Спонтанен аборт ли правя?

  • 12 181
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 359
В началнитеседмици и месеци до 12гс е нормално явление да има болки но не задължително ако обаче те са силни потърси незабавно лекар. Трябва да взимаш болкоуспокояващи нош па или спазмалгон и да почиваш. Статистиката показва че наи-голям процент на спонтанните аборти е  точно в началните месеци до 12 после състоянието се стабилизира ,това незначи че ти ще направиш аборт. Аз също имах в началните месеци силни болки но не направих аборт .Бях на легло и много спазмолитици предписани от лекар. Трябва да следиш да не прокървиш . това вече може да е опасно.и да предизвика аборт но затова трябва да си в болница където да те следят. В 9гс дори прокървих тогава ме приеха в болница за задържане .
С пожелание за весели празници не мисли много за това просто иди на лекар

# 31
  • Мнения: 25
Здравейте момичета,
 Накратко малко предистория- на 06.12.2010 г ми беше пункцията, на 09.12.2010 - трансфера.
На 20.12.2010 - положителен кръвен тест за бременност 62 miu/ml.
На 29.12.2010г.- ултразвуков преглед, който потвърди наличието на гестационен сак в матката, но бил малко малък 5,1 мм./в този ден ниво на чхг 1300 miu/ml/.
03.01- бях отново на преглед- сакът е пораснал - 8,5 мм, док не беше много доволна- малък бил, въпреки,че има жълтъчна структура ./чхг  4328 miu/ml.От тогава чхг се движи много странно но основно пада:
04.01 - 3577
05.01 - 4648
06.01- 6955
07.01- 6055
10.01 - 3509 На тази дата видяхме ембрион със сърдечна дейност, размер на сака 11,5 мм. Всичко ли свърши???
Много съм отчаяна! Това ми беше 3 опит и годинките ми не са малко.
 
 
 

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 4 514
Според мен падащото ЧХГ говори само едно- отиваща си бременност.  Sad Имала съм  падащо ЧХГ, което след това тръгна нагоре. Въпреки  това бременността приключи неуспешно.
Разбира се има вариант да са се хванали повече от един ембрион и сега да загива един от тях.  Peace

# 33
  • Мнения: 152
Здравейте, и аз съм много изплашена в 4та седмица съм и имам адски болки в корема ниско долу в дясно. Болките не са постоянни, ами става изведнъж както си седя и ме прерязва толкова силно все едно някой ме удря с всичка сила. До колкото разбирам от писмата ви болките не са нормални. Това е първата ми бременност, и много ме е страх.

# 34
  • Мнения: 359
Ани9999. Да спадащо ЧХГ може да е индикация за отиваща си БР но не задължително.
Все още ст-сти те са високи. Това знаели го твоят лекар и какво казва той.
Ако не го знае му кажи. ЧХГ е хормон на растежа и може би е нормално да варира но най-сигорен отговор на това ще ти каже лекаря .Ако не си, обади му се.
Ако наистина има тенденция за рязко спадане на хормона да ,това ще доведе до спонтанен аборт в ранна седмица.
Не се притеснявай и запази малко повече спокойствие. Но се обади на лекаря си.

# 35
  • Мнения: 359
Здравейте, и аз съм много изплашена в 4та седмица съм и имам адски болки в корема ниско долу в дясно. Болките не са постоянни, ами става изведнъж както си седя и ме прерязва толкова силно все едно някой ме удря с всичка сила. До колкото разбирам от писмата ви болките не са нормални. Това е първата ми бременност, и много ме е страх.
Има много момичета които са имали болки в ранни седмици и после БР е минала нормално .При силни болки аз съм пила нош-па и спазмалгон.Обеснява ли са ми че е било нормално защото матката започва да се разтяга . Обади се на доктора още днес ,защото силната болка може да провокира кървене. Но не е задължително
Повече почивка  с книжка в леглото и никаква домакинска работа , носене на тежко

Общи условия

Активация на акаунт