Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 12-та тема

  • 145 217
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 148
От мен днес пак с тестото на Мариета един хляб и кфлички по идеята на Аелис




Редактирам се да сложа и филийка

Последна редакция: нд, 12 сеп 2010, 18:04 от ditsan

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 4 588
Чудесни неща показвате! Големи майсторки  Hug

Имам един въпрос : Реших да направя една питка за първия учебен ден на децата в сряда. Досега обаче не съм украсявала с фигурки или надписи, та въпросът ми е: от същото тесто ли правите украсите и кога ги слагате - преди и след втасването в тавата?

# 62
  • Мнения: 294
Момичета за 15.IX трябва да омеся питката, с която ще посрещнат децата в клас. Та по тоя повод да питам нещо... Simple Smile
Тестото ясно - ще направя питката на Моренка - вкъщи много си я тачим  Heart Eyes... но за украсата....
Я кажете за елементите на украсата - тесто само от брашно, сол и вода ли правите?
На мен ми се върти следната идея: една голяма - основна топка в средата и около нея малки топчици, на сглобката да сложа оплетена плитчица, а върху основната топка на направя отворена книга....
Ако някой има по-читава идея от моята да я сподели без притеснения Laughing

# 63
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
В темата за оформление,стъпка по стъпка има отговор на вашите въпроси.

# 64
  • Мнения: 1 283
slato ,Tari Tasartir,  тестото за украсата си я правя от сол, брашно и вода. По принцип трябва да е колкото сол, толкова и брашно и наполовина вода, но аз не спазвам тези пропорции. Правя си една чаша брашно, наполовина вода и две супени лъжици сол.
Фигурките ги слагам непосредствено преди печене, след като съм намазала  питата с яйцето.
 Това за книгата е добро, като идея. Мари-ета има една питка, беше за първия учебен ден, потърсия я в "Галерията"

Дес, пека питките точно както елфичка от Пловдив ти е обяснила.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 4 588
Благодаря, Пепика!   bouquet

# 66
  • Мнения: 1 283
Моля  Peace

Да ви покажа последната питка


исках да ви покажа на тази питка, листенцата на розата как ги правя, но се оказа, че от всички снимки, тази е най-читавата   Mr. Green

В събота  Пловдив имаше празник на Стария град. Снимах някои питки и ви ги показвам.Бях поканена, но не участвах.






# 67
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Ех, Пепика, страхотни са ти питките, искам и аз да правя такива пък Rolling Eyes.

 От мен питка с тестото на mari_eta   bouquet :

# 68
  • Мнения: 294
slato ,Tari Tasartir,  тестото за украсата си я правя от сол, брашно и вода. По принцип трябва да е колкото сол, толкова и брашно и наполовина вода, но аз не спазвам тези пропорции. Правя си една чаша брашно, наполовина вода и две супени лъжици сол.
Фигурките ги слагам непосредствено преди печене, след като съм намазала  питата с яйцето.
 Това за книгата е добро, като идея. Мари-ета има една питка, беше за първия учебен ден, потърсия я в "Галерията"

Дес, пека питките точно както елфичка от Пловдив ти е обяснила.

Много, много благодаря!
Намерих я аз питката на Мари-ета - много е хубава.
Ще видим какво ще стане, пък после ще докладвам  Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 2 172
Хайде и аз да покажа какво сътворих онзи ден.
Мъжът ми имаше рожден ден,а синът ми и племенника прощапулник.

За племенника:
http://picasaweb.google.bg/elenasarafova/JBHPeJ#5516278637261422370

За сина:
http://picasaweb.google.bg/elenasarafova/JBHPeJ#5516278645210521202

Голямата питка,която забравих да снимам изпечена,че се ошашавих  Crazy
http://picasaweb.google.bg/elenasarafova/JBHPeJ#5516278656429548594
http://picasaweb.google.bg/elenasarafova/JBHPeJ#5516279618901166514  -детайл

Козунак:
http://picasaweb.google.bg/elenasarafova/JBHPeJ#5516278652002081890

# 70
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
elfi4ka , козунакът ти ме грабна Hug.Много хубави са ти станали питките  bouquet.

# 71
  • Мнения: 2 172
МЕрси,Аелис  Simple Smile

Ами козунакът беше по рецепта на Pina ,но ми се струва,че му трябваха повече яйца отколкото има в рецептата.Или може би ,защото съм го месила на ръка,а не в машина стана малко плътен вътре/явно е отишло повече брашно/,а трябваше да е по-въздушен.Но на вкус беше страхотен  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 13 сеп 2010, 10:22 от elfi4ka

# 72
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Да ви попитам нещо - миналата седмица бяхме на гости и майката на домакинята, възрастна жена , ни приготви един тутманик , много вкусен.Не приличаше на моите тутманици - беше някак по- плътен, не порест и пухкав, а плътен и мекичък, мазен в хубавият смисъл на думата Joy.Нямах възможност да я разпитам за рецептата,това , което успях да науча, е , че не чака тутманика да втаса, а като види , че се надига и го слага да се пече newsm78.Много странно ми се стори това, моите втасват по два пъти, мислех си, че хубавото втасване е много важно условие за направата на хубав тутманик, но явно има още много да уча Rolling Eyes.Та въпросът ми е- правила ли е някоя от вас такъв тутманик?Много ще се радвам, ако се сетите за какво ви говоря, че сън не ме хваща Joy.

# 73
  • Мнения: 1 092
Не знам дали става въпрос за същото нещо,  но майка ми пече всички тестени изделия като ги слага във студена фурна без да втасват. Оформя тестото и го слага във фурната, а то втасва докато загрее..

# 74
  • Мнения: 2 172
Не знам дали става въпрос за същото нещо,  но майка ми пече всички тестени изделия като ги слага във студена фурна без да втасват. Оформя тестото и го слага във фурната, а то втасва докато загрее..
Има голяма логика.Иначе ще си стане вътре шуплесто и въздушно.А аз тутманика си го представям точно такъв-мазен и плътен  Crazy

И свекърва ми прави тутманик без повторно втасване.Не съм го опитвала,но онзи ден ми обясняваше нещо как го правела.
Та предполагам,че и той става такъв плътен.Трябва да пробвам

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт