Подсъзнанието може всичко 28 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 83 645
  • 725
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 957
Да приемеш всяко нещо за чудо, те връща в първата позиция - да не вярваш в чудеса. Защото чудото не е ежедневно събитие.

Хм, много точно!  Peace Нещо си тъпчем на място... Всеки ден да сме щастливи; всяко нещо да приемаме като чудо...... Абе не можем ли да се приемем като нормални човеци и това е? Само по себе си това е едно много голямо чудо, но докато не го приемем като такова - ще търсим друго - под масата, под стола, под мивката; в съня, в любовника.... и докато търсим - то чудото живот взело че свършило  Sick

# 541
  • Добрич
  • Мнения: 5 457
В миналата тема някой питаше какво символизират калинките. Днес  търсих нещо по фън шуй и попаднах на това:

Цитат
Калинката е символ на късмет. Народът я свързва с Дева Мария, застъпница и просителка. Символ е на скорошен брак за онези, които копнеят да имат семейство.

Странно, че без да съм чела фън шуй още от дете мисля, че калинките носят късмет.

От тук.

# 542
  • Мнения: 10 698

 Peace  Най-слънчевият човек, който познавам е жена на 68г. Веднъж ми каза, че е нормално да изпада в лоши настроения, но не си позволява те да продължат повече от три дни - "тогава вече става опасно" - каза тя.  Wink 

Да, абсолютно съм съгласна  Grinning
Лошите настроения и негативните мисли, ако ни споходят, не трябва да траят дълго. Ако се отдадеш седмици или месеци на тях, рискуваш да попаднеш в един водовъртеж, от който трудно се измъква човек  Peace

Тонимар, радвам се да те "видя"  Hug

# 543
  • Мнения: 1 422
Дарена  Hug
Нали знаеш че има два начина да приемаш света, да живееш и да не вярваш че чудеса съществуват или да приемаш всяко нещо за  чудо  Hug
Да приемеш всяко нещо за чудо, те връща в първата позиция - да не вярваш в чудеса. Защото чудото не е ежедневно събитие.

На мен ми се случват чудеса всеки ден. Буквално. Дори самият факт, че се събуждам всеки ден, е чудо. Имаше хора, които не биха вярвали, че това би се случило, но то е факт. На мен ми се случва чудо всеки ден. И аз вярвам в чудесата с цялото си същество!!!!! Това лято доказа в моя живот (и цялата тази година всъщност), че чудесата съществуват и се случват на всеки обикновен човек - като мене, когато е готов да ги приеме и е готов на всичко, за да ги получи.

# 544
  • Мнения: 1 422
Това днес беляза денят ми:

"В света има повече глад за любов и признателност, отколкото за храна." Майка Тереза

Ти нахранен ли си днес?

Някой каза ли ти, че си обичан?
Някой накара ли те да се чувстваш оценен
и показа ли ти, колко специален си?
Някой увери ли те, че си точно този,
който трябва да бъдеш?
И че да правиш онова, което обичаш,
е напълно достатъчно?
Някой припомни ли ти,
че не си се появил на този свят,
за да доказваш каквото и да било?
Ти си тук, за да бъдеш себе си. Просто Себе си!
Защото да бъдеш себе си, е достатъчно!
Ти си единствен, уникален
,шедьовър с несравнима стойност...
И без теб светът би бил несъвършен...

Като пъзел, от който липсва най-важната част...
И ти си единственото същество във Вселената,
което може да запълни това място!
Някой каза ли ти, че вчерашните грешки
принадлежат на вчерашния ден?
И че точно в този момент ти си перфектен.
Толкова перфектен, колкото си създаден да бъдеш...
Някой отдели ли време да ти покаже,
че си далеч по-умен, отколкото ти се оценяваш?
И хиляди пъти по-способен да постигнеш мечтите си,
отколкото предполагаш?
Някой каза ли ти, че никога
не трябва да подценяваш собствената си стойност?
Защото дори в моментите,
когато изобщо не го осъзнаваш,
ти си все така прекрасен!
И във всяка клетка от твоето тяло
има достатъчно вяра и сила,
способна да озари целия свят!
И всяка мисъл, отправена с любов,
се разпространява и дарява светлина,
която прави света по-добър!
Ето колко могъщ си!
Ето колко любящ си!

Затова, сега те питам отново:

Нахранен ли си днес?
Някой каза ли ти,
че си истински обичан?
Ако не, то ще ми позволиш ли,
този някой да бъда аз?

ТИ СИ ОБИЧАН!

# 545
  • Мнения: 10 698
Деси ни е спецът по притчите тук, но ето и от мен една, която ми допадна  Hug

Можеш да се учиш, гледайки произволна вещ - говорел садигорският равин на своите хасиди. - Всичко в този свят съществува, за да ни напътства. Не само това, което е създал Благословеният Бог, а и създаденото от хората омъдрява човека.
-На какво ни учат релсите? - усъмнил се един хасид.
-Че, закъснявайки за миг, можеш да изпуснеш всичко....
-А телеграфа?
-Че всяка дума се отчита.
-А телефона?
-Че Там чуват всичко, което говорим тук.



От Фейсбук-страницата ЛЮБОВТА Е ЕДИНСТВЕНАТА РЕАЛНОСТ. Препоръчвам ви я  Heart Eyes

А какво символизират калинките е посочено в подписа ми   Wink

# 546
  • Мнения: 1 422
КРЕДО НА ОНЕЗИ, КОИТО СА СТРАДАЛИ
(Преписано от стената на една болница за инвалиди)
Рой Кампанела

МОЛИХ СЕ на Бога да придобия сила.
Станах слаб, за да се науча смирено да се подчинявам.

Молих се на Бога за здраве, за да мога да извърша велики дела.
Отредена ми бе немощ, за да върша по-добри неща.

Молих се за богатство, за да бъда щастлив.
Обречен бях да живея в бедност, за да се науча на мъдрост.

Молих се за власт, за да заслужа похвалата на хората.
Получих в замяна слабост, за да почувствам потребността от Бог.

Молих се за всичко, което изпълва живота с радост.
Дарен бях с живот, за да мога да се радвам на всичко.

Не получих нищо, за което се молих, а всичко, за което се надявах.
Въпреки че не го съзнавах, неизречените ми молитви бяха чути!
Аз съм сред най-благословените хора!

# 547
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Мислите пораждат емоции,не може да се отделят едно от друго.

С развитието във времето на едни и същи мисли, човек реагира по различен начин. Има мисли, които преди няколко години биха ме изкарали от кожата ми, а сега не изпитвам никакви чувства заедно с тях.
Точно Heart Eyes
Като започнеш да работиш над себе си, някак си отрицателните емиции изчезват - или поне намаляват до минимум. Гледам как майка ми се вбесява от някаква дреболия, която не е до милиметър на точно определеното място и се чудя как е възможно да си вкиснеш целия ден (и на хората край теб - мамчето е вампир с дъъъъълъг стаж  Wink) заради нещо толкова незначително. Хората, ситуациите и думите, които биха ме засегнали по-рано, сега ги пускам покрай мен. Не се насилвам да съм в хармония, просто ми идва отвътре. А неизбежните падания в дупката минават по-леко и бързо.

ЧОВЕК, страхотна рецепта! Особено десерта Wink

Рози, прекрасно е!  bouquet

Последна редакция: сб, 28 авг 2010, 13:54 от Делфина фон Ю.

# 548
  • София
  • Мнения: 2 840
Да приемеш всяко нещо за чудо, те връща в първата позиция - да не вярваш в чудеса. Защото чудото не е ежедневно събитие.

Хм, много точно!  Peace Нещо си тъпчем на място... Всеки ден да сме щастливи; всяко нещо да приемаме като чудо......

Щастието, както и нещастието са част от живота ни. Да приема лошото, значи да мога да изживея и хубавото. Да мога да тъгувам, значи да мога да се радвам. Постоянното състояние е извън нормата. Не само постоянната тъга е болестно състояние, а и постоянната радост и приповдигнатост.

Лично аз се опитвам напоследък да си обясня едно особено състояние, което всъщност е покой. Покоят за мен е съвършената емоция. Тази, в която знаеш, че нещо те натъжава, но не се противиш, нито се опитваш да премахнеш чувството. Че нещо те радва, но не се страхуваш да го изгубиш, нито се стремиш да го задържиш. Просто си в покой с чувствата си. В хармония със себе си. Без насилие над нищо свое.
Покой в смисъл не на липсващи емоции, а на липсваща оценка на емоциите като добри или лоши.

Мисля, че смирението, което проповядва Библията е именно идеята за покоя.

Само да вметна, че не говоря за пасивност, нито за липса на интерес към света, стремеж към достигане на някакви цели и т.п.

# 549
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Виж, не става въпрос да си все в приповдигнато настроение, то не е и естествено. По-скоро покой, много правилно си се изразила. Непоколебима увереност, че "и това ще мине",че каквото и да ти се случва, то е част от мастърплана и един ден картинката ще ти се изясни. Не знам добре ли се изразих. Embarassed

# 550
  • Мнения: 957
Здравей, mijjjka и всички позитивно или непозитивно настроени  Hug

Рози, това ми напомни на Марк Аврелии, което завършва с "Помогни ми да разгранича едното от другото"  Grinning


Има една книга "Лошите мисли са лукс, който не можем да си позволим". Съответства на позитивизма в "Подсъзнанието може всичко". Но си мисля, че майсторлъка е тия неща да си ги напомням, когато им е време; когато е нужно да си ги напомня. Не да стават мое ежедневно кредо, а да ги използвам, когато трябва да изляза от ситуация. Към тия мисли ме хвърли една притча от Desss "Разстояние между сърцата".

Получава се, когато денят е спокоен и хармоничен - да нямам проблем с позитивното мислене и тихият говор. Но се случва понякога така, че точно в сюблимни ситуации, когато трябва да си кажа "Хей, това не ти е нужно!", - да пропускам момента и дори да крещя.

Пожелавам ви да не ви се случва този пропуск!   bouquet

# 551
  • София
  • Мнения: 2 840
Делфина,

Покоят за мен не е в това да очаквам нещата да се променят, а да съм си О.К. във всеки един момент.
Под О.К. не разбирам доволна и щастлива, а спокойна да си изживея емоцията.

"И това ще мине" е фраза, която се употребява само в миговете на тъга. Никога в тези на радост. Mr. Green
А не бива. Grinning

Много добре се изрази, особено за мастърплана.

# 552
  • Мнения: 957
КЛОНКА, описала си моята представа за хармония. Тази съвършена емоция за мен е пасивна емоция, която съответства на хармоничната емоция. Най-трудното може би е "да не се страхуваш да изгубиш" това, което те радва.


Без насилие над нищо свое.
Покой в смисъл не на липсващи емоции, а на липсваща оценка на емоциите като добри или лоши.

 smile3521

# 553
  • Мнения: 10 698

"И това ще мине" е фраза, която се употребява само в миговете на тъга. Никога в тези на радост. Mr. Green
А не бива. Grinning

Леле, същата съм  ooooh!
Добре, че го припомни

# 554
  • София
  • Мнения: 2 840
Леле, същата съм  ooooh!
Добре, че го припомни

Че то всички сме така Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт