Подсъзнанието може всичко 27 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 118 226
  • 744
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 100
Не успях да разбера кое му е трудното на това. Повечето хора налегнати от грижите на ежедневието по естествен път си "забравят" желанието освен ако не ги е обсебило напълно и нищо друго да не съществува в момента. По-значим ми се струваше проблема да успееш да видиш възможностите и да направиш нещо в желаната посока, отколкото да се стремиш да се откъсваш от това и да правиш съвсем друго. Няма кой да свърши твоя дял. А иначе съм съгласен за нуждата от откъсване при обсебване.

По принцип нямаше да е трудно, ако не се наблягаше, че желанието трябва да се забрави. То е като да кажеш на някой да не мисли за розов слон. Simple Smile Това е само една идея за частта за "пускането", "непривързването" и същевременно за поддържането на огъня на желанието.
А иначе малко по-нагоре в първия ми пост (коментарът ти е само за допълнението му) писах точно за това, че не трябва само да се чака, а да се работи върху самия себе си и целенасочено да се разчиства от непотребни идеи и вкопчвания пътя за проявлението на желанието (нещо като при кърлинга) Simple Smile, за да стигне то до крайния получател, а не да спре на половинметър от него. Simple Smile
И че за да има хармония, получателят трябва да съответства на полученото, да достигне до състояние, при което нещото да е свойствено за него. Иначе както съветват в Тайната той може да постигне дадената вибрация за притежаване на кола, например, и да си я материализира. Но ако той не промени цялостното си състояние и причината в момента да няма такава кола на първо място, придобиването й ще му донесе по-скоро напрежение.  Peace

Последна редакция: пт, 13 авг 2010, 22:15 от Alexa JT

# 556
  • Мнения: 72
lenny_pld, огромно Благодаря!  bouquet Толкова много се радвам и благодаря, че ви намерих. Много ми помагате. Попитах по-напред нещо но никой не ми отговори - грешно ли е да си допълвам веднъж написания списък с желания и вече направената карта на желанията?

# 557
  • Мнения: 2 987
Не смятам че е грешно да допълваш списъка, освен ако ти вярваш че е така. По принцип желанията трябва добре да се обмислят преди да се запишат и не е добра идея непрекъснато да се променят, заменят, изтриват... защото това обърква "изпълнителя". Обаче допълване е нещо нормално и може да се прави, ако не противоречи на вече написаното. Както съм го обяснявал простичко и преди гледай на желанията си като на поръчка в ресторант към келнера. В случая след основната поръчка ти се е приискало и още нещо - просто допълни поръчката, понеже не е нужно първо да изчакаш всичко да ти донесат, да изконсумираш и платиш и чак тогава да поръчаш пропуснатото  Simple Smile

# 558
  • Мнения: 72
Не смятам че е грешно да допълваш списъка, освен ако ти вярваш че е така. По принцип желанията трябва добре да се обмислят преди да се запишат и не е добра идея непрекъснато да се променят, заменят, изтриват... защото това обърква "изпълнителя". Обаче допълване е нещо нормално и може да се прави, ако не противоречи на вече написаното. Както съм го обяснявал простичко и преди гледай на желанията си като на поръчка в ресторант към келнера. В случая след основната поръчка ти се е приискало и още нещо - просто допълни поръчката, понеже не е нужно първо да изчакаш всичко да ти донесат, да изконсумираш и платиш и чак тогава да поръчаш пропуснатото  Simple Smile
newsm10 Благодаря ти yahoo

# 559
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Да се похваля и аз - току що се прибрахме от езерото Брачано (на около 60 км от Рим, ама по-близо не намерихме достатъчно неосветено местенце, първо ходихме до морето, но всичко беше осветено с неонови лампи като ден - никакви звезди не се виждаха...). Та видях и аз Персеидите... Проблясват силно, правят бърз и кратичък преход по небето и изчезват загадъчно, както са се появили...

Миналата година много исках, но не успях да убедя мъжо, пък снощи с половин уста споменах и днес се организира - занесохме си люлеещи столове, одеяло, пица на парче и натурален сок.... Беше интересно дори и без падащите звезди, обещахме си догодина да отидем с палатка и да спим край езерото. На малката страшно много й хареса... Благодаря ви, че заговорихте за това и ме накарахте да поискам да опитам да поговоря със скъпия отново  Blush  Heart Eyes  Hug  Явно тази година желанието ми е било по-силно, особено след вашите разкази.... и се случи...

# 560
  • Мнения: 2 987
Abies, миналата година си го убеждавала, а сега си го вдъхновила - има значима разлика. Ама с такива дреболии ли занимавате Вселената - аз затова се чудя защо все не може да стигне и до моите желания  Simple Smile

# 561
  • Мнения: 1 422
Аз предната вечер не видях персеидите и си казах "Ех, а как искам да видя" и си легнах.... И вчера ми се обадажда моя приятелка, че отиват вечерта с групичка ентусиасти на Витоша и искам ли и аз? Вечеряхме, посмяхме се, полежахме на поляната и.... видях падаща звезда - за първи път в живота си  Laughing

# 562
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Аз пък се Shockedцяла нощ и...нищо не видях, ама то имаше и облаци Sad

# 563
  • Мнения: 77
за съжаление и аз не успях нищо да видя!
преди два дни си взех книгата на Пол Макена-Промени живота си за 7дни.някой чел ли я е?имате ли отзиви?
Аз вече започнах да я чета-засега е страхотна и много може да се научи от нея.
пробвах и ритуала за спешна помощ,но и моя лист не изгоря докрай.може би желанието ми още не е узряло в мен......
и от все сърце искам да благодаря за тази темичка-винаги в точния момент намирам нещо за себе си и ситуациите в които съм.Вие сте страхотни и ме зареждате винаги с усмивка и много положителни мисли.
Благодаря ви!!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 564
  • Мнения: 440
Искам да попитам нещо - как мога да се предпазя от завостта и злобата на колегата си?

# 565
  • Мнения: 1 568
Момичета, я да ви питам, въпросът ми е повече за фън шуи предполагам, та някоя от вас ако има идея или е чела повечко Hug
Една позната ми обяснява оня ден, как било хубаво да си сложиш кутийка от естествени материали в къщата и всеки ден там да слагаш по една паричка, като благодариш че имаш изобилие...нещо такова, тази паричка трябва да се взема, с нея да се пазарува и пак да се слага нещо в кутийката  newsm78
Обаче не знам подробностите, имало значение в коя част на къщата да се сложи, думите които да се кажат, винаги ли трябва да има монета там или не е задължително?
Знаете ли за това? Hug

# 566
  • Мнения: 1
Искам да попитам нещо - как мога да се предпазя от завостта и злобата на колегата си?

Като се запиташ с какво точно ти самата предизвикваш такава реакция у него. И след  това поработиш върху себе си за изчистване на собствените си мисли, нагласи и настройки.
Според теорията за самоидентичността, трябва да изчистваме в себе си чувствата, мислите, емоциите, постъпките и т.н. на другите. Защото за да получаваме някакво преживяване с даден човек, например, означава, че ние самите изпитваме такива емоции. Или ако сме работили по този въпрос, сега подсъзнанието ни е поднесло следващия пласт от негативните програми, който трябва да изчистим.

# 567
  • Мнения: 439
Здравейте,благодаря за всичко,което споделяте! Hug
днес попаднах на много интересен според мен сайт и реших да го споделя с вас Wink
http://www.astrosite.org/2010/05/08/разкриване-на-минали-животи/ 

# 568
  • Пловдив
  • Мнения: 76
mamaly   Hug това по-горе не го разбрах  newsm78 . Означава ли, че ако някой ми завижда за това че изглеждам добре (например) трябва да започна промяна в себе си за да изчезне завистта от другия. И тази завист съм я предизвикала защото самата аз съм изпитала такава преди към някой друг  newsm78 , всъщност да, това е обяснимо. Но честно казано, от това което съм научила до тук (остава и да е грешно  Joy ), това което преживяват другите хора си го причиняват сами и никой друг освен тях не е замесен в техните преживявания освен ако те самите не го допускат. От това съм си направила извод да бъда себе си и да позволя на другите да бъдат себе си. Така че ако аз изпитам чувство на завист и злоба веднага ще започна да работя по въпроса с промяната и изчистването, но ако някой друг изпитва подобни чувства, не бих позволила да ме засегнат, не бих ги допуснала в живота си и най-многото, което бих направила по въпроса е да поговоря с този човек (ако ми е достатъчно познат). Но това са си само мои разсъждения, не съм запозната с "теорията за самоидентичността" може би по-нататък да имам възможност да я прочета и тогава да променя мисленето си.

Щастие и радост, любов и благодарност   bouquet  Heart Eyes

# 569
  • Мнения: 3
Момичета, я да ви питам, въпросът ми е повече за фън шуи предполагам, та някоя от вас ако има идея или е чела повечко Hug
Една позната ми обяснява оня ден, как било хубаво да си сложиш кутийка от естествени материали в къщата и всеки ден там да слагаш по една паричка, като благодариш че имаш изобилие...нещо такова, тази паричка трябва да се взема, с нея да се пазарува и пак да се слага нещо в кутийката  newsm78
Обаче не знам подробностите, имало значение в коя част на къщата да се сложи, думите които да се кажат, винаги ли трябва да има монета там или не е задължително?
Знаете ли за това? Hug
     Направих си такава кутиийка - в нея се слагат  , банкноти валута , монети, скъпоценни и полускъпоценни камъни , всичко , което за теб е символ на богатство
      Хубаво е да я напълниш до половината, за да има място, което да се пълни. А в края на годината се изхарчва определена част, за да дойде още.
     Поставя се във югоизточната част на дома или на отделна стая, който е сектора на богатството.
     Там е и мястото на което се поставят  " Смеещия се буда ", "жабче захапало монета" и подобни символи.
  Това съм запомнила ,някай може да допълни
     

Общи условия

Активация на акаунт