Машина за хляб-34 част

  • 81 718
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 102
saf-instant 
  chef за мен това е маята, опитвала съм с каква ли не и само с тази не съм имала фал.

И според мен е най-добрата!

# 721
  • Мнения: 12 669
И пак като новак да се изложа - прави ми впечатление колко време се запазва този хляб.  Аз си мислех, че щом е без консерванти и Е-та, ще изсъхне веднага, но не.

# 722
  • Мнения: 1 934
Трещерица, и аз като теб бях. Не можех да се начудя колко е траен хлябът. Издържа 7 дни на стайна температура и почти 2 седмици в хладилник  Peace

# 723
  • София
  • Мнения: 2 658
Аз да споделя нещо. Тормозих Ердинч, че хляба ми със старо тесто на следващия ден е супер сух, дори препечен. И за обикновените рецепти забелязвах, че на следващия ден става доста сух, а аз затова не харесвах купешкия, че всеки ден нов тряба да се купува. Мисля си, че причината е в маята, въпреки, че слагам само по една ч.л за хляб с 600гр. брашно. Реших да експериментирам с друга програма с повече втасване и да намаля малко маята. Направи ми впечатление, че в рецептите на Ердинч се препоръчва използването на програмата за френски хляб. Ами съвсем различен ми става на тази програма. Изобщо не изсъхва така и не става толкова ронлив. Още не съм го правила със старо тесто, но тези дни ще пробвам и ще докладвам дали се получава пак толкова добре, колкото обикновения хляб.

# 724
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте!
Да ви попитам, колко грама е едно пакетче бакпулвер и кофичка кисело мляко, че често ги срещам, а не си спомням как бяха newsm78?

И още нещо, знаете ли някакъв калкулатор за рецепти? В темата за рецептите има един, но нещо не схващам или вече не работи и аз не знам.
Трети последен въпрос Embarassed, пшеничен зародиш и това, едно и също ли са? Това го има в почти всички рецепти за 100% пълнозърнест пшеничен хляб.

Тази вечер реших да правя солен кекс в машината със доста сиренце, обаче имах само едно яйце, а трябваше две да бъдат. Имаше и други рецепти, но те бяха с по 4, но пък ми се видяха по-добри Rolling Eyes . В момента се пече( а как мирише мммм Heart Eyes) и ако стане вкусен, ще напиша рецептата.

# 725
  • София
  • Мнения: 102
Здравейте!
...
И още нещо, знаете ли някакъв калкулатор за рецепти? В темата за рецептите има един, но нещо не схващам или вече не работи и аз не знам.
Трети последен въпрос Embarassed, пшеничен зародиш и това, едно и също ли са? Това го има в почти всички рецепти за 100% пълнозърнест пшеничен хляб.


Според мен това си е обикновено бяло пшенично брашно с глутен. Пълнозърнестото би трябвало да е wholegrain или нещо такова. Но все пак да кажат живеещите зад "голямата вода"  Simple Smile

# 726
  • Мнения: 204
Алис, аз само соленки съм правила с кауфландското брашно "Агромел".Чак отзиви не мога да давам за него. Да не би да имаш предвид 25-те кг дето наскоро купих? Брашното е от мелница "Панайотови"-типово и става доста плътен, приличен и засищаш хляб. Днес следобед ще дам от типовото брашно на една позната от форума тук и ми е любопитно тя как ще оцени хляба. Защото винаги е добре да чуеш и друго мнение  Simple Smile
Направих хляб от типовото тесто, стана много вкусен, благодаря Кливия smile3525

# 727
  • София
  • Мнения: 7 901
Здравейте!
Да ви попитам, колко грама е едно пакетче бакпулвер и кофичка кисело мляко, че често ги срещам, а не си спомням как бяха newsm78?

И още нещо, знаете ли някакъв калкулатор за рецепти? В темата за рецептите има един, но нещо не схващам или вече не работи и аз не знам.
Трети последен въпрос Embarassed, пшеничен зародиш и това, едно и също ли са? Това го има в почти всички рецепти за 100% пълнозърнест пшеничен хляб.

....


Значи пакетчетата при нас са по 10 гр. бакпуловер, кофичка кисело мляко 400 грама.

На снимката си показала глутен. Той се получава като брашното се разтваря във вода промива се за да му се махне нишистето после пак го сушат и го мелят. И  там вече нали в текста до снимката са ти писали хората за какво служи. За съжаление у нас не се продава и ако на някой му трябва си го прави сам, което е тръткава работа.

Малко за разнообразие, точно от глутена азиатците правят заместител на соевото месо. Аз например съм правил фрикадели от него. Ето ви снимка:

# 728
  • Мнения: 3 804
Аз малко със закъснение,но да попитам какво е съотношението на доматено към чушкено пюре ,защото тук продават такива готови и няма да си играя да пека и беля чушки и дали ще мога да сложа лук и чесън на прах  newsm78 голям мързел съм Laughing
И вчера за моя изненада в мола видях ,че са пуснали хлебопекарна,това е нещо ново за тук,ще пусна клюката по бг канала. Grinning

# 729
  • София
  • Мнения: 7 901
Хайде отивайте в новата част на седмицата, че няма да ме има известно време и няма да мога да я направя.

Прехвърлил съм последното питане на Деси там.


МОЛЯ НЕ ПИШЕТЕ ПОВЕЧЕ В ТАЗИ ЧАСТ НА ТЕМАТА !!!

Общи условия

Активация на акаунт