Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 12-та тема

  • 145 185
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 172
И нещо друго да попитам.

Винаги,когато правя питка я пека на 150 максимум 160 градуса около 40-45 минути като скарата на фурната ми е на първа позиция.Тоест 3 пръста над дъното.Не я покривам с нищо.Без вентилатор.Но винаги ми се напуква отгоре и леко ми се обезформят кифличките.А вашите си стоят такива каквито трябва да са.Защо се получава така?Трябва ли да я покривам с фолио или хартия?Не прегаря,идеална е на цвят,но се пропуква тук там като започне да се раздува повече  newsm78

Ето това е единствената,която имам на снимка.Не се вижда кой знае колко,но се забелязва,че е напукана.Съжалявам,че не е извадена от тавата,но това ми е първата питка и още не се бях светнала за домакинската хартия  Blush

http://picasaweb.google.bg/elenasarafova/104#5357914415164097746

П.П. Сега като се позамислих е възможно да е от това,че тавата ми не е чак толкова висока.И когато питката при печене се наддигне над нивото на тавата,започва да пада настрани и затова да се напуква от тежеста  Thinking

Последна редакция: нд, 05 сеп 2010, 17:52 от elfi4ka

# 16
  • Мнения: 125
elfi4ka и аз така предполагам . Мисля , че не е достаточно втасва питката , затова се напуква. Пробвай в по висока тава.  Peace

# 17
  • Мнения: 2 172
elfi4ka и аз така предполагам . Мисля , че не е достаточно втасва питката , затова се напуква. Пробвай в по висока тава.  Peace

Искаш да кажеш,че трябва да втаса повече след като е приготвена вече в тавата,за да не се раздува толкова скорострелно във фурната  Thinking
Има логика,наистина.

Да,ще си взема по-висока тава  Peace

# 18
  • Мнения: 786
Най-после да се отчета с питките ми за Богородица :





Пепи,страхотно си оформила темичката.Нека така хубави са всичките ни творения newsm10

# 19
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
В отговор на предните постове,без да съм експерт бих дала и моето мнение.Аз също не разполагам с тави,които са високи,но изчаквам да втаса хубаво и пека първо на по-високи градуси и после намалям.Също така винаги за питки,хляб и тестени печива ползвам вентилатора,поне според мен стават по-бухнали.

# 20
  • Мнения: 148
Пепи,благодаря за темичката.И благодарение на Мари ета с нейната красива питка така ме запали ,че ето какво сътворих
-питка-опечена
Украса правя за първи път и въпреки че набрашнявах допълнително/явно е било малко/не си личи особенно.

# 21
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
ditsan , личи си украсата, много ти е хубава питката   bouquet.

# 22
  • Мнения: 170
Само са записвам за съжаление, нямам никакво време за месене, дано скоро вече да се променят нещата. Пепика, благодарности за новата тема, и похвали на всички момичета показали отново такива красоти Hug

# 23
  • Мнения: 2 126
Днес направих тази погача по моя си рецепта(т.е без рецепта Wink) с кисело мляко.Оформих я по начин показанot Alyona в темаат за оформяне(май е по Лабрекс).Много не се вижда форма,но стана страшно сполучлива на вкус:

# 24
  • Мнения: 22 867
Дес, щом познах, че оформянето е на "короната на готвачката, значи си личи! Peace Много хубава питка!   bouquet

Хайде да сложа и моят грозд-тутманик Grinning с тестото с айрян на mari_eta, много вкусно и пухкаво! Peace Ама не очаквах чак толкова да напълни тавата, та да се деформират крайните зрънца. Хубаво тесто, благодаря на mari_eta, че го сподели!  bouquet




# 25
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Дитсан, Дес, Лабрекс, и тук да ви похваля, разкошни питки  bouquet!

# 26
  • Мнения: 11 607
Елфичка, не ти е втасала достатъчно питката.....Нищо, другия път, но пък добре се е получила. Поздравления!......Когато втаса добре не излиза питката от тавата, дори и да е по-ниска........Но като изстине спада малко.

ВяраВики, красиви питки!!!!!!!

Дес, Лабрекс, Дитсан, показали сте красоти!!!!!!!

Мариетке, що чиниш тук още? Влака ли чакаш? Питка да омесиш нещо??????

Аз днес - 2 питки.......В момента върти хлебопекарната с втората.......Тази вече я няма - цък......

# 27
  • Мнения: 22 867

Маме, е как да я има, погледни я на снимката, направо от монитора да я зачупи човек! Heart Eyes  bouquet Да покажеш и втората! Peace

# 28
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мариетке, що чиниш тук още? Влака ли чакаш? Питка да омесиш нещо??????


Сус бре, едвам си закопчавам дънките вече Crossing Arms. Н-Я-М-А Naughty!

/Ма само днес и утре Crazy, че в сряда е Рождество Богородично и тогава  задължително - напомням ! - се меси питка за здраве на цялото семейство/.

# 29
  • Мнения: 1 446
Labrex, страхотно, направо ми се прияде. Отдавна не съм месила, че бяха големи жеги и ме мързеше. Но няколко дена съм в отпуск и мисля да се поразвихря.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт