Турската кухня *4*

  • 219 888
  • 761
  •   1
Отговори
# 135
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Clivia-рецептата за пиаз=а е дадена много точно.Наистина продуктите са такива,сварява се боб,отцежда се и се нарязва лук надлъжно.После останалите продукти и както е написано възкиселия вкус идва от сумака.
А за кумпира=избираш си едър картоф ,печеш във фурната до омекване ,разцепваш го и веднага слагаш 1 суп.лъжица краве масло.То се разтопява и така вътрешността на картофа става с консистенцията на пюре,последователно слагаш рендосан кашкавал =и той се стопява.После нарязани на парченца салами,руска салата,може грах,туршия,нарязани маслини,царевица=квото ти хрумне.Отгоре задължително с кетчуп и майонеза.

# 136
  • Мнения: 1 934
Хаксев, благодаря ти много   bouquet
  А как се цепва картофът-на 4 или на 2? Много не мога да си го представя, а и не знам как да изпиша на гугъл, за да ми даде изображение

# 137
# 138
  • Мнения: 1 934
Пина, благодаря за снимките-значи е на две.
   Интересно, в Истанбул такова нещо не видях или поне не съм обърнала внимание. Днес четох, че е най-разпространен в Бешикташ  Simple Smile

# 139
  • Мнения: 11 747
Има, има. По Истиклял имаше доста, до Таксим, из Ортакьой. По моловете във фуд корта има кумпири, има като цяло. И във Варна тук- таме правят кумпири и пак така се казват. На мене ми прилича на хамбургер и като видя изплясканите кетчуп и майонеза отгоре и...  Sick  и пълнежа един такъв, тип почисти хладилника  Simple Smile

# 140
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Въх, как не видя! Аз исках да ги убовам тези с картофите, постоянно ми се мотаха в краката и пред очите! По Истиклал, кактое казала Пина, в Ортакьой- там са най-известните и най-вкусните, дори на ъгъла до хотела ни на Султанахмед имаше ! Лоши, хора, лоши... Grinning

# 141
  • Мнения: 1 934
Значи не съм внимавала по Истиклял  Mr. Green

# 142
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Точно срещу Галатасарай личеси , на един ъгъл ,че да хващат потока и от двете страни, мръсниците !  Twisted Evil  Mr. Green

# 143
  • Мнения: 6 243
Абе не винаги са там, гадовете. Ние като ходихме февруари, ги нямаше. Обаче пък другите гадове с кестените бяха на всяка крачка. Въглехидрати, въглехидрати, ням оттърване!!!

# 144
  • Мнения: 573
За пиаз-а един трик - фасула се кисне в оцет около 2 часа, после се оставя да се изцеди добре. Ако е много силен оцета може да го разредите с малко вода.

Едни от най-популярните кумпири са в Ортакьой. Няма начин да ги подминете.

# 145
  • Мнения: 693
Аз да попитам labrex... в предишната тема с една съфорумка пишехте за  кьобете... много ме заинтригува...тя те беше помолила за рецептата, но предполагам не си имала време или си забравила... ще съм много благодарна ако я споделиш!  Hug
И още едно питане...  Embarassed Има ли я някъде тази рецепта преведена... направо ми останаха очите в тези гевречета... много ще се радвам ако някой има време да я преведе  Praynig
http://meleginmarifetleri.blogspot.com/2008/11/sper-amalar-ve-minik-bebiimiz.html
Аз не разбирам турски, но и на мен ми харесаха гевречетата и се пробвах с google translator ето:
продукти:
Половин чаша мляко.

Половин чаша гореща вода.

Половин пакетче мая възраст.

2 яйца (жълтъка на едно да бъде използван за - предполагам за намазване накрая)

Половин чаша чай масло.- явно течно масло

3 супени лъжици захар.

1 чаена лъжичка сол.

1 супена лъжица смрадлика.??? според мен сусам за поръсване

4 чаши брашно. (Това беше откриването 15-мили в час) това в скобите не го разбирам, предполагам колкото поеме
5 половин пакетче краве масло

"Да отворим център, за да вземат брашно месене купа постави мая за мляко и сок, разбърква се мая пръсти се разтопи.

Разбърква се в масло, сол, захар и яйца, върху махалебка yoğuralım, ако можете да добавите малко вода, ако е трудно.

Да отворим просто един доста голям мек маргарин върху тестото и трайни."- демек правиш си тестото, разточваш и отгоре слагаш както е показано на снимката маслото
после гледам от снимките, че превода не се получава - правиш на руло, разрязваш го на парчета дебели около 3 см, които явно оформяш на топки
Под третата снимка ми преведе това "Нека да отворим жлези валяк или чиния с торта ръце отново, нека да поименно ..." от картинката смятам, че просто всяка топка я разточваш на ново, завиваш на руло след което оформяш като геврече, печеш на предварително загрята фурна до 200 градуса - та това е мисля Thinking ако ми доиде ентусиазма тези дни мисля и аз да направя  Peace
Аз също имам един въпрос. Имам телешко месо, домашно в хладилника (дълбоко замразено) и нещо не ми се получава като се опитвам да готвя телешко. Та въпроса ми е има ли някакви маринати в които предварително накисвате месото, или някакъв трик да стане по-крехко??Разгледах рецептите в началото на темата ама ми се струва, че това ще стане само ако месото е прясно  newsm78

# 146
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Да доуточня=слага се половин пакетче прясна мая=20 грама и половин супена лъжица =не 1 супена=махлеп=това е бял прах с характерна миризма и се слага на тестените изделия,Гугъл не е успял преведе.В скобите пише ,че от посоченото количество продукти се получават окло 15 ачми=гевречета.

# 147
  • Мнения: X
Момичета,

Ще ме извините, ама се записвам да ви следя. У дома много обичаме по пикантничка кухня и е срамота, че ви откривам чак сега.

Връщам се да събирам идеи за съботно-неделното готвене.

# 148
  • Мнения: 282
Аз да попитам labrex... в предишната тема с една съфорумка пишехте за  кьобете... много ме заинтригува...тя те беше помолила за рецептата, но предполагам не си имала време или си забравила... ще съм много благодарна ако я споделиш!  Hug
И още едно питане...  Embarassed Има ли я някъде тази рецепта преведена... направо ми останаха очите в тези гевречета... много ще се радвам ако някой има време да я преведе  Praynig
http://meleginmarifetleri.blogspot.com/2008/11/sper-amalar-ve-minik-bebiimiz.html
Аз не разбирам турски, но и на мен ми харесаха гевречетата и се пробвах с google translator ето:
продукти:
Половин чаша мляко.

Половин чаша гореща вода.

Половин пакетче мая възраст.

2 яйца (жълтъка на едно да бъде използван за - предполагам за намазване накрая)

Половин чаша чай масло.- явно течно масло

3 супени лъжици захар.

1 чаена лъжичка сол.

1 супена лъжица смрадлика.??? според мен сусам за поръсване

4 чаши брашно. (Това беше откриването 15-мили в час) това в скобите не го разбирам, предполагам колкото поеме
5 половин пакетче краве масло

"Да отворим център, за да вземат брашно месене купа постави мая за мляко и сок, разбърква се мая пръсти се разтопи.

Разбърква се в масло, сол, захар и яйца, върху махалебка yoğuralım, ако можете да добавите малко вода, ако е трудно.

Да отворим просто един доста голям мек маргарин върху тестото и трайни."- демек правиш си тестото, разточваш и отгоре слагаш както е показано на снимката маслото
после гледам от снимките, че превода не се получава - правиш на руло, разрязваш го на парчета дебели около 3 см, които явно оформяш на топки
Под третата снимка ми преведе това "Нека да отворим жлези валяк или чиния с торта ръце отново, нека да поименно ..." от картинката смятам, че просто всяка топка я разточваш на ново, завиваш на руло след което оформяш като геврече, печеш на предварително загрята фурна до 200 градуса - та това е мисля Thinking ако ми доиде ентусиазма тези дни мисля и аз да направя  Peace
Аз също имам един въпрос. Имам телешко месо, домашно в хладилника (дълбоко замразено) и нещо не ми се получава като се опитвам да готвя телешко. Та въпроса ми е има ли някакви маринати в които предварително накисвате месото, или някакъв трик да стане по-крехко??Разгледах рецептите в началото на темата ама ми се струва, че това ще стане само ако месото е прясно  newsm78

1/2 водна чаша пр.мляко, 1/2в.ч топла вода, 1/2 пакетче мая за хляб,2 яйца, като белтъка на единия е за намазване отгоре,1/в.ч олио, 3с.лъж.захар,1ч.лъж.сол,4 в.чаши брашно.Има и 1ч.л.махлеб/незнам, какво е/
От това количество се получават 15 питки. Омесва се тесто като се слага брашното, маята, млякото и водата и се бърка с ръка, след това се слага яйцето, олиото, оцета солта и махлебито и се меси. ако тестото стане твърдо се прибавя малко вода. Точи се тестото по голямо и отгоре се слага маргарин.Прави се руло, което малко се опъва настрани. Режат се парчета на дебелина около 3 пръста и се правят на топки.Всяка топка отново се разточва, колкото чаена чинийка и пак се прави на руло, които се усукват от двете страни. Слагаме в тавата и оставяме да втасат. Печем на 200

# 149
  • Мнения: 383
Днеска по СnnТurk Спирката на Вкусотиите (Lezzet Duraкları - Леззет Дуракларъ) е във АНТЕП, от 12:00ч тука може да се насладите на кухнята във АНТЕП

 Hug


за предишните цък върху снимката

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 12:31 от Ердинч

Общи условия

Активация на акаунт