Подсъзнанието може всичко 30 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 79 491
  • 722
  •   1
Отговори
# 450
  • Universe
  • Мнения: 1 556
‎"Да изпитваш благодарност и да не я изразиш е като да опаковаш подарък и да не го поднесеш." William Arthur Ward

Благодаря, че Ви има!!!!!!!!!!!!



# 451
  • Мнения: 73
Мили момичета, намерих нещо невероятно за гледане, слушане, медитация -

http://www.acoustichealth.com/video.htm

 Heart Eyes

# 452
  • Мнения: 3 929

zuki Според някои езотерични теории душата е от женски пол,т.е. тя избира какъв пол ще бъде при следващото прераждане и по каква програма ще протече живота и.Не бих казала,че за един баща  болката от загубата на дете е по-малка спрямо тази на майката.Всичко много зависи от връзката между родители и дете,ако няма такава и болка няма.
Един съвет-не си мъчи  душата с подобни мисли,мисъл-формите имат енергия,която може да ги реализира в реалния свят.
Raliko, много ти благодаря!
Нямаш представа на колко още много въпроси ми отговори. smile3525

# 453
  • Мнения: 90
zuki, сега ти видях подписа. Защо не напишеш "Имам си собствен дом" вместо "Искам да си имам собствен дом"?

# 454
  • Мнения: 3 929
zuki, сега ти видях подписа. Защо не напишеш "Имам си собствен дом" вместо "Искам да си имам собствен дом"?
sv_harmony, благодаря!  smile3525 Интересното е, че всяка сутрин, когато благодаря на Бог и на Вселената и когато си казвам утвържденията, се коригирах, като благодаря, че "имам собствен дом", но, виж, в подписа не съм го направила.
Ами, затова ви има, момичета!

# 455
  • Мнения: 105
zuki smile3525 Лени  smile3525

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 22:04 от СИНЬО МЕЧТАНИЕ

# 456
  • Мнения: 1 346
humanis   Hug наистина, нямаше да се досетя сама, а е толкова логично! Като бях на почивка далеч от ежедневния стрес изобщо не ми дойде на ум за шоколад, дори се учудих на себе си.

Как можем да се "прочистваме" от такива хора? /Извинявам се ако въпросът ми е елементарен, но тук се чувствам малко като сричащо първолаче сред повечето от вас/

# 457
  • Мнения: 287
Една страхотна реч! Отделете 15 минути, за да я чуете!

Речта На Стив Джобс:
http://vbox7.com/play:2226528b

Наистина е страхотна.Благодаря.

# 458
  • Мнения: 105
humanis  Hug наистина, нямаше да се досетя сама, а е толкова логично! Като бях на почивка далеч от ежедневния стрес изобщо не ми дойде на ум за шоколад, дори се учудих на себе си.

Как можем да се "прочистваме" от такива хора? /Извинявам се ако въпросът ми е елементарен, но тук се чувствам малко като сричащо първолаче сред повечето от вас/


Мисля,че въпросът е неправилен.Не търси причината в другите,а в себе си.Оттам и  решението на проблемите ти. Peace Обкръжаващата ни среда е само реализиране на нашите мисли и желания,дразни ни  в другите онова,което е в нас самите. Peace

# 459
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Small Sun , и аз благодаря за видеото със Стив Джобс!

СИНЬО МЕЧТАНИЕ, съветите ти ми отговарят и на мои въпроси, за които не бях намирала отговор досега, макар че се справих по косвен начин и с пристрастяване към шоколада, и с пристрастяване към кафето (последното ми беше забранено официално от доктора, ама още преди да ми го забрани сама се ограничавах, защото ми причиняваше проблеми). Благодаря!

# 460
  • Мнения: 73
Момичета, мили феи, реализира се моето вътрешно желание, за което ви говорих! Получих работата, която исках - тя ми дава много възможности. Имам много да уча в нея и съм готова за това. И сега остава да се преместим в новия град семейно! Толкова нови възможности и хубави преживявания ни очакват!
Исках да споделя с вас чувството си на удовлетворение и вътрешна радост от факта, че последвах вътрешния си глас! Много вдъхновяващо и обогатяващо е, нека всяка от нас постига своите желания и чува вътрешния си глас! Животът става все по- вълнуващ и красив! Heart Eyes Hug


 smile3510 babydust7 smile3509-
мили феи, не се научих да слагам тук снимки, затова така ви изпращам моя поздрав- днес имам рожден ден и ви поздравявам с този клип! Бъдете силни и красиви и нека вярата ви твори чудеса! Обичам ви Hug

http://www.youtube.com/watch?v=8e-hFHyqoRM

# 461
  • Мнения: 685
!Diva! , относно кафето и шоколада.  като ти се дояде шоколад си направи равносметка с кого си общувала преди това. Силната нужда от сладко е знак, че си се източила много....или някои те е смукнал много. Този порочен кръг продължава докато не си прочистим хората,  да го осъзнаем.

Заинтригува ме написаното. Аз не съм от групата на зависимите, никога не съм пушила и обичала сладко, кафе не пия, откакто забременях, но мъжа ми е тежък случай. Все казва, че иска да спре, но не успява...
Странно е, че той вечер яде сладко на поразия и през нощта също става, за да нагъва вафли и пуши... времето когато не общува с никой друг, освен с мен и детето... Thinking Как да си го обясня?
За пушенето беше ставало въпрос наскоро в една от миналите теми, доста интересни факти прочетох и се опитах да му подскажа някой от тях, уви безрезултатно. Казва, че разбира и дотам.

# 462
  • Мнения: 105
Abies smile3525



ЗА ОТГОВОРНОСТТА

Тази важна тема не трябва да се подминава.Но ние трябва да се завърнем към нея, защото невниманието, невежеството, необмислеността и дори пълната липса на разбиране за нея, буквално отменя всички постижения на хората, независимо дали по духовен път, или светски.

Каква е отговорността и за какво е? Отговорността е поемане на ангажименти. Отговорността на човека за себе си - е ангажимент да се грижи за себе си и за своето бъдеще, и поради това е грижа за последствията от всяко едно от неговите действия, думи и мисли.Отговорността е винаги и само към себе си. Когато казваме, че човек е отговорен пред някого или нещо - това е пълна глупост, абсурд, това е пълната липса на основно разбиране на отговорността като такава.
Без отговорност няма свобода, и няма друг избор.

Можете да намерите духовни учители, гурута и различни ментори, които казват, че изборът е илюзия. Разбира се, за тях това е така, защото те никога не поемат отговорност! И след това има невежи хора,които казват, че "всичко, което просто се случва, разбира се, това е само за тях, това е тяхна" жизнена позиция " в тяхното лично каре на Единна Реалност.

Човекът без отговорност е като кораб без кормило. Такъв човек  търси възможности, а не  ги създава,този човек е  изпълнен със съмнения и надежди и не знае какво да очаква. За този човек,  живота  е пълен с неизвестности, река с неизвестен край и мистерия.Просветените, които казват, че тяхната просветеност  е нечия милост, никога не са носили отговорност, и само по нечия милост са  станали просветени. Такива хора  наистина нищо не могат да променят. Те не е господари/на живота си/!

В даоистката традиция, така наречените "даоистки майстори" губят много десетки или дори стотици години, за да получат резултати, с помощта на сложни практики във всички тези години - това е толкова абсурдно, именно защото тези "майстори" не носят отговорност! Дори и да имаме цел и посока, без да се носи отговорност механичното движение ще е невъзможно, защото без отговорност е невъзможно да се движи естествено.

Тази духовна сила се основава на отговорност! За да расте духовно, за да израсте по-високо, човек трябва да приеме новата "част" от отговорност, а  това да прерасне в една духовна сила. Без да носи никаква отговорност човек не може да има духовен растеж.

Хората в допълнение към отговорността за себе си, могат да поемат отговорност за други хора, също отговорност за Земята и цялото човечество. Силата на промяната, която човек придобива - е безкрайна.

Също така, има моменти, когато отговорното лице е получило нещо и после отхвърля от себе си всякаква отговорност и започва да се забавлява и се радва на живота. Такъв човек, който е загубил отговорностите си е изгубил с тях и правото на избор.

Всичко това не са  лъжливи и измамни отговорности,за  които може да  прочете в книгите, или в законодателството.Да разберете за каква отговорност става дума, можете много ясно и ярко ако си представите,  точно сега: абсолютно всичко, целия си живот, вашето бъдеще изцяло зависи от вас и  е възможно и абсолютно всичко от някое от вашите действия, думи, мисли  да променят живота ви!

За да е по-ясно вашето разбиране, трябва да знаете, че отговорността НЕ притежава аватари (те имат своя специфична природа и мисия в света), почти всички просветени не носят отговорност, какво остава за обикновените хора. Но всичко това не означава, че не можете или не сте в състояние да поемате отговорност за себе си и да се развиват духовно, като при по-голяма отговорност в бъдеще,  придобивате и повече духовна сила.




Енергията и волята са Господарите на кармата. Отречен от себе си, устремен към  общото благо, верни в битка, радостни от труда, става в един миг просветлението на Архат, което го прави Господар на своята карма. Осезанието  може да се разбира като чувствознание.Разбира се може това  чувствознание да отлети или да не се създаде. Тези метеори на духа блуждаят в пространството, отнасяйки щастливите възможности на безсъзнателното човечество.

Съзнанието на Архата дава предимство, но и пълната отговорност. Колко души могат да изпитат удоволствието от отговорност? В часа на отговорността трябва да имаме смелостта да се признае Архат, водейки битка без никаква помощ, противопоставяйки своята интелигентност срещу  атаката на стихиите.


Срещата с елементите е приказка за невежите, но вие вече знаете колко често елементите оказват влияние  в реалния живот. Учените  не само показват ефекта на физическите явления върху състоянието на човешкия организъм. Енергията може да състави координата на елементите за напрежението върху човешкото тяло. Волята се ражда от опита и вниманието към проявите на живота.Така непревземаемата карма може да бъде обект на човешка намеса. /Агни Йога/.

Ако искате вашият живот да изглежда като красива картина върху благородно платно, а не абстрактно петно върху  парцал - започнете с отговорността.


Последна редакция: нд, 10 окт 2010, 12:00 от СИНЬО МЕЧТАНИЕ

# 463
  • Мнения: 1 652
Koral, поздравления! радвам се за теб!

Преживявала съм подобно нещо- преместване с желана работа с нови преживявания и хора!хубаво е!късмет по новия път! newsm10 newsm51

 newsm59 newsm67 txtloves

Последна редакция: нд, 10 окт 2010, 11:33 от darena

# 464
  • Мнения: 1 346
Хм, влизам в сайта и какво да видя 10.10.10, 11 ч.:11 мин Grinning
А то било - сбъднала се една мечта на една рожденничка

Koral - че ЧЕСТИТО! ЧЕСТИТО! ЧЕСТИТО! ЗА ВСИЧКО - за сбъдната ти мечта, за новите вълнения, за рожденния ти ден newsm59 newsm67  party023
Мога само да ти пожелая да продължаваш да слушаш сърцето си - там е истината!

Синьо мечтание освен с голяма прегръдка, не се сещам как по друг начин да ти отвърна на мъдрия отговор  Hug !

Пожелавам на всички тук животът ни да "става все по-вълнуващ и красив", изпълнен със сбъднати мечти!!!  Two Hearts Two Hearts Two Hearts

Общи условия

Активация на акаунт