Подсъзнанието може всичко 28 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 83 647
  • 725
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 46
 Hug Здравейте ,прекрасни момичета! От много време съм само читател на темата,защото е страхотна, а  и имам да наваксвам...Благодаря,че ви има!
   Praynig За чилийските миньори много положителна енергия!
 Маргало, Flowers Sunflower babydust7 Flowers Four Leaf Clover , много ,много положителни мисли изпращам към  Даниел!  Всичко ще е наред!!!
 Пожелавам ви хубава и спокойна нощ, и един чудесен уикенд!  Heart Eyes

# 511
  • Мнения: 10 698
Добре, де, ако човек се чувства зле, не може ли просто да се отдаде на мрачни мисли, докато му писне? Mr. Green

Не. По този начин проблемът само се задълбочава  Confused
Мозъкът, казват, е мързелив орган, който не обича да си дава много зор. Някъде бях чела за изследване, установило, че 90% от мислите, които сме мислили днес, сме ги мислили и вчера - т.е. без целенасочен контрол и усилия мозъкът си цикли на едно място  Whistling

# 512
  • София
  • Мнения: 2 840
Хубаво, ама ако се насилва човек да мисли и чувства неща, които нито мисли, нито чувства, то тогава вероятността да си докара някоя невроза е много голяма.
Четох един автор - Джон Демартини, който в книгата си "Пълна промяна на личността", казва нещо подобно - изключително трудоемко и ужасно депресиращо може да се окаже непрекъснато да се стараеш да бъдеш позитивен.

Всъщност, системата и теорията, която той развива, на мен лично ми допадат. С условности, разбира се.

# 513
  • Мнения: 10 698
Защо да е трудоемко да свикнеш да мислиш положително? Положителното мислене не е нищо повече от един навик, а времето, необходимо за закрепване на един навик, е точно 21 дни  Wink

Иначе, да, има разни теории за градивния елемент в депресивните състояния, но аз някак си не съм им фен на тези теории  Hug

# 514
  • Мнения: 1 170
Защо да е трудоемко да свикнеш да мислиш положително? Положителното мислене не е нищо повече от един навик, а времето, необходимо за закрепване на един навик, е точно 21 дни  Wink
Абсолютно!    Wink

Маргало   Hug Heart Eyes Flowers Four Leaf Clover

# 515
  • Пловдив
  • Мнения: 76
За Даниел   babydust7  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower  People Angel

За чилийските миньори  newsm17  newsm17  newsm17

и за всички, които имат нужда от положителна енергия  Two Hearts  Two Hearts  newsm51

# 516
  • Мнения: 1 568
Показвам на Даниел как се молите за него в темата и той е много впечатлен и щастлив!!!
Прегръщаме ви!!!


# 517
  • София
  • Мнения: 2 840
Защо да е трудоемко да свикнеш да мислиш положително? Положителното мислене не е нищо повече от един навик, а времето, необходимо за закрепване на един навик, е точно 21 дни  Wink

Иначе, да, има разни теории за градивния елемент в депресивните състояния, но аз някак си не съм им фен на тези теории  Hug

Теорията не се гради върху депресията и нейния потенциал, а върху нормалното приемане на всички наши състояния, без опит да насилваме емоциите си в една или друга посока, а да осмислим тяхната разумност и съвършенство.
Да приемем преживяването, защото в живота всичко е балансирано.

Всъщност, да поддържаш едно непрекъснато ниво на щастие, на оптимизъм и жизнерадост, независимо от обстоятелствата, наистина може да се окаже доста нездраво преживяване. Всяка емоция носи своята красота и води след себе си някаква друга. Всичко, което преживяваме, е цялостен процес, в който възходите следват спадове и т.н.

Нямам за цел да обобщавам теорията, не съм се задълбочила чак толкова, но ми се вижда доста разума в някои аспекти.

# 518
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Хубаво, ама ако се насилва човек да мисли и чувства неща, които нито мисли, нито чувства, то тогава вероятността да си докара някоя невроза е много голяма.
Четох един автор - Джон Демартини, който в книгата си "Пълна промяна на личността", казва нещо подобно - изключително трудоемко и ужасно депресиращо може да се окаже непрекъснато да се стараеш да бъдеш позитивен.

Всъщност, системата и теорията, която той развива, на мен лично ми допадат. С условности, разбира се.

Аз не се старая да бъда позитивна. Просто се стремя енергията ми да е висока, но не за сметка на другите. Не ми липсват емоции, а и интуицията ми така работи по-добре.  Hug

# 519
  • София
  • Мнения: 2 840
Виж, интуицията си бих искала да пипна, така да се каже. Там бих поработила Mr. Green

# 520
  • Мнения: 10 698
Всъщност, да поддържаш едно непрекъснато ниво на щастие, на оптимизъм и жизнерадост, независимо от обстоятелствата, наистина може да се окаже доста нездраво преживяване.

Тук съм абсолютно съгласна. Не е нормално и не е възможно човек да е все "на шест".
Мисля си, че е добре да има баланс на всички емоции, но все пак с известен превес към положителния спектър  Wink

Много ми хареса тази снимка с хармонията, която излъчва и я споделям с вас  Heart Eyes

# 521
  • Мнения: 1 568
mijjjka  Hug
Страхотна снимка.
Какво излъчва?
В пряк смисъл ли излъчва нещо или е хванато излъчването и на снимката  Hug
Ама че се изразих  Joy

# 522
  • Мнения: 13
  Kissing Heart Two Hearts за Даниел на Маргало.
За чилийските миньори Heart Eyes

# 523
  • Португалия
  • Мнения: 4 029
Здравейте  Hug
по повод интуицията се включвам -и мен ме вълнува тази тема
преди известно време започнах да се отпускам преди медитация с дишане в хара
успоредно с това правя доста често медитация със 7те лъча...
вече смело твърдя ,че интуицията ми ,/която никога не ме е лъгала и преди/сега е много силна Simple Smile
от най-елементарни,ежедневни неща,до доста значими събития в моя живот  Grinning

ето какво намерих в друг форум

"Интуицията представлява свръхпроводник, който черпи от информацията, протичаща по другите проводници. Когато използва въображението като средство за изразяване, тя говори чрез видения или символи. Когато използва чувства или мисли, говори чрез пориви или подтици. Когато използва мисли, може да говори с глас, който да чуваме отвътре.

5.Развиване на интуиция

При повечето от нас интуитивните опитности идват неканени. Те се появяват неочаквано и спонтанно. Обаче Кейси ни съветва да развиваме интуитивните си способности. За тази цел ни предлага да не забравяме следните важни принципи:
1/.Интуицията съществува поради основното ни единство с творението. Когато осъзнаете, че сте едно с живота, вашата интуиция ще стане по- силна.
2/.Интуицията ни е резултат от настройването по симпатия с обекта на нашата интуиция. Съпричастността е форма на настройване. Любовта е най- висшата форма на настройване.
3/.Необходимостта да знаем нещо, обикновено за защита или ръководство, стимулира интуицията.
4/.Интуитивното познание идва отвътре. Вгледайте се в себе си , за да го получите.
5/.Интуицията изисква да приемем онова, което изниква спонтанно отвътре. Това обикновено е най- първата мисъл, чувство или образ.
6/.Истинската интуиция обикновено е в съгласие с най- висшите ни ценности или идеали.
7/.Най- добрият начин да уважим нашата интуиция е да действаме според нейните указания.

Подходът на Кейси за развитие на интуицията се заключава в три думи: нужда, настройване и приложение. Интуицията идва, за да ни направлява. Трябва да има какво да направим с информацията. Практическото й приложение е важна част от процеса на развиване на интуитивното съзнание.
Вашият проводник на интуиция е като гръмоотвод. Светкавицата в небето е необятният интелект – енергията, която търси изява, когато е необходима. Вие искате да привлечете светкавицата от небето. Ако обаче не осигурите заземяване, връзка със земята, светкавицата няма да дойде към вашия проводник. Подготвеността за приложение на интуицията осигурява необходимото заземяване.

7.Прекарвайте време сред природата

Кейси често предлага да започнем развиването на интуицията си, като прекарваме времето сред природата. Това е отличен метод за създаване на усещане за единство с живота. Природата открай време повишава съзнанието на хората за Бога и връзката им с всичко живо.
“Едно птиченце ми каза”. Птиците са общоприет символ за телепатичните и интуитивните съобщения. Те са изразители на човешката душа. В Библията Светият дух се появява като гълъб. В картини, символи на други религии, птицата е изобразена на върха на дърво и олицетворява свръхсъзнанието.

8.Интуицията като съпричастност

Кейси проповядва, че интуицията, както и свръхсетивните способности действат чрез проявите на единството – хармония, резонанс и общуване. Интуицията не е познание, получено чрез сетивата или чрез анализ, а чрез вибрациите на симпатия, идващи от вибрация на съпричастността.
Думата, която Кейси използва най- често е настройване. Когато се настроим на вълните на нещо, ние ставаме едно с него. Привличайки вибрации на симпатия,резонираме със знанието, което искаме да получим. Познанието става едно с нас.
Какво означава интуитивно разбиране на една роза? Можете да погледнете розата, да наблюдавате нейните части и да ги анализирате. Това ще ви даде обективен поглед. Но ако медитирате върху розата, ще успеете да се слеете емпатично с нея и самите вие да станете роза. Ще чувствате това, което и тя чувства. Отвътре ще изникне образ, изразяващ вашето привличане към нея. Така ще започнете да я разбирате интуитивно.
Въпросите също имат вибрации и съдържат в себе си семената на своите отговори. Ще усетите, че когато си зададете въпрос ще усетите отговора, който интуитивно изниква отвътре. Както ви напомня Кейси, “поискайте и ще ви се даде”. Развийте задаването на въпроси до изкуството да се настройвате, до съпричастност с най- съкровената ви същност и ще научите, че отговорът е спонтанна реакция, която се извършва вътре у вас."
Източник:Едгар Кейси, Да се свържем с висшия си Аз

Последна редакция: сб, 28 авг 2010, 01:20 от Mamagemelar

# 524
  • Добрич
  • Мнения: 5 457
Много енергия и светлина и от мен  за Даниел на Маргало и за миньорите!

Искам да споделя това с вас:

12 - годишно момиче накара света да млъкне за 6 минути

MamagemelarHug за интуицията.


Общи условия

Активация на акаунт