Ефикасен препарат за почистване на мека мебел?

  • 33 721
  • 10
  •   1
Отговори
  • Под липата
  • Мнения: 620
Така... Диванът ми е нов, дамаската е текстилна, наподобява велур, но естествено е имитация. По законът на Мърфи го изцапахме точно тогава, когато бях махнала покривалото, за да го пера. Пробвах да махна петното с Медикс за мека мебел и килими, почти успях, но..почти. Въпросът ми е, знаете ли някой ефикасен препарат, който да премахва петна по дамаски и въобще за измиване и освежаване? Въпросът е на живот и смърт, защото мъжът ми ще получи инфаркт, ако види на какво прилича диванчето  Mr. Green

# 1
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Аз бих пробвала с обезмаслител Меглио.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 777
Аз използвам шампоан за килими и дамаски Астониш - това му е пълното име, под формата на спрей е, има го в Билла, Бриколаж и в Пикадили (може и на други места). Доволна съм как почиства, но може би е важно вашето петно от какво е.

# 3
  • Мнения: 47
И аз едно ЗА давам за Астониш. Наистина е важно от какво е петното защото ако е от сок нямаш почти никакви шансове. Иначе много ефикасно е това, също изпитано комбинирано с нано гъбата прави чудеса.

# 4
  • Под липата
  • Мнения: 620
С кафе е изцапан  Embarassed

# 5
  • Мнения: 1 844
Астониш Peace

# 6
  • Мнения: 1 558
Или с Астониш, или с Медикс за килими и дамаски. И от двете съм доволна.

# 7
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Благодаря, дами!  Wink Браво на Астониш-а ! Успях да махна петното!

# 8
  • Мнения: 0
 Здравейте!Случайно попаднах на питането ви.Аз се занимавам с професионално почистване и съвета ми е да не се опитвате да махате петната или да перете,защото се появяват още петна.Има много препарати и много реклами на такива,но няма да ви свършат работа.За да се премахнат петната трябва да се третират с препарат и да се изплакне и изтегли с професионална машина.Има почистващи фирми,които извършват услугата.Цялостно изпиране на диван излиза около 20 лв.Съвета ми към всички домакини е да не се опитват да перат на ръка.Мръсотията се разнася по цялата тапицерия,остава вътре заедно с препарата и после се изпират много трудно и с професионална машина и препарати.

Последна редакция: нд, 24 окт 2010, 11:19 от Tatti

# 9
  • Мнения: 29
Здравейте на всички.
Имам зацапана на дамска на едно кухненско канапе. Няма петна по него, но е замърсено от седенето. Прочетох във форума, че повечето ползват Медикс за килими. Искам да попитам някой от вас използвал ли е Бингола за килими и дали чисти и дамаски? Имате ли наблюдения дали е по- ефикасно от Медикса? newsm78

# 10
  • Мнения: 2
Малко е стара темата,  но се надявам  на съдействие.  Имам холна гарнитура  с дамска  тъмни цветове,  но след  младежки  купон  вкъщи, много се вмирисва  на цигари,  сега търся начин да и помогна. Моля ако някой има идеи да  ги сподели.

Общи условия

Активация на акаунт