Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 73-та тема

  • 126 858
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 899
Идвам да ви почерпя за рождения ден на моя мил с една торта   Heart Eyes По-късно и лазаня с кашкавален сос, ама да видим ще стигне ли до снимка  Laughing

http://lh6.ggpht.com/__UWPnjB0qwQ/TJsjOGDmx2I/AAAAAAAACvY/etqcFo … s640/DSC_2174.JPG

# 676
  • Мнения: 149

Момичета, радвам се, че ви харесаха моите "рози". За да отговоря на всички, които ми писаха на "лични", ще опитам да обясня как се правят. И така...
Картофите се измиват с четка и се нарязват на много тънки филийки с кората като за чипс. Аз използвам ренде Бьорнер. Посоляват се и се оставят за половин час да омекнат. Поставят се на кухненска кърпа да се отцедят. Взема се едно по-малко кръгче и се свива на фунийка. Още едно кръгче върху него, като средата на второто да попада върху съединението на първото. По същия начин трето кръгче. Използват се от 3 до 5 резенчета картофи. С клечка за зъби се хващат в долния край с промушване. Когато всички рози са готови се пускат в загрялата мазнина с отворените листенца надолу. След 15-20 секунди се обръщат. Вадят се на хартия да поеме мазнината и се изваждат клечките.

# 677
  • Мнения: 8 532
Леля Ог,в оригиналната рецепта има тиквички.Аз не ги сложих добавих гъби /че мъжа ми на всичко ги иска/ когато приготвих каймата с моркова ,грах ,чушката кромида добавих чесън .Обърках всичко докато каймата стане готова поставих я в съд за печене и отгоре наредих нарязани на филийки 2 сварени яйца, 1 супена лъжица царевица и една кисела краставичка.След това се опитах да шприцовам картофеното пюре,ама нещо не ми е удобен този шприц та не се получи красиво като на Танита .Стана нещо като руло стефани ама с пюре отгоре  Mr. Green

# 678
  • Brussels
  • Мнения: 160
Аз правих тези дни: Simple Smile
Пържоли с полента и сос Чимичури



Пържено пиле



Салата със зеле и ябълка

# 679
  • Мнения: 320
Здравейте момичета   bouquet

nano, джоб-питките и на мен понякога не ми се надуват всичките, но незнам защо  newsm78, последният път едните ги оформях с ръка други с точилката, но после така ги разбърках, че пак незнам кои се надуха и кои не  Embarassed

Всички останали да не ви изброявам си знаете, че сте невероятни  smile3501

Аз се разписвам само с една пилешка яхнийка -

# 680
  • Мнения: 1 352
alex_og97, умирам за такава яхнийка с много лук, но никога не съм правила. Мама едно време ни правеше. Моля те, сподели как я приготвяш Flutter.

# 681
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И аз си умирам за такава яхнийка, особено като я сготви мама Crazy.

От мен един кекс със стафиди и парченца шоколад:

# 682
  • Мнения: 232
Привет,момичета!Не съм писала скоро,но най-редовно ви наглеждам и черпя идеи  Peace
Направо сте невероятни,то ястия,то снимки,аранжировки,просто нямам думи  Hug!!!!

Едно просто крем-карамелче от мен!За първи път карамела си остана на дъното втвърден и почти неразтопен  newsm78!
Дали защото този път направо разтопих захарта в купичките!Някой знае ли нещо по въпроса?


Днес мисля да правя баница,но се чудя коя да бъде този път!Май най-добри отзиви има за баницата на Вивиан и някаква хибридна на Венета(извинете ме ако греша) А къде мога да видя рецептите?Бихте ли ги споделили с мен  Peace

# 683
  • На морето!
  • Мнения: 5 762
Umbra, тортата е супер! Много ми хареса- семпла и красива, идеална за мъж. Буквите ти ли ги прави или са готови?
Да ти е жив и здрав милия, да ти е все така мил, а животът ви да е сладък и красив като тортата!   bouquet

# 684
  • Мнения: 320
Marieta, сваряваш пилето на парчета /аз махам кожата  Peace/, задушаваш малките лукчета май арпаджик се казваше, около 1 глава чесън, може да сложиш и моркови в моя случай няма просто щот нямах, а не ми се ходеше до магазина  Embarassed, като се задушат слагаш брашно 1-2 с.л., след това червен пипер, рендисана доматка или дом. сос, като заври прибавяш към свареното пиле, слагаш дафинов лист и по желание /аз сложих/ малко босилек, оставяш да поври и това е  Peace

mari_eta, а ти си спретнала страшен кекс и hrisi74 и ти с това крем-карамелче как го обичам, така ми се хапва като гледам, а не трябва  Tired

# 685
  • Мнения: 899
Благодаря, Menina, надявам се и той да я хареса, още не я е видял Simple Smile .

Иначе буквичките са готови, не съм в България, но съм виждала такива в Кауфланд, на същата марка, има и сърчица, листенца, различни шоколадови украси.

# 686
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Голяма съм п****а -
Умбра, ЧРД на мъжа ти - да е жив и здрав  bouquet!
Тортата е много хубава, надявам се ще ни покажеш и разрез и малко повече инфо за състава й.

# 687
  • Мнения: 1
Мен ме е налегнала кулинарна депресия.  Sad
Отчитам се само с едно пилешко роле. Но пък си харесах толкова неща от вашите, че ако изредя ще пропусна някое.

# 688
  • Мнения: 149
Днес за обед направих таратор с покълнала елда, вместо с кисело мляко и стана много сполучлив, ето го

Направих и една салатка от зелен боб консерва, червена пиперка, лук и керевиз

Току-що извадих и вечерята от фурната - лучник с пълнозърнесто брашно.

# 689
  • Мнения: 132
От мен сладки по случай отминалият първи имен ден на дъщеря ми. Simple Smile

Пеперудки с дъх на лимон



и

Трюфели с лайм

Общи условия

Активация на акаунт