Подсъзнанието може всичко 30 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 79 496
  • 722
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 346
Здравейте прекрасни дами!

Много се радвам, че в нашата темичка на първа линия е темата за прошката. Подкрепям с две ръце всеки, който е избрал този път. Лени   bouquet

Аз много се радвам, че благодарение на всички вас в тази тема се научих да прощавам НА МИГА, не приемам нещата навътре, не изживявам болка, а започвам да си представям красиви сцени и в шеги и закачки всичко минава, и заминава. Просто се научих да се забавлявам когато изпадна в сходна ситуация, до скоро, го мислех на дълго и широко, разваляше ми се настроението, плачех за щяло и не щяло,и изобщо с една дума губене на време.

Благодаря ви добрички ми момичета!  newsm51 newsm51 newsm51

# 646
  • Мнения: 3 576
разумно освобождаване на съзнанието от терзания за неща, които не можеш да промениш и освобождаване на време за креативно планиране на бъдещето...  Hug

Тази дефиниция много ми хареса  Peace
Точно - не си губя времето да се ядосвам за неща, които не мога да променя или на ХОРА, чиито характер не ми е и работа да променям, но напоследък толкова леко ги приемам, че чак се учудвам от себе си ....  Thinking
За сметка на това доста ми се подобриха взаимоотношенията с близките, най-малкото не се нервирам на детето за дребни работи или за това, че другите не са на бързи обороти като мен, проявявам повече търпение без лоши емоции.

Исках да питам още нещо - т.к наистина не мога да поема накуп цялата информация и техники, които сте описали, редовно прилагам следното: Благодарност (благодаря за всичко и искам още повече или по-добро), Споразуменията и Хоно.... по.
Това достатъчно ли е или трябват по-целенасочени усилия, визуализации и др.?

# 647
  • Мнения: 10 697
Нищо не "трябва"  Grinning Самата дума "трябва" трябва да се заличи от речника /цитирам по памет Луиз Хей  Grinning /  Wink
Прави това, което ти се прави, ако ти се прави и когато ти се прави  Hug
Всичко е достатъчно   Peace


Как успявате да прощавате НА МИГА бе, хора  newsm78 Embarassed
Бравос  Grinning

# 648
  • Португалия
  • Мнения: 4 002
и аз прощавам-на чуждите,далечните,на случайните хора в живота ми  Simple Smile
но на най-близките  ,все още ,ми е мнооого трудно да прощавам отделни неща  Embarassed /понякога се усещам,че не задълбавам-все някакъв прогрес си е  Mr. Green ,но .../ 
не знам Егото ли,,какво ли ми пречи да се отърся от очаквания за огледало на собствената ми проектирана реалност  newsm78

# 649
  • Мнения: 6
Здравейте дами!
Преди известно време бях задала въпрос за медитациите и ето какво ми се случи сега:
Бях легнала, защото за мен това е единствената удобна поза за пълно отпускане на тялото, започнах да освобождавам ума си от всякакви мисли, когато изведнъж се случи: ушите ми започнаха неистово да пищят, не се опитах да се съпротивлявам,усетих как двете ми ръце се вдигат, виждах множество картини, но те се сменяха толкова бърза че помня само една, две, а знам че бяха много. Усетих силен натиск в областта на двата яйчника, след което дясното ми бедро притисна силно лявото, през цялото времеусещах как ръцете ми се вдигат нагоре а силното пищене продължаваше. Интересното е че когота реших, че трябва да спре всичко за секунда отшумя и аз отворих очи а позата ми беше абсолютно същата, която като си легнах. Интересно ми някой има ли обяснение или може би е имал подобни преживявания?
Благодаря!

# 650
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Как успявате да прощавате НА МИГА бе, хора  newsm78 Embarassed
Бравос  Grinning
Peace

То прошката си е цял процес за мен  Whistling който си става с времето , без да се пънем и да си налагам  Wink
Според мен като спреш да се сещаш/мислиш  за дадената случка/личност , значи си простил даже не ми е нужно да го осъзнавам  Grinning

Последна редакция: ср, 13 окт 2010, 16:07 от Desss

# 651
  • Мнения: 2 196
Как успявате да прощавате НА МИГА бе, хора  newsm78 Embarassed
Лично аз - никак.
 Ако всеки сблъсък в нашия живот е урок, то на мен ми е необходимо време, за да го разбера и осмисля. След това ми е лесно да простя. На другите по-лесно, на себе си - трудно.

# 652
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Доброта

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме.
И вените ми, сплетени в гора,
ми търсят ново, благородно име.


Понякога съм толкова добра!...
И скрива ме във коша си чемшира
на двора. Неизмислена игра
ме търси и ръцете ми намира!


Понякога съм светла като мед.
Тогава светли устни ме обичат.
Понякога съм златен слънчоглед,
красив като главата на момиче.


Понякога съм бяла и добра.
Как рядко ми се случва да съм бяла!
Тогава искам сън да подаря
на всекиго. И свойта обич цяла

да счупя на парченца от стъкло,
да пръсна и добри ръце да сгрея.
И дала сок на нечие стъбло,
да пазя свойта тайна, че живея!







Момичета това сме ние      Wink не можем да бъдем само бялото  Mr. Green и живота е такъв , всичко е така  Hug
Нормално е да сме "лошотийки" по някога и да постъпваме не както ни се иска  Sunglasses

# 653
  • Мнения: 620
За да простиш е нужно преди това да си обвинил, да си огорчен, обиден, и все таквиз от рода на негативностите. След като си го допуснал, ти вече си си свършил дузина неприятности на клетките на собстевното си тяло. След това е сложно да простиш, и дори  много трудоемко. Защо ли ? Защото ти вече си нанесъл верди и те ще ти пречат по един или друг начин.

Да Desss
цял процес е  Hug


alexandrat , ето какво става по време на медитация. Виж и другите клипчета от този род.
http://www.youtube.com/watch?v=e0rSmxsVHPE

Относно книгата, не се сърдя, не изпитвам лоши чувства. Зная обаче, че е нужно да има справедливост. А Вселената , Силата, Бог или които както го нарича ,е нужно да знае. Както казва Дънов, ами той откъде да знае Бог, че имате нужди, та той е затрупан от молби за хора със счупени крака и болни глави....

Майка Тереза пък казва "Има гладни хора по света, не защото няма  достатъчно  храна , а защото ти и аз не сме ги нахранили" Тоест нужно е да се ангажилраме с нещата, които лично ни засягат  Peace  Съзнателно и без много емоция. Лично аз не толелирам вампиризма и паразитизма. Толерирам работата  Peace

# 654
  • Мнения: 957
Как успявате да прощавате НА МИГА бе, хора  newsm78 Embarassed
Бравос  Grinning



 newsm62   Peace

Аз не си мисля за "прощаване", а да не влизам в чужди житейски драми, или ако го сторя - по-бързо да изляза. Моят филм е мой филм, аз съм режисьорът, аз съм сценаристът и аз определям главните действащи лица. А главните действащи лица са тия, които обичам. Всичко друго е ненужен разход на енергия, нерви и отдалечаване от себе си. А ако тръгна и с мисълта да прощавам и да си загубя месеци и години в тази цел-прошка, работата съвсем се скапва  Mr. Green

Жалко само, че покрай връщането на темата, забравихте предложението на Клонка!

# 655
  • Мнения: 287
Здравейте дами!
Преди известно време бях задала въпрос за медитациите и ето какво ми се случи сега:
Бях легнала, защото за мен това е единствената удобна поза за пълно отпускане на тялото, започнах да освобождавам ума си от всякакви мисли, когато изведнъж се случи: ушите ми започнаха неистово да пищят, не се опитах да се съпротивлявам,усетих как двете ми ръце се вдигат, виждах множество картини, но те се сменяха толкова бърза че помня само една, две, а знам че бяха много. Усетих силен натиск в областта на двата яйчника, след което дясното ми бедро притисна силно лявото, през цялото времеусещах как ръцете ми се вдигат нагоре а силното пищене продължаваше. Интересното е че когота реших, че трябва да спре всичко за секунда отшумя и аз отворих очи а позата ми беше абсолютно същата, която като си легнах. Интересно ми някой има ли обяснение или може би е имал подобни преживявания?
Благодаря!

Браво,успяла си.Да подобни са изживяванията при медитация и си имала спонтанни визуализации.С времето ще се научиш да забавяш и картините.Това са посланията на твоето подсъзнание.Записвай си ги.Аз като медитирам изобщо нямам усещане за тялото си,все едно съм на 10 см над него и се чувствам лека като перушинка.И винаги предпочитам спонтанните визуалиции пред съзнателните.Може да ги използваш целенасочено обаче.По-нататък като станеш по опитна може да задаваш и конкретен въпрос на подсъзнанието ти и да следиш какво ти казват картините, ще получиш отговора и то това ще най-добрия за теб.Успех!

# 656
  • Мнения: 6
Здравейте дами!
Преди известно време бях задала въпрос за медитациите и ето какво ми се случи сега:
Бях легнала, защото за мен това е единствената удобна поза за пълно отпускане на тялото, започнах да освобождавам ума си от всякакви мисли, когато изведнъж се случи: ушите ми започнаха неистово да пищят, не се опитах да се съпротивлявам,усетих как двете ми ръце се вдигат, виждах множество картини, но те се сменяха толкова бърза че помня само една, две, а знам че бяха много. Усетих силен натиск в областта на двата яйчника, след което дясното ми бедро притисна силно лявото, през цялото времеусещах как ръцете ми се вдигат нагоре а силното пищене продължаваше. Интересното е че когота реших, че трябва да спре всичко за секунда отшумя и аз отворих очи а позата ми беше абсолютно същата, която като си легнах. Интересно ми някой има ли обяснение или може би е имал подобни преживявания?
Благодаря!

Браво,успяла си.Да подобни са изживяванията при медитация и си имала спонтанни визуализации.С времето ще се научиш да забавяш и картините.Това са посланията на твоето подсъзнание.Записвай си ги.Аз като медитирам изобщо нямам усещане за тялото си,все едно съм на 10 см над него и се чувствам лека като перушинка.И винаги предпочитам спонтанните визуалиции пред съзнателните.Може да ги използваш целенасочено обаче.По-нататък като станеш по опитна може да задаваш и конкретен въпрос на подсъзнанието ти и да следиш какво ти казват картините, ще получиш отговора и то това ще най-добрия за теб.Успех!
Благодаря!
Имах нужда да знам, че вървя по правилният път.

# 657
  • Мнения: 620
alexandrat , вървиш с големи крачки  Peace не се плаши  само и напред

# 658
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
За да простиш е нужно преди това да си обвинил, да си огорчен, обиден, и все таквиз от рода на негативностите. След като си го допуснал, ти вече си си свършил дузина неприятности на клетките на собстевното си тяло. След това е сложно да простиш, и дори  много трудоемко. Защо ли ? Защото ти вече си нанесъл верди и те ще ти пречат по един или друг начин.
<...>
Относно книгата, не се сърдя, не изпитвам лоши чувства. Зная обаче, че е нужно да има справедливост. А Вселената , Силата, Бог или които както го нарича ,е нужно да знае. Както казва Дънов, ами той откъде да знае Бог, че имате нужди, та той е затрупан от молби за хора със счупени крака и болни глави....

Майка Тереза пък казва "Има гладни хора по света, не защото няма  достатъчно  храна , а защото ти и аз не сме ги нахранили" Тоест нужно е да се ангажилраме с нещата, които лично ни засягат  Peace  Съзнателно и без много емоция. Лично аз не толелирам вампиризма и паразитизма. Толерирам работата  Peace
Мдааа... за мен цаката е да не обвиня, да не се огорча и да не се обидя - с разни случайни познати и по-далечни, както и с колеги имам голям напредък, но с близките още се "възгечтисвам"  Crazy Днес, например, се обидих за едни глупави думи на мъжа ми - и до 11 ч. все още ги въртях в ума си, отлично съзнавайки, че това са глупости и той е нямал никакво желание да ме обиди. Направо чувствах как егото ми ме боде и подшишква. Какво ли не правих - гледах едно филмче, разхождах кучето с колело, взех душ и т.н., работих - вече се кротнах, но това са си няколко часа от живота ми  Heart Eyes Не го обвиних директно, защото знам, че не го е казал, за да ме огорчи, но някакси онова дяволче "Кой, аз ли???? ", "Ти на мен ли???" много скочи хехехе. Иначе, по основните въпроси сякаш разсъждавам нормално и без излишни обвинителни емоции.

На онези моми с книгата се ядосах вчера, после осъзнах, че имам и лична позната, която е издала 2 книги с материал от интернет, срещу сумата от 2.500 лв едната - просто заради пари, има непокрити нужди... Тя е вложила повече труд, да събере и обобщи информацията и да я преподреди, но май няма кой знае каква разлика...  newsm78 Дадох си сметка, че ако някоя от нас е имала амбиции да издаде подобна книга, само тя би могла да се ядосва, че е изпреварена - всички останали са допринасяли в тази тема, за да може хората безплатно да ползват тази информация - и тя все още си е тук, може да се ползва без проблеми. Това, че някой е решил да печели без много труд, като използва наготово събраното - ами случва се... В това отношение светът е справедлив по един друг начин - който вярва, че заслужава блага без труд - обикновено ги получава. Който вярва, че само с много труд се изкарват достатъчно средства - обикновено се труди усилено за хляба и презира другите... Защо да съм от презиращите/осъждащите и т.н.?  newsm78 bowuu

Написах няколко отзива, като посочвах източника - но това е. Мир и любов на всеки - и всеки да си носи отговорността за това, което прави. Не бива и не мога да се занимавам повече с нечие деяние - плагиатори по цял свят мнооого. Че и престъпници. Не ги искам в живота си и няма причина да им отделя повече внимание!  Naughty

# 659
  • София
  • Мнения: 2 840
Дадох си сметка, че ако някоя от нас е имала амбиции да издаде подобна книга, само тя би могла да се ядосва, че е изпреварена - всички останали са допринасяли в тази тема, за да може хората безплатно да ползват тази информация - и тя все още си е тук, може да се ползва без проблеми.
Ама, моля те, аз! Хрумна ми баш в деня, преди да вляза тук и да видя, че някой го е направил. И ми стана смешно.
Но фактът ни най-малко не ме ядоса, напротив - осъзнах, че идеята е била добра.
Впрочем, много мои идеи са реализирани от други хора, което значи, че не са били само мои, естествено.
От друга страна, нищо, ама хептен нищо не ми пречи да издам и аз такава книга и то със същите материали, щото никой няма да ме съди за авторските права, ще цитирам източника. Ще й сложа по-ниска цена и гле'й к'во ста'а Mr. Green hahaha

Общи условия

Активация на акаунт