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 15:19 от Алиена

# 4
  • Мнения: 521
Атти  bouquet за поредната хубава тема Hug

Пробвам се да позная съставки, обаче не винаги успявам. Едва в Събота разбрах, че нероли и амбър присъстват в любимите ми парфюми... Ванилия обичам, ама повече и да се напъвам, няма да се сетя..
А, да, и портокалов цвят! Heart Eyes

Натали, отклещи ли се? Laughing

# 5
  • Мнения: 17 546
 Crazy Ми аз тук за ветеран минавам вече, все не се дореждам от вас, ентусиастки такива. Mr. Green

Рози. Ако нещо започва с тях, продължава с тях и замършва с тях - No, mercy! Twisted Evil
Божур (което е разновидност на розата, нали) ми носи неприятен мирис в парфюм, когато доминира над другите нотки.
И много плодове ме плашат. Получава се плодова какофония!
В някои аромати обаче има съвсем прилични съставки, но те са така комбинирани, че направо са гадни за обонянието ми, а пък сместта от тях е наречена парфюм newsm78
В други аромати пък ги има омразните ми, но не се усещат, не ми пречат и не ме притесняват.
Така че може и да няма правило. Thinking

# 6
  • Германия
  • Мнения: 71
Атти, много благодаря за темата! Аз отдавна я чакам!   bouquet

Бижу, какво е циветка?? Не съм попадала досега на аромат с такава съставка, можеш ли да цитираш някой конкретен парфюм.

За мен залог за залюбване са пачули, амбър, жасмин, роза, иланг-иланг, нерол.

Досега не е имало повод да спомена, но имам една прилична колекция от "чисти аромати". Това са ароматни масла с чисто съдържание на съставката - някои са само 2-3 мл. и са безобразно скъпи, но пък извънредно уханни. Пазя ревниво различни бурканчета с подправки. Скоро Денси пита за розовия пипер и си отворих долапа за да си го припомня. /Денси, ако ме удостоиш с адрес на ЛС, ще пратя малко розов пипер и на теб, ако все още не си го намерила./. Хер Николофф заминава за Мексико в командировка идния месец и съм му заръчала още отсега като армаган да ми донесе тонка зърна. Най-забавната и предизвикателна част за мен в парфюмните изделия е именно съчетанието на различните компоненти. На приземния етаж съм си обзавела едно малко ъгълче като минилаборатория. С часове мога да стоя там и смесвам и изучавам различните миризми.... Много имам да пиша по тази тема, но да не я узурпирам от първа страница още...

# 7
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Ето в тази поза си представих Натали Никол да души
 Joy Joy Joy

По темата - и аз съм забелязала, че обичам много определени състави - пачули, тамян, ананас и юзу.

Според мен каноконлита на Гага е пачули  Thinking

# 8
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Атти   bouquet

Аз като видя "кожа" в състава бягам като дявол от тамян  Joy Други съставки за сега не съм откроила като прогонващи ме, но и аз не различавам много отделните съставки. Разчленяването на парфюма ми е както едно време в университета учехме Морфология на вълшебната приказка и чак схеми имахме - едни колко-си аретфакта, няколко главни герои, 3 кръстопътя и воала - ето я приказката, Имаше и диаграми  ooooh! Та и с парфюмите ми е така - ненужно ровене в сърцевината на една мечта.

# 9
  • Мнения: 17 546
Бижу, какво е циветка?? Не съм попадала досега на аромат с такава съставка, можеш ли да цитираш някой конкретен парфюм.
Според Маринска  - плъх. Т.е. в парфюма добавят екстракт от плъхове. Crazy
Доста от ароматите, които според мен биха ти допаднали , я имат в състава си. http://www.fragrantica.com/search/#notes

Как можах да забравя! ooooh! Наравно с ванилията е ту-бе-ро-за! Нивга да не подуша това нещо Close

# 10
  • Мнения: 31 277
Атти, страхотна тема! Hug
Обичам ванилия и бобова тонка която да я подпира. Обичам жасмин и доста подправки, но без натрапчив пиперец. Понякога разпознавам горе долу парфюма по пирамида, понякога няма абсолютно нищо общо с очакванията ми. Гурметата са ми най-лесни, а най-трудни шиприте разбира се, както и цветните, правят големи изненади понякога.
Ненавиждам круши и доста други ,за които ще се пиша като се сетя подробно. Не си падам по амбра и също бягам от църковен тамян. Не обичам влажни дървеса и мухъл. Плесени, мазета, ликьори и алкохоли далеч от носа ми. Crazy


Натали, много ти благодаря сега прочетох. Heart Eyes Hug Първо ще потърся по арабските пазари някъде в София, да не те ангажирам. Завиждам на Хер Николофф за Мексико.

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 15:43 от densi

# 11
  • Германия
  • Мнения: 71
ооо, Бижу, благодаря ти много - на това му викам цибетин и затова не включих от раз. Аз мислех, че е нещо като пор - хищник някакъв.  Наистина харесвам ухания с това нещо в състава. Добре, че ме светнахте как се нарича на български.   bouquet

Едит: Ковачева, много си ме надценила! Ама много! Просто седнах на стол и си облегнах краката на дивана отсреща - като за почивка. После се наведох да душа и така си останах дъъъъълго. Отклещих се Смарти, ама сега ме боли всичкото тяло.

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 15:44 от Natalie Nikol

# 12
  • София
  • Мнения: 849
МУСКУУУУС.. дайте го всичкия де що има  Crazy Crazy Crazy

май това ми е на-голямата лИбоФФФ  Heart Eyes

иначе обичам цветя (и особено бели цветя) и свежарийки разни..

но при цветята наистина винаги е малко или много "пас загадка" .. просто има толкова много и толкова различни като аромат цветя, че описание на парфюма като "цветен" би могло да значи едва ли не всичко  Peace

не бягам от никоя определена съставка - било то плъхове, мъхове и др. подобни.. стига да са съчетани добре, не ми пречат  Whistling
но понякога комбинациите са толкова убийствени, че направо  Sick Sick Sick

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 16:15 от Elitsa_z

# 13
  • София
  • Мнения: 767
Атти, страхотна тема  Hug!

Обичам: пачули, подправки , дървеса (кедри, сандалови..), бензоин, амбра, до някъде и мускус, бадеми,жасмин, портокалови цветчета,зюмбюли .. Внимавам с : хелиотроп, личи, бужур ,тубероза и прекалено много плодове. Внимавам и с ванилия и роза.Странното е ,че до скоро си мислех,че не ги понасям, но се оказа,че греша, харесват ми , но само когато са в "подходяща форма" , т.е ванилията да не е баклавено-сладкарска, а розата тоалетно-мускалена. Mr. Green

П.п. Мисля, че харесвам и Oppoponax, но не съм съвсем сигурна.

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 16:07 от Courage

# 14
  • София
  • Мнения: 1 481
Не харесвам подправки! Канела, пипер, кардамон, карамфил и прочее, са ми безкрайно неприятни под формата на парфюм. Не харесвам и плодовите нотки, с излкючение на лимон, бергамот, лайм, сицилиански лимон.

Обичам  роза, тубероза, хелиотроп, жасмин, пачули, лайка, листа от смокиня, портокалов цвят, бадеми, ванилия, кожа, муск, ирис. Нямам против и премерени количества алдехиди.

Общи условия

Активация на акаунт