Подсъзнанието може всичко 28 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 83 584
  • 725
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 568
Злото е ненахраненото Добро. Когато Доброто е гладно, то търси храна и от тъмната пещера, гдето застоява и на мърша мирише. И пие вода от най-застоялата локва, гдето и червеи се въдят. Е, тогава питам, може ли да се разграничи Злото от Доброто?!


 Хареса ми и го споделям  Hug

# 721
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Злото е ненахраненото Добро. Когато Доброто е гладно, то търси храна и от тъмната пещера, гдето застоява и на мърша мирише. И пие вода от най-застоялата локва, гдето и червеи се въдят. Е, тогава питам, може ли да се разграничи Злото от Доброто?!
 Хареса ми и го споделям  Hug
Много ми хареса, Маргало - както и подписът ти!  Благодаря!  Hug  bouquet

# 722
  • Мнения: 3 674
Доста неща за четене има в този сайт (особено за новичките в материята  Hug )

http://www.healyourlife.com/


Много е интересен  Hug
Благодаря ти mijjjka   Hug

Мише, прекрасен сайт! Благодаря!  Hug За тези, които не говорят английски, открих на рсуки  чудесни видеоклипчета със лекции на тема" Излекувай  Живота  Си!"   със самата Луиз Хей Hug Аз самата ги слушам с голям интерес! Heart Eyes

Мила...толкова ми  е близко това, което споделяш.Ако дадем право на човек отсреща да бъде себе си, без да го поучаваме или без да му налагаме нашите възгледи, живота май ще ни бъде доста по лесен...Толкова сме различни...Един ни мисли за добри, друг за лоши...къде е истината? Истината е, че носим и добротата и лошото  в нас и в зависимост, кое излиза навън в даден момент или ситуация, това е и моментната истина за нас, представата , която човек добива. Жалкото е, че всеки някога  наранявал някого, и също така е обичал някого...но някак си хората сме като че ли склонни да не помним доброто у човека, а само  лошото...Спомена за лошото остава трайни следи, а спомена за  доброто някак си  избледнява...

Ето наскоро съвсем пресен случай..Вчера сина ми каза, че отрязал много добър  приятел, защото бил се "издънил".../така се изразяват младежите  че... Crazy / . А приятеля му пък  в шок, от реакцията на сина ми...  Гледам, кахъри се този млад човек... Rolling Eyes  Пита ме , дали е постъпил правилно?  Thinking  Значи, все пак се чуди и не е съвсем наясно със себе си.... Чудих се,  какво толкова голямо е станало, че да  се стигне до там... Значи накратко...те са  добри приятели доста са си помагали, и моя син  винаги е говорил само хубави неща за него и си е изградил мнение , че е  това е  много готин човек. Преди два дена  обаче, той го помолил да идат до един магазин, който е малко извън града и за това  трябвало с кола...а сина ми няма в момента кола, и помолил приятеля си. Онзи му обещал, но после в последния момент му  се обадил, като се извинил, че няма да може да му свърши работа....и моя синковец много разочарован... и баста! Да ви кажа честно...искрено се смях... Laughing  Как може... Laughing

 Питам сина ми... нима това, че твоя приятел ти е отказал услуга...автоматично го прави несериозен  човек или пък лош?!  "Да...защото   той бил лъжец, защото след като обещал, трябвало да си спази обещанието...не можело така! Сега като го бил излъгал, и друг път ще го направи. Не можел повече да му вярва"     Хм, замислих се...ако това ми го беше казал преди време , сигурно щях да  кажа, "Ами да, прав си, след като е обещал, значи ще си спазва обещанието ! Точка! "....Сега обаче мисля другояче.  И мисля, че човека не е лъжец, а просто в този момент не може да помогне, защото сигурно на него  нещо му се е случило и със сигурност  си има някаква причина, която ние не знаем.   Освен това се е обадил и извинил, че няма да може да дойде..не се е покрил като мижитурка. Учудих се и се замислих,  колко ленсо е да осъдим и да отрежем! И колко трудно е да се поставим на мястото на дртугия!

Понеже сина ми искаше много да чуе мнението ми, аз му казах, че самия той  е според мен е постъпил грешно, като е се е разочаровал от приятеля си, след като е видял до сега само  един негатив!  Много бързо някак си ...все пак не може да е забравил всичките онези моменти, в които приятеля му винаги е помагал?
Защо е нужно да се ограничаваме и да зависим от някого, ако знаем ,че  винаги имаме резервни  варианти! 1.Викаш друг приятел с кола. 2 Викаш такси. 3. Отлагаш  за друг ден.  и т. н.  

 Питах го, да се замисли той самия винаги ли е бил точен? Да се замисли, не му ли се е случвало и на него?  Да се опита да се постави на мястото на другия...да смени ролите?/ Това е "огледалната техника" , която аз напоследък много почвам да прилагам. Много помага!./ И да си представи огледално ситуацията и  как ще се чувтсва той, на негово място? Щеше ли на него да му е приятно, приятеля му да го отреже него... само заради това, че той не е дал колата си? Да се опита да разбере, че другия човек може би е имал сериозна причина в този ден... Казах му тези неща, защото аз самата съм в етап на промени...и се опитвам да се поставя на място на другия човек, и тогава нещата изглеждат по съвсем друг начин! Тогава аз разбираме, какво сме причинили, на другия, защото аз съм там, където е бил той...и това боли. Но пък е страшно полезно занимание...

 Докато си мислим, че света се върти около нас и всеки  ни е длъжен,   ще се разочароваме много пъти  и то безпричинно, ще се сърдим ще помним лошото и само лошото в човека. В момента , в който приложим огледалната техника и си кажем"Някой ден  може и на мен да ми се случи...или пък, кой знае какво, не е края на света...или пък явно си има вътрешна причина да постъпи така...", тоест  ако размишляваме в тази насока, то абсолютно сигурно е, че  разочарованието няма да се появи... а на негово място ще се появи разбиране.  Приемане на ситуацията, такава , каквато е...без осъждане, разочарования, терзания...е доста трудно, защото в повечето случаи реагираме първо сигнално ...напред с бурните емоции. БУМ  и  ТРЯС!  В момента се уча да изграждам търпение...а то определено не ми е една  от силните  черти  Embarassed   Ще се опитвам, независимо какво се случа да си казвам на себе си-Станало, станало. Приемаш и точка.  Просто , защото ще  сме разбрали гледната точка на другия. Казах това на сина си, защото той искаше да чуе мнението ми. И му казах, че това  си е негов урок , който той сега трябва да научи сам...



Мила , благодаря за Молитвата на Св. Франциск.  Hug Много ми хареса и надявам се нямаш нищо напротив да си я копна и  да  си я сложа на десктопа!  Heart Eyes

Маргало ...да, много точно казано..." Злото е ненахранено Добро...

Рози, браво за Победата! Браво за Вярата и за Силата , която носиш в себе си!  newsm51
Това е за теб! Heart Eyes

Последна редакция: нд, 05 сеп 2010, 20:16 от Винце

# 723
  • София
  • Мнения: 6 798
Току що свърших "Монахът, който продаде своето ферари" на Робин Шарма. Супер синтезирана кнога, в която се говори за почти всичко, което обсъждаме в тази книга. Аз с огромно недоверие я купих (заглавието ми е едно "маериканско"), но сега се радвам, че послушах жената в книжарницата.  Grinning
Сега ще издирвам и другите книги на този автор, много ми хареса! Heart Eyes

# 724
  • Мнения: 1 568
Току що свърших "Монахът, който продаде своето ферари" на Робин Шарма. Супер синтезирана кнога, в която се говори за почти всичко, което обсъждаме в тази книга. Аз с огромно недоверие я купих (заглавието ми е едно "маериканско"), но сега се радвам, че послушах жената в книжарницата.  Grinning
Сега ще издирвам и другите книги на този автор, много ми хареса! Heart Eyes


И аз отдавна и се каня на тази книга, но като погледна в книжарницата цели рафтове от книги с този автор и  все се чудя че много американска ми изглежда работата  hahaha и се дърпам  hahaha
И толкова много книги чета и съм си наумила да прочета че вече в главата ми стана боза  ooooh!

# 725
  • Universe
  • Мнения: 1 556


                                  ЗАПОВЯДАЙТЕ В НАШАТА НОВА ТЕМА! 

Общи условия

Активация на акаунт