ТОЧКОВА ДИЕТА 8

  • 66 363
  • 777
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 125
Момичета, стигнах до 55 кг, но нещо спрях да свалям, а имам за сваляне още поне 4. Какво да правя? Не превишавам повече от 45 точки на ден и рядко надвишавам 1200 калории.

За съжаление и при мен се получи същото , спазвам диетата , но стигам до едно положение и повече немога

Здравейте,
Правих тази диета преди доста време, може би преди около 4 години и си спомням, че го има този момент със задържането. И аз така - свалях до едно време и в един момент спрях. Така изкарах около седмица някъде, спазвах си диетата, но не свалях килограми и после процесът сам се поднови. Може да е някакво привикване на организма, нямам представа. Пишете какво е станало при вас Simple Smile
И аз се замислям дали да не се пробвам пак, че имам нужда да смъкна някое килце, а тази диета е хем ефикасна, хем сравнително лесна... Simple Smile

# 736
  • Мнения: 0
Тази диета е супер:peace: 5 килограма надолу за месец и половина...Видимо не ми личеше, не знам, от къде са паднали, но е факт. А и се чувствах по-добре. Но имам една малка страст- хлябът Cry Много го обичам, и си прекратих диетата. Но скоро пак ще я започна.  Sunglasses

# 737
  • Мнения: 1
Здравейте!! Аз от три дни съм на тази диета и вече свалих два килограма (предполагам, че е защото са скоро качени) само че имам сериозен проблем с триците (овесените) защото от години съм на Дюкановата - т.е. приключих я, но си запазих основните навици... а в последната година се отпуснах откъм плодове и почнах да пълнея... Както и да е. Та за триците ... не искам да се лишавам от тях, защото са ми основна храна а май не са много подходящи за точковата диета?! в един сайт прочетох, че има драстична разлика между въглехидратите в суровите и готвените трици... http://www.bb-team.org/hrani/search?for=%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%81 … D0%B8%D1%86%D0%B8   
Има ли логика, според вас или просто си търся извинения Simple Smile))

# 738
  • Мнения: 4 458
Здравейте  Hug
И аз мисля да се включа към вас.

Аз съм била доста време на разделно хранене и тази точкова диета малко прилича на разделното за това искам да пробвам. Предполагам няма да навреди ако комбинирам някои принципи от едната диета, с основите на друга  Wink

Трябва да сваля поне 5 кг.  Peace
Всеки ден ли се мерите? Аз нямам кантар  Sad

Последна редакция: пн, 17 сеп 2012, 04:50 от kiara

# 739
  • Мнения: 1
Здравейте  Hug
И аз мисля да се включа към вас.

Аз съм била доста време на разделно хранене и тази точкова диета малко прилича на разделното за това искам да пробвам. Предполагам няма да навреди ако комбинирам някои принципи от едната диета, с основите на друга  Wink

Трябва да сваля поне 5 кг.  Peace
Всеки ден ли се мерите? Аз нямам кантар  Sad

Здравейте! Аз се обаждам, макар че не съм от титулярите на форума, които моля да приемат извиненията ми Simple Smile защото четох за тази диета на много места. навсякъде точките са за 100 гр./мл. - обезкуражаващо е малко, но това е положението. Има още два сайта, които могат да Ви свършат работа:
http://az-jenata.bg/article/9558/Otslabvane-po-tochki-s-tochkovata-dieta/ тук точките на плодовете и зеленчуците са усреднени на брой, защото е невъзможно всеки път да се тегли до грам всяка хапка   chef

А това е още по-точно и има данни за доста голямо разнообразие от храни и начини на приготвяне, но е толкова педантична информацията, че човек се чуди дали всичко е точно така Simple Smile  от тук дойдоха и моите дилеми с триците Simple Smile))
 http://www.bb-team.org/hrani

И ако и там липсва някоя храна - на опаковката на продукта погледнете табличката - количеството въглехидрати на 100 гр. са точките (за 100 гр.) Simple Smile)

Успех с петте килограма - и аз ги гоня, така че разбирам какво е Simple Smile) а как лесно се качват, да му се не види Simple Smile))

# 740
  • Мнения: 4 458
 Hug Ще ги разгледам, благодаря.

Аз се порових в нета и видях, че има примерни точки за различните кг.
На пример ако си от 80 до 90 кг, точките ти на ден трябва да са от 22 до 27  newsm78

А, аз не обичам месо ...  Rolling Eyes Ще видя какво мога да си спретна като дневно меню за седмица на пример. Май ще се окаже по-трудно отколкото изглежда  Thinking

# 741
  • Мнения: 1
О, ужас!!
и аз гледах нещо такова, но попаднах на по-щадящо, нещо като (не помня точно) 1 грам въглехидрати, на килограм телесно тегло са нормален прием,  т.е. при 70 кг. е нормално да се поемат 70гр. въглехидрати, което в нашия случай би било 70 т. а идеята е да се намали драстично Simple Smile)) Може би е добре да пробвате първо с 40т., наистина не е особено лесно, но все пак е диета Simple Smile при това с 40-те точки действа Simple Smile а, рибата е добър вариант... също и белтъците на яйцата...  newsm78

# 742
  • София
  • Мнения: 1 434
Голямо мълчание на старите точици!
За стимул може ли да споделите малко резултати за време?
Всички теми съм изчела, но малко поспрях с ограниченията лятото и сега имам нужда от стимул Praynig
Аз имам да свалям 7кг. Чудя се възможно ли е за месец да ги разкарам ако спазвам всичко тук Thinking
Такава съм си с диетите..трябва да си визуализирам срок, защото като чуя "месеци" и не ми издържат нервите от преди да съм стартирала и се започва голямото отлагане!

# 743
  • Мнения: 1
 Grinning добре дошла в клуба! дългите срокове убиват всякакво желание Simple Smile Ами аз съм стара точка, но се отпуснах след предната сесия Simple Smile
Да, предния път за 8-9 дни (не помня точно) свалих 4 кг., а сега за 5 (утре е 6ти) се надявам да станат 3 свалени... последните два дни не мога да се преборя със заветния трети Simple Smile) и все пак не е добре да се поддържат 40 точки за повече от 14 дни, после минаваш на 70... до колкото знам Simple Smile

# 744
  • Мнения: 60
Мили точици, за мое съжаление не мога да се похваля с толкова скоростни резултати. От юли до сега съм свалила 5 кг, но все пак съм изключително доволна. Надявам се да успея да сваля още 4, не знам вие как успявате за толкова кратко време да свалите толкова много, но искам и аз така  Simple Smile Поздравления за резултатите и успех на всички.  Hug

# 745
  • Мнения: 1
 Grinning Grinning Grinning Моите са прясно качени Simple Smile) след първоначалните два обаче, уви става все по-бавно Sad от юли до сега 5 си е нормално... но наистина не бива да се прекалява с твърде многото белтъци, сериозно! От там идват проблемите от дюкановата диета (май...) трябва да се редува 40-точковия период с 70-точков.... аз изкарах дюкановата диета във възможно най-пълния курс (около година и половина) наистина свалих много (в пика бяха 24...) но пък много здраво си прецаках доста системи из "телцето" Simple Smile) Внимавайте момичета, сериозно не стойте повече от 14 дни на почти само на белтъци Simple Smile а и много от раковите заболявания са на базата на натрупване на "лоши" белтъци... не се знае с какво са пълни нашите белтъци, дето са по 1-2 точки Sad сред хилядите Е-та може да има нещо гадно...

# 746
  • Мнения: 1
А! между другото.. .днес маниакално изчислявах точките в какаовите зърна - които, за мен поне са страхотна и много засищата храна - почти 5 минути не ми хрумва, че ми се яде шоколад  Mr. Green та 50гр. са 20т! а това си е четвърт пакетче  Crossing Arms

# 747
  • Мнения: 1
Ооо, и аз не съм от бързосвалящите, но пък при мен си има обяснение защо, така че приемам нещата философски. (здравословен проблем)
Друг въпрос е, че в един момент почвам диетата, после я зарязвам, после пак почвам и пак зарязвам...въртя се като пумпал и не мога да я докарам до край.  Embarassed
Сега от месец съм се хванала уж сериозно, ама пак прегрешавам. Имам свалени 3кг, но подозирам че е заради комбинацията диета+тренировки. При мен вече е доказано, че само с диета нищо не става.  Wink

kuki_kuki, 5кг са си много добър резултат. Нищо че е за 3 месеца.  Simple Smile
До сега опита ми е показал, че бързото сваляне на килограми води единствено и само до бързо качване на нови кила, т.нар. "йо-йо ефект". За мен по-важното е да свалям по малко, но да е трайно. Затова спорт и диета, това е моя начин.

....сред хилядите Е-та може да има нещо гадно...
Със сигурност има.

Успех, точици!   bouquet

# 748
  • Мнения: 4 458
Съгласна съм, че трябва да се внимава. Все пак не на празно е казано, че всичко прекалено е вредно, дори и най-полезните неща (на пример водата) Peace

Аз още не мога да се организирам да си създам поне едно дневен режим. Определено гледам да ограничавам храната, но ще ми е нужно време да свикна с точките. А и е трудно да се изчислява за готови храни като спагети със сос или пица  Grinning

# 749
  • Варна
  • Мнения: 125
А и е трудно да се изчислява за готови храни като спагети със сос или пица  Grinning

Тези са директно по НУЛА точки! Изобщо няма какво да изчисляваш!  Mr. Green Можеш да ядеш от тях нон-стоп, без ограничения в количеството и отслабването е гарантирано  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт