Спонтанен аборт ли правя?

  • 12 178
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Привет, извинявайте за паниката, но се поизплаших. Преполовила съм 8-та седмица от бременността си и до сега не е излизала от мен нито капчица кръв. Сега обаче имам кафяво петно на бельото си, сутринта отново се появи същото. Имам и болки - слаба тъпа болка, наподобяваща напрежение (като при цикъл) във влагалището и от време на време, отново слаба болка се появява ниско долу в корема. Идея си нямам какво представляват контракциите, но смятам, че не са контракции. Вчера много се изплаших и това също ме притеснява. Звънях в поликлиниката, в която е гинекологът ми, но никой не вдига, издирвах и някакви спешни телефони за консултация, но май в България и това няма, та какво остава освен да питам вас... Ако някой го е изживял или знае какво ми се случва, моля Ви пишете! За сега ми остава надеждата че съм вдигнала фалшива тревога, но все пак оставам с готовност да скоча в дрехите и да затичам към майчин дом да ми спасяват детенцето..

# 1
  • Мнения: 182
Не е задължително да правиш спонтанен аборт, но задължително потърси медицинска помощ, ако можеш още сега. И с двете си бременности съм имала кървене в началните седмици. При мен се оказа отлепване на плодния сак и двата пъти.
Обикновено ако всичко е наред с плода изписват някакъв прогестеронов препарат (дуфастон, утрогестан) и нош-па.

# 2
  • Мнения: 47
Благодаря, кървенето се засили, облякох се, тръгвам към майчин дом. Стискайте палци всичко да е наред!

# 3
  • Мнения: 295
Късмет,миличка!Нека Бог е с теб  и с с детенцето!

# 4
  • Мнения: 47
Благодаря! За щастие се оказа, че прокървяването няма нищо общо с бебето, не установихме обаче от какво точно е породено то... Както и да е дадоха ми Но Шпа за болката в корема, витамин С за спиране на кръвотечението и някакви хормонални хапчета. Е, за всеки случай ще отида да ми направят цитонамазка да видим що е това течение и на какво се дължи Simple Smile Пращам ви прегръдки!

# 5
  • Мнения: 96
Радвам се, че при теб всичко е добре.Аз бях в твойто положение в края на 5 г.с. и от спешното на МД ме изхвърлиха като мръсно коте. Обяснението им беше, че ехографът е чак на 3 ет. и няма смисъл да ме качват при положение,че още не е ясно дали има бременост. Shocked

# 6
  • Мнения: 613
МарВи,прокървяването е едно,а кафявото зацапване съвсем друго!Аз също имах кафяво зацапване в твоите седмици и д-ра ми каза,че това въобще не е страшно.Дори не ми каза да лежа или да пия Но-шпа.Това ми се появи пак след 1седмица,но пак изчезна,а и аз вече бях по-спокойна.Ако обаче имаш и прокървяване вече трябва да лежиш!
Успехи и бъди спокойна! Hug

# 7
# 8
  • Мнения: 47
Имаше кръв в цялата история, те тези хормоналните хапчета ми ги дадоха за да се подсигурят - за задържане и витамин Ц-то за спиране на кръвта, колкото и минимално количество да е. Важно е, че за сега всичко се оправи,  бебчо е жив и здрав.
La_belle, напълно разбирам какво си изживяла в майчин дом, като отидохме да установим бременността, бях в 4-тата седмица, (още не ми беше закъсняло, но някакъв ранен тест ми показа - положителен) и от там ме изхвърлиха точно така, както и теб... Как ще си бременна, то не може да се разбере, виж се къде си тръгнала - ми се разкрещя някаква санитарка, пред 4-тия кабинет в който ни накараха да отидем, обещах си да не стъпя повече там, после в една частна лаборатория си ми взеха кръв, показа си резултата, без ядове, без нерви... Добре, че послушах приятеля си сега да отидем в клиники Торакс, вярно олющиха ни 88 лв, но ми направиха цялостен преглед и се отнесоха като с човек, в Майчин дом за такова малко количество кръв сигурно щяха да ме заврат в кучешко дупе Simple Smile Вероятно приемат само ако си пред умирачка.. Жалко за болницата, аз съм излюпена там и на времето храних хубави чувства към нея.

# 9
  • Мнения: 96
Марви, при теб спря ли кървенето? Аз съм със зацапване от 2 седмици, пия УТРОГЕСТАН, но подобрението е минимално. Praynig

# 10
  • Мнения: 47
Да, спря напълно. След 2 седмици обаче (миналата събота) отново се появи, отново придружено със същите болки. Този път бях на гости у майка ми и отново вдигнах цялата къща на пожар. Този път отидохме в Майчин дом, платихме си за прегледа, заради късния час, отново не можаха да ми кажат от какво е, но ми откриха ранича във влагалището. Може и от нея да е било, казаха да я изследвам ако не изчезне до раждането. Отново да чукнем на дърво, бебчето е добре. Изписаха ми пак Утрогестан и пак изчезна кървенето, казаха този път да не спирам да го пия. La_belle при теб положението как е? Аз малко след дъжд качулка виждам съобщението ти, но кажи оправиха ли се нещата или поне беше ли пак на доктор?

# 11
  • Мнения: 12
Щом имате кървене и сте бремена няма как да не е свързано с бременността, и аз бях така и доста неща прочетох и научих, ако кървенето е кафеникаво ръждиво няма причина за паника, но все пак е наложително да лежите да пиете утрогестан, но шпа и магне Б6, до пълното спиране на кървенето. Утрогестана се спира постепено ако сте пили по 3 на ден, няколко дни пиете по 2, после по 1 и след това го спирате. Не спре ли кървенето напълно се спира секса под всякаква форма, защото възбудата може да предизвика контракции на матката. Моето кървене продължи до края на третия месец сега всико е наред вече съм в 6.

# 12
  • Мнения: 96
В момента съм в 10 г.с и имам леко зацапване от 5 г.с., което не се повлиява от лекарствата.  И при мен не е ясна причината, един казва, че е отлепяне на плодния сак, друг че проблема е хормонален.... Аз съм с един ранен спонтанен аборт и нямам търпение да влезна в 3 -ия месец. Марви записа ли се на жк, ще се радвам да споделиш къде? Аз за сега ходя на частно в Шейново, но ми се иска изследванията, които ми се полагат така или иначе да минат през касата.

# 13
  • Мнения: 47
La belle, аз ходя в моята поликлиника на консултации. 14-та поликлиника "Здраве", д-р Балинов. Чувала съм похвали за него и за сега съм доволна. За Шейново само по форумите съм чела, но се колебая там ли да раждам или в Майчин дом. Твоето GP къде е? Може да се консултираш и с него, ако му имаш доверие, аз така направих. Иначе с препращанията не съм наясно как стоят нещата, дават ти талон, но дали се плаща или минава през касата идея нямам. Ако има опцията да се избира поликлиника препоръчвам моята, чиста е, в приличен вид е, лекарите се взимат що годе на сериозно и е съвсем в центъра.

# 14
  • Мнения: 24
момичета това е по подробна тема за кървенето и зацапването   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=400581.0   само не се шашкайте от кафявото течение, ако се пият прогестероновите препарати и си лежите до третия месец кафявото спира, аз бях така и още много явно са така, но ако не лежите и не си почивате може да се влоши положението и кафявото да стане червена кръв, което вече е опасно, и един съвет от мен не си барайте коремите, не ги галете и не ги докосвайте, ще си докарате контракции в по късен етап от бременността, аз го научих от личен опит, бах със страхотни контракции в шести и седми месец и то защото ръцете ми бяха постоянно на корема, и случайно прочетох някъде че не трябва да се гали и докосва корема, сега положението се поуспокои. Мислете позитивно и късмет, аз вече нямам търпение да си гушкам бебето, а остават цели 45 дни до термин, дано всичко да е наред

Общи условия

Активация на акаунт