Хотели в Златоград

  • 13 112
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
Хотел 3 не е част от Александровит къщи. Написах го, за да не се излъже някой. На вас - хубаво прекарване!

# 16
  • София
  • Мнения: 5 259

sladka hapka: A аз реших, че е някоя от къщите, че нали са много...  Whistling  Mr. Green

flufi: Сега се сетих, нали всички стаи в къщата са със самостоятелен санитарен възел, че пише, че е най-новата, но е единствената, за която това не е упоменато никъде  newsm78

# 17
  • Мнения: 565
И ние ще спим в Сивриевата къща другата седмица.

# 18
  • Мнения: 248
За първомайските празници тази година решихме да отидем до Златоград.
Искам да споделя мнението су и тук за хотел (вила) Белавида, където след дълго избиране решихме да отседнем.

От всичко в този хотел, единствено външната фасада отговаря на снимката...
Изключително немарливо поддържан хотел, арогантно поведение на управителя (и собственик). Не мога да си обясня, как е възможно нов хотел (пуснат в експолатация през 2009) да бъде толкова занемарен само за 2-3 години, при положенив, че се управлява от собственика.

Студиото е под покрива и отнякъде има теч. Помещението е влажно и мирише на мухъл. Стените са напукани и мазилката пада. Одеалата и чаршафите бяха влажни, очевидно от влагата в стаята.
В една от другите стаи, падна мивката в банята... Опитаха се да набедят гостите на хотела, че не са я ползвали внимателно...
Парапетите по стълбищата в коридора се клатят заплашително и всеки момент ще паднат и те.
Самият хотел се намира в новата част на града, на около километър и половина от старата част, но това е най-малкия проблем.

Освен уговорената цена (т.е. публикуваната на сайта им, не сме ползвали или искали никакви отстъпки), трябваше да платим по още 1 лев на човек на вечер за туристическа такса. Не ми е за 1 лев, но това трябваше да се каже предварително.

Резервирах 1 двойна стая и 1 студио за 2 нощувки, като изрично казах, че искам закуски за всички. Управителят ми потвърди, че няма проблем както по телефона, така и като се настанявахме. Още на първата сутрин, за общо 5 човека ни дадоха 2 закуски. За двойната стая нямало да дадат. Освен това нямало да дадат и за детето, което спи в студиото и плаща като възрастен, защото не можело да му се сервира цяла порция (разбирай 1 пържена филия)...
Арогантно, византийско поведение...

За същите, че и по-малко пари, спокойно можете да се настаните в който и да е хотел или къща за гости в старата част на града, където е далеч по- приятно

# 19
  • Мнения: 1
Напълно споделям мнението на  bengie ,този хотел е за мазохисти,а не за почивка! Никой да не ходи там- разочарованието е гарантирано!

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Миналата година бяхме в Александровите  къщи. На мен ми хареса стаите бяха чисти, храната беше хубава.

# 21
  • Мнения: 2 456
    Моля за идея ,за подходящ хотел в /около Златоград,където да настаним гости от Германия с малки деца.Има доста варианти,но ще съм благодарна на отзив и препоръка от някой,който скоро е бил в този край! Благодаря предварително  bouquet

# 22
  • Мнения: 5 745
Има ли хотели с външен басейн, може и извън Златоград да са?

# 23
  • Мнения: 162
Разгледах сайта на Александровски къщи,предлагат еднодневна екскурзия до Гърция с включен обяд за 8 евро на човек.Някой възползвал ли се е,дали си струва да се пътува до там за няколко часа плаж?

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 32
Мами искам да ви споделя за нашето преживяване в хотела "Енчеви странноприемници". Всичко започна в началото на миналия месец. С моя приятел си имахме повод и исках да го отпразнуваме някъде извън Пловдив. Намерих тяхна (на Енчевите страноприемници) оферта в един сайт за колективно пазаруване. Обадих се по телефона да питам за въпросния уикенд дали има свободни стаи, защото искам да купя ваучер. От отсрещната страна ме увериха, че няма да има проблем и за това смело платих ваучера. На другия ден се обаждам да потвърдя резервацията, а отсреща: "Да ама точно тогава НЕ можем да Ви посрещнем защото целия хотел е резервиран." И аз онемях. А нямаше и 24 часа от както бях звъняла да направя резервацията. Както и да е след няколко дни наши приятели ни се обадиха да питат дали ни се ходи на разходка в Златоград, защото видели една оферта.... И.... прескачам малко подробности и... вече изминалия петък 14.11.2014г. пътувахме към китното родопско градче. Сравнително лесно намерихме хотела. Настаниха ни в две стаи на третия етаж. Стаята беше сравнително чиста и аз точно по женски започнах да оглеждам всчко:
спалното бельо - чисто и мирише на хубаво; напразно търсих минибара - такъв НЕ същствува (и той описан в сайта и в офертата).
банята - чиста, едната лампа не работеше (в последствие се оказа, че няма крушка...) и с хидромасажен панел (описан в сайта на хотела). Но ужас НЕ работи, след бързо вглеждане се оказа, че той даже не е включен във ВиК мрежата. Тръбите му висяха свободно в пространството. Както и да е, нали все пак имаше работещ душ.
В сайта изрично беше написано, че има Free WiFi във всички стаи, но..... нямаше никаква връзка. Добре че поне нашите GSM оператори ни предоставят добра 3G мрежа. На рецепцията ВиФИ-то направо летеше, но все пак ние плащаме за интернет по стаите.
Всичко това го преглътнахме, въпреки че се оказа, че в стаята на нашите приятели ситуацията е абсолютно идентична.

След като вече сме изминали повече от 170 км, а и часовниците показваха много след 19:00ч слязохме прегладнели в механата. А тя много добре подредена в типичен старобългарски стил, масите не са прекалено близко една до друга - идеално. Менюто богато. Поръчахме на една не много усмихната сервитьорка, да не кажа, че беше нещо сърдита. Порциите бяха много добри, всичко беше вкусно, но... изведнъж във въздуха се разнесе неприятна миризма на ЦИГАРЕН ДИМ  :facepalm: Ужас.... За щастие пушача беше достатъчно далече от нас, но.... минута след минута на все повече маси започваха да се вадят тютюневи, а не електронни цигари и да се пуши. Чашата преля, когато на масата до наc запалиха цигара. Когато сервитьорката дойде да донесе на момчето купичка/пепелник за да си тръска цигарата я попитахме не трябва ли да направи забележка на човека, че е запалил цигара. Все пак в обществените заведенията е абсолютно забранено тютюнопушенето. Онази същaтa малко сърдита сервитьорка стана много сърдита. Даже почти ни се скара, за това че се осмелихме да им направим забележка.
На сутринта приятеля ми малко ги заплаши, че ако и тази вечер пак се пуши в заведението, ще направи Льо Гранде скандал, ще започне да звъни в Полицията, на деж. телефони на РЗИ Смолян, Кърджали и на който се сети още и ще снима с видео камера за да документира действията на персонала и съответните служби.
След това целия ден го изкарахме в разходки насам натам и решихме вечерта да не ходим в механата на хотела, още повече че през прозореца се виждаше, че персонала се беше събрал ни импровизирана оперативка и.... пушеше. За наше щастие в заведението в което бяхме харесали за вечеря никой не си позволи да запали цигара. Всичко беше идеално, но ние бързахме да се приберем в стаята за да гледаме боксовия мач между Кубрат Пулев и Кличко. Аз реших преди да седна пред ТВ-то да се изкъпя.... Ооооо чудеса, нямаше почти никаква топла вода. Вода имаше, ама беше хладка. И тъй като парното се спира всяка вечер някъде към 20-21 часа и се пуска сигурно някъде към обед.... Нали се сещате, че не ми беше никак приятно ноември месец след почти студен душ да вляза в една не добре затоплена стая.....
И за капак на всичко тази сутрин ни посрещнаха с една наистина богата закуска, която не бих искала да коментирам...




И.... те така те... Спестих ви някой подробности.

Ако наистина ви е харесало нашето преживяване, може и вие да опитате, но не очаквайте да видите мен или някой от моята компания там. Наш крак там повече няма да стъпи.

# 25
  • Мнения: 853
Има ли хотели с външен басейн, може и извън Златоград да са?

и моят въпрос е такъв .Като се рових из нета попаднах на http://www.zamakasbn.com/ - на 13км е от Златоград , но дали някой може да сподели нещо ?

Общи условия

Активация на акаунт