Машина за хляб-34 част

  • 81 761
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Да не би да имаш предвид 25-те кг дето наскоро купих? Брашното е от мелница "Панайотови"-типово и става доста плътен, приличен и засищаш хляб.
Не знам дали в София се продава брашно на тази мелница. Иначе бих проявила интерес.
Интересува ме точно кауфландското брашно дали става за хляб, но днес може да отида, да купя и утре да пробвам. Лошото е, че не се знае кое пакетче от каква партида е, т.е. дори да е хубаво това, което ще пробвам, после може да уцеля някое нискокачествено.

# 706
  • Мнения: 5 790
Вчера от Карфур купих брашно на Софимел, оранжевото по 69 стотинки.
Аз си ползвам него откакто имам машината и съм супер доволна.

# 707
  • Мнения: 3 695
Само на Йоткер ли е читава сухата мая? Сега пробвах с някаква турска, ама като гледам няма изгледи да бухне хляба.  Cry

# 708
  • Мнения: 2 126
Аз последно ползвах yuva(турска) и тази френската как и беше името не помня newsm78.Перфектно се получава.Даже слагам по съвсем малко,че хляба по ми харесва така Peace

# 709
  • Мнения: 9 776
Аз ползвам само суха на Йоткер. Много рядко жива.

# 710
  • Мнения: 3 804
Само на Йоткер ли е читава сухата мая? Сега пробвах с някаква турска, ама като гледам няма изгледи да бухне хляба.  Cry
Ползвах пакмая ,доволна съм от нея.Иначе съм с английска,но в БГ не съм виждала от нея.

# 711
  • Мнения: X
Разходих се до Кауфланд - има брашно по 55 ст., но може да се купи до 6 кг на клиент, а брашното на Агромел е 89 ст. Не си купих нито едното, нито другото. Сега сложих хляб със зеленчуков сок.  Правих лютеница за вечеря и понеже беше малко по бързата процедура (доматите в МВ, чушките на грила на печката), като ги смлях, пуснаха сок и го отцедих (нямаше време за сгъстяване).

П.П. Във връзка с лютениците имам въпрос - слагате ли чесън при направата на лютеницата? Дано ми стигнат силите да направя по рецептата на SZA.

Последна редакция: чт, 23 сеп 2010, 22:30 от Анонимен

# 712
  • Мнения: 3 695
Охххх, стана ми хляба и с турската мая, нооо много се бях ошашкала по едно време /че ще останем гладни/ и трябваше с някой да споделя!  Hug

# 713
  • Мнения: X
тази френската как и беше името не помня newsm78

saf-instant  Simple Smile

Ползвала съм почти всички видове - жива (Юва и Виво), суха (Юва, френската, на д-р Йоткер, Daма), дори сега видях още една, но ме домързя да купувам. Най-малко съм ползвала тази на доктора (мааалко по-скъпа е) и мисля в скоро време да купя и да я пробвам (ей така, за спорта  Laughing).
П.П. Проблах сухата мая на д-р Йоткер и съм доволна от резултата.

Охххх, стана ми хляба и с турската мая, нооо много се бях ошашкала по едно време /че ще останем гладни/ и трябваше с някой да споделя!  Hug
Браво, браво!  Simple Smile

Последна редакция: ср, 03 ное 2010, 09:45 от Анонимен

# 714
  • Мнения: 9 776
.... слагате ли чесън при направата на лютеницата?...

Аз слагам 2-3 скилидки, предварително "запечени" в микровълновата заедно с 1 малка глава лук, но може и без лука. То и без чесъна може. Въпрос на вкус. Peace

# 715
  • Мнения: X
Аз слагам 2-3 скилидки, предварително "запечени" в микровълновата заедно с 1 малка глава лук, но може и без лука. То и без чесъна може. Въпрос на вкус. Peace
То и без лютеница може  Joy Laughing Laughing Laughing  Peace Чела съм, че чесънът придавал тежък вкус на лютеницата и някои предпочитат да си го добавят при консумиране. Обаче като знам как синът ми (а той е голям, не е дете), примерно, ще си добави чесън... по-добре да сложа.
Изникна и още един въпрос - имате ли фаворит сред готовите доматени пюрета? Преди години съм купувала и не беше хубаво. Сега взех за проба едно на Филикон и като че ли е нормално. Гледах по етикетите да няма разни нишестета и простотии.
Пиша в тази тема, защото в други не влизам и не знам дали са активни.

# 716
  • Мнения: 9 776
alys, 2-3 скилидки на количеството продукти, което писах преди няколко страници, не се усеща изобщо. Просто не трябва да се прекалява.

# 717
  • Мнения: X
alys, 2-3 скилидки на количеството продукти, което писах преди няколко страници, не се усеща изобщо. Просто не трябва да се прекалява.
Пошегувах се, благодаря ти, ще сложа чесън.    Peace bouquet

# 718
  • Мнения: 782
Здравейте!

Ендрич, правих козунака на баща ти, с-т-р-а-х-о-т-е-н стана  Simple Smile Благодаря за рецептата   bouquet

# 719
  • Мнения: 2 214
saf-instant 
  chef за мен това е маята, опитвала съм с каква ли не и само с тази не съм имала фал.

Общи условия

Активация на акаунт