Пране на матрак или пране на калъфа?

  • 4 523
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 553
Имаме на спалнята матрак Тед термо флекс 160/200. Всичко си беше добре, докато не се появи кучето. Колкото и да я възпитавам, все нещо "отмъщава" точно на матрака. Бърша, пръскам, лятото опитвам да го пера с препарат и да тегля с прахосмукачка, но все става на петна. Тъй като калъфа няма цип и ми дойде идеята да го срежа/разпоря малко, да сваля калъфа и да го пусна в пералнята.
Какво мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 010
На колко години е матрака?
Аз бих викнала фирма да го почисти и през ум не би ми минало да разпарям калъфа и да го пера.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 553
На 5-6 години. Един път и фирма съм викала, но не можаха да изкарат петната.

# 3
  • Мнения: 39 412
Какво бих направила аз= Викам фирма за почистване, за да го изпере на място. Дори и да не излязат петната, поне няма да ми е гадно, че само съм обърсвала след белите на кучето. После минавам петната с кислородна вода(kaкто съм чела във форума, ....аз съм действала и с белина) и си купувам водонепромокаем протектор за матрака. Така при следващото кучешко пиш/ак протектора го пера в пералнята и всички сме доволни....особено аз!

# 4
  • Мнения: 3 792
Не мисля, че ще успееш да го вкараш после пак в калъфа. И не мисля,че е добра идея като цяло. Викни си фирма поне да го дезинфекцират на висока Т и после купи протектор.

# 5
  • Мнения: 2 299
Нашия матрак е 140/190 със свалящ калъф.
Детето разля сок върху него и аз буйна и силн, свалям калъфа и ще го пера в пералнята...
Толкова е обемен (калъфа), че нямаше начин да го напъхам в пералнята ( за 7кг е перлнята).
Ако нямаш голяма пералня, едва ли и ти ще го събереш.
Та евентуалните варианти според мен са
- фирма да го почисти
- ако имаш някой познат с Рейнбоу да ти я даде, за да го изпереш
- химическо чистене.
Иии после ползвай протектор от тези с найлона отдолу.

# 6
  • Мнения: 8 889
Купи си протектор за матрак, има доста добри варианти на различни цени и с различно качество. Свалят се подобно на чаршаф и заминават в пералнята. Има и непромокаеми.

# 7
  • Мнения: 37
Привет, а със сода опита ли да го почистиш? Тея дни четох тази статия относно почистване на матрака.
https://moqtmatrak.com/%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B … 0%B0%D0%BA%D0%B0/

# 8
  • Мнения: 21 282
Извинявам се,че използвам тази тема,но да попитам дали може да ми препоръчате някакъв препарат за почистване на матрак?
Миналата година ползвах едно Сано,но не помня точно кое беше.

# 9
  • Мнения: 1
Здравейте, и аз имах същия проблем с малкия но фирмата която дойде си свършиха много добре работата и миришеше матрака много добре след това и жълтото петно изчезна. Не знам дали оперират в София но може да проверите.
https://proper.bg/prane-na-matraci-varna/

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте, темата е малко стара, но все пак би била полезна за някой.Миналата седмица ползвах услугите на фирма, която прави пране и дълбоко почистване на матраци, за два матрака с някава машина която извлича всичко в дълбочина и същевременно дезинфектира матрака. Първо ти правят първоначален тест за около 1 минута за да видиш какво има в матрака и направо няма да повярвате какво излиза. След теста почистиха матрака за около 20 минути от двете страни и го напръскаха със спрей за матраци, който както ми обясниха забавя развитието на акари и микроорганизми. Другият матрак направихме същата процедура, но след това го и изпраха защото имаше и петна.Изключително съм доволен от фирмата и резултата, и докато не го видиш е друдно да повярваш колко мръсен може да бъде един матрак. Фирмата е Cleandirect, като това им е сайта https://cleandirect.bg/

# 11
  • Мнения: 4
Привет, търсейки фирма за пране на мека мебел открих една която беше препоръчана тук - cleandirect.bg - ами какво да ви кажа впечатлена съм от резултата. При мен изпраха дивана който е със светла дамаска и стана буквално като нов. Въпреки че ги бях резервирала само за час ги помолих да изперат и столовете и момчето каза че няма проблем изпра и тях. Питах ги с колко време разполага та, така и така ги бях повикала - ми почистии матраците. Изключително съм доволна и със сигурност пак ще ги потърся. Наистина добре свършена работа. Препоръчвам с две ръце

Общи условия

Активация на акаунт