Запленяваща сърцето / Gönülçelen / по ATV петък от 20:00 - Тема 30

  • 24 058
  • 740
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 10 240
Пак ни коментират сериала!



Gönülçelen yeni sezonda devam edecek mi?
Dizinin üzerinde karabulutlar dolaşıyor. İşte yaşanan en son problemler...


Gönülçelen cephesinde sezon finalinden hemen sonra yaşanan toplu ayrılık korkuttu izleyiciyi önce... Yönetmen, teknik ekibin önemli bir kısmı ve etkin oyuncular art arda bıraktı diziyi. Sonra dikkatli gözlerden kaçmayan başka bir gelişme oldu; başroldeki Tuba Büyüküstün ve Cansel Elçin ikilisinin de yapımcıyla sorun yaşadığı söylenmeye başladı.

İşin ilginç yanı reytingi garantili bir dizide bir anda ortaya çıkan bu tuhaf gelişmelere karşın yapımcı Tomris Giritlioğlu’ndan hiçbir açıklama gelmeyişiydi.

Daha önce Asi dizisinde de uyum içinde çalışan bu ekibe aslında ne oldu?

Giritlioğlu’nun diğer dizilerinde, son dönemde yaşanan farklı huzursuzlukların nedeni ne?

Şimdi çok kalabalık bir izleyici kitlesi bu soruların yanıtını bekliyor. Bir de Gönülçelen’in gelecek sezon devam edip etmeyeceğini?

Mesut Yar / Posta


http://televizyongazetesi.com/Page/News/NewsDetail.aspx?CID=25086

Ирра преведе:   newsm51 newsm51 newsm51

... не е много хубава тази статия. Пише положителни неща за сериала, като например това, че има гарантиран рейтинг. Но автора й коментира, че общото напускане на някои актьори и част от техническия екип отначало уплашило почитателите на сериала. Освен това имало слухове, че Туба и Джансел също имали неразбирателства с продуцентката. А най-интересното било, че въпреки това Томрис все още не е направила дори думичка изявление по въпроса. Което притеснявало огромата маса фенове на сериала, тъй като създавало въпроси от рода "Какво става с екипа?" и "Ще продължи ли Пленителката с втори сезон?" 

# 526
  • Мнения: 10 240
И пак благодарение на превода на Ирра:   newsm51 newsm51 newsm51

коментар на статията и два видеоматериала за сериала и актьорите:


Статията - вече сте разбрали, че журналиста Месут Яр е един от феновете на Туба със сигурност и на Туба и Джансел като двойка вероятно. Та, статията се отнася за това, че голямата популярност и рейтинга на Пленителката се дължи на Туба, тъй като тя е възприемана и като пример за подражание и като олицетворител на красота, успех и скромност.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=407491887155&ref=mf

Видеото във фейсбук е едно от телевизионните предавания, които са цитирали анкетата за оскарите на Дизифилм (ДФ), новината гласи, че Пленителката, Туба и Джансел са водещи в тази важна анкета, като най-дълго се коментира Джансел, сравнен с феноменалния за изминалия сезон герой на Кенан Имирзалъоглу Езел (за когото са гласували само около 2000 души). Туба е прибрала 41 % от гласовете, а Джансел - 37 %.

http://www.izlesene.com/video/tv-magazin-tuba-buyukustun-hersey- … rna-lacin/2334861

Другото видео е от всекидневно дамско предаване, чийто гост е дизайнерка. Тя коментира дрешките и тоалетите на Туба, като казва, че е невероятно изтънчена във всякакви дрехи и че носи прекрасно всичко, което облече, дори това да й се налага заради роля.
Simple Smile)

# 527
  • Мнения: 10 240
В последният епизод на първи сезон Назар ни хареса като отношения с Хасрет smile3521
Няколко снимки на актрисата, изпълняваща ролята на Назар:

   

Последна редакция: пт, 09 юли 2010, 20:12 от rina-rina

# 528
  • Мнения: 10 240

Последна редакция: пт, 09 юли 2010, 20:12 от rina-rina

# 529
  • Мнения: 10 240
И пак аз!  alert oops

Джансел:

   

# 530
  • Мнения: 2 155
Добър вечер, момичета!  Hug
Благодарности на Ринка и Ирра за хаберите.  newsm17 newsm51 newsm51 newsm51
Благодарности и за фотосите и колажете!   bouquet
Гледам, че балкона е празен, ама аз като примерна ученичка, която си е написала домашното/ изгледах си серийката/ ще споделя мойте мисли за видяното.

В този епизод е трябвало явно да ни представят какво предизвикателство го чака учителя и колко здрави нерви трябва да има. Ама кой му е виновен, че се захвана с това чудо. Що за птица е нашата Хасрет в този момент. Ако искате хвърляйте си доматите по мен, няма да се сърдя. Ама Хасрет тъй ще я подредя, че Несрин и Етем ще ме харесат. Започвам с оплюването на Хасрет:
1. Хасрет е същинско торнадо, с влизането си в конака такава олелия и врява настана, па след това случката в банята ме довърши;
2.Инат - няма да се къпя па, ти ли шъ ми кажеш!?  Rolling Eyes
3.Много любопитна – още първата вечер защъка из къщата да я огледа, като първа клюкарка наднича ту на едното парти, ту на другото, та чак беше преброила гостите на Мурат и Левент, след партито проследи Мурат как си изпращаше пийналата гостенка.
4.Малка лъжкиня – как представи само идването си в конака: Мурат я бил молил; като счупи чайника, веднага се оправда – търсих банята
5.Агресивна - така я нарече Гюлназ, аз само ще се съглася.
6.Темпераментна – според Мурат.
7.Фръцкало -  според Джихан.
8.Непохватна – чак Накието и благодари по едно време, че не счупи нищо.
9.Непослушна ученичка – ти шъ излизаш, пък аз ще уча, не може ли еди кво си...
10.Грубиянка – има мръсна уста, па колко пъти напсува оджата, обижда го в дома му, беше супер нахална – той й съобщава за адвоката, който е наел, тя пак му тегли една. В тоя момент той направо си беше превъртял.
Ама кой му е виновен на оджата – ако не беше този облог, до сега да я беше пратил в махалата. Ама пустата му гордост, как да си признае, че е загубил. Пък и Левент как го предизвиква само - ще ходя в Италия с колата си и ще слушам твоята композиция! Преди това – ще те обере до шушка и ще изчезне! Той ако знаеше какво ще му се случи и на него с тази дива и красива  циганка, щеше да се трайка. Ама кога има глава да пати ...
И за да не е дяволът толкова черен, да си кажа кащво хубаво съм открила в Хасрет:
1.Искрена – всичко що и е на сърце е на устата й. Как само попита Несрин – това ли са новете правила в затвора?
2.Добра дъщеря и сестра. Засега не съм видяла да покаже добри чувства към някой друг.
3.Упорита – тоя затвор хич не и е по вкуса, но заради баща си търпи всичко - направих сделка, трябва да постоя малко тук; след като разбра за адвоката и се успокои малко, веднага започна да учи -„ООООО”

Предизвиквам ви на спор - права ли съм за Хасрет или не?

# 531
  • Мнения: 2 155
Колкото до статията, възможно е наистина да има проблеми Томрис с намирането на добър екип. Все пак Мерджан е вдигнал високо летвата, както някое момиче беше написало преди време, сериалът е на първо място в класацията. Тези, които дойдат след Мержан и Гюл Дирижан ще имат трудна задача. Как ще подържат зрителски интерес, когато ще трябва да го разтеглят във времето.

# 532
  • София
  • Мнения: 1
Уси, добре си я подредила Хасрет. Peace Права си, такава си е, но аз обясних, че я разбирам. Ще анализирам епизода по малко по-различен начин. От кинематографична гледна точка. Не че много разбирам, де… hahahaАко в първата серия ни запознаха с двата свята и с техните герои, тази беше серията на „за първи път нещата”.
Най-напред-интригата с облога, който ще донесе толкова неприятности на Мурат в последствие, а ние ще сме така щастливи да гледаме серията в хотела. Мурат се заема сериозно да направи от „кларинета дудук”, а Левент иска на всяка цена композицията и налива непрекъснато масло в огъня, представяйки си обложката на диска с надпис „Л.Й. Продакшън”. Влизаме още по-навътре в маалата. Двамата са като в небрано лозе в къщичката на Хасрет, а тя безцеремонно заповядва: „Сядай. Ще пиеш чай!” А на телевизора-Беррин. Но точно тази прямота на циганката заинтригува повече учителя отколкото гласа й. Ама той още не знае това...  Rolling Eyes
Първи продължително-многозначителен поглед след нея...  Видяхме и това удостоверение на Бурхан, което ни накара толкова страници да изпишем за българския произход на Хасрет. И още повече ни отдалечи /някои/ от истината... Mr. Green
Първото нежно и внимателно кавалерско докосване... Непохватна в кухнята, но понятията й за моминска чест са железни: „Махни си ръцете”. Дива и проста, но с достойнство
 Първото признание, че гласа й идва от сърцето. Но нашата: „Ааааа, това ли било?!” Как да повярва човек, че ще се случат всички тези неща след 7-8 епизода?! Толкова са различни и... толкова запленяващи! Heart Eyes
Първото запознаване на Хасрет с Белия дом. Нахлуването няма да го коментирам да не ядосвам повече Уската. Тук са многото хумористични сцени, които още повече ни накараха да чакаме петъците. Wink
Първият урок-катастрофа. Той: „до, ре, ми”. Тя: „Аудукат, казвам, аудукат!” Той се е погрижил вече за тати, тя го псува. Ужасссс! Но като че ли не е чак толкова проста, щом намери начин да се възползва от ситуацията и да изкрънка пари от Мурат. Колко момичета биха били на седмото небе ако им се отвори такава възможност да учат?! В този смисъл, Левент е абсолютно прав, като вижда в нея само циганката-интересчийка и предупреждава приятеля си за това. Леле, ако знае какво го чака, милия, в последствие... ooooh!
Първите признаци, че нещо все пак ще излезе от това диво момиче-сцената в спалнята. В този миг Хасрет реши, че ще се научи да пее, както иска оджата: „Хайде, чернилке, това е само едно о”. Но все още изобщо не може да си представи за каво всъщност  я готви Мурат и колко е далеч от него.
Първото нежно събуждане. Как му омекнаха чертите на лицето на оджата, когато видя красивата спяща главица на копринената възглавница! Е, няма такъв режисьор!   bouquet
За пръв път на на парито Хасрет се сблъсква с лицемерието и разюздаността на девойките от обкръжението на богатите. И бая се втрещи момичето. Но няма да й трябва дълго време, за да разбере, че тези хора говорят едно, а мислят друго. Може да е необразована и без обноски, но е с изострена чувствителност  и чете хорските мисли безпогрешно. Peace
За пръв път тук видяхме колко много се обичат двете сестри и с каква болка се разделиха. Това беше моето първо просълзяване. И веднага след това се ме накараха да се усмихна като видях как тичкаше Гюлназ.
Левент. Ах, Левент! Познат актьор и си спомням, че се чудех в началото каква роля му е отредена: на верния приятел или на пресметливия печалбар. В този епзод се изяви добре, показвайки искрена загриженост за болката на Мурат. Тогава още не съм си помисляла какви номера ще върти и в последствие ще потъне и той в прекрасните очи на Хасрет. Heart Eyes


# 533
  • Мнения: 2 155
Аз Хасрет също я разбирам и знам, че има причина да е такава. Но просто исках да я представя според моите си разбирания за добро и зло, как изглежда в началото на филма на фона на обитателите на конака.
Иначе ти си проследила замисъла на екипа, как ни подхвърляха трошичките и ни подсказваха какво да очакваме.
"Първите признаци, че нещо все пак ще излезе от това диво момиче-сцената в спалнята. В този миг Хасрет реши, че ще се научи да пее, както иска оджата: „Хайде, чернилке, това е само едно о”. Но все още изобщо не може да си представи за каво всъщност  я готви Мурат и колко е далеч от него."
Това нейното "О" аз го тълкувам като благодарност към оджата, затова че направи нещо за баща й. При това той въобще не й обеща, че ще го направи.
 А тя как да си представи голямата сцена, като е виждала само сцената, на която свири баща й.

# 534
  • Мнения: 2 155
"Ах, Левент! Познат актьор и си спомням, че се чудех в началото каква роля му е отредена: на верния приятел или на пресметливия печалбар. В този епзод се изяви добре, показвайки искрена загриженост за болката на Мурат. Тогава още не съм си помисляла какви номера ще върти и в последствие ще потъне и той в прекрасните очи на Хасрет"

Аз в този епизод останах с впечатление, че Левент е имал някакви чувства към Селин.
Той каза нещо от рода - това че си говорим за Селин ме прави щастлив. И веднага стана, отиде настрани, гледаше тъжно. После се върна при Мурат и се усмихна. Тъй че аз малко съм объркана в мислите си за тази негова реакция.

# 535
  • София
  • Мнения: 1
Това нейното "О" аз го тълкувам като благодарност към оджата, затова че направи нещо за баща й. При това той въобще не й обеща, че ще го направи.
 
Може и така да се каже. Но на мен ми е много интересно в кой точно момент Хасрет започна да гледа на него не само като на оджа, за да се стигне до признанието й в хотела. Не мога сега да се сетя това подсказано ли ни е от Мерджан и кога Crossing Arms

# 536
  • Мнения: 2 155
Сега за оджата.
Засега е потайна личност – знам само че е работохолик, професионалист и уважавана личност. Мрачен, заради случката със Селин, затворил се е в себе си и не допуска никой, единственият човек, с когото се шегува е Левент. Според Левент е голям инат, според Несрин е груб /с Нусрет/
Аз видях обаче как Мурат манипулира майка си, за да приеме Хасрет в конака: това е повратна точка в моята кариера, ама къщата е твоя, тъй че твоята дума ще е последна! Умно й се подмаза!

Саймето – още в този епизод са ни подсказали, че Саймето се страхува от брат си, ама не съм го забелязала – послъга го, че е в Истанбул само заради работата, поувлякла се в пазаруване, ала-бала, па той явно си я знае и май, че се усъмни в нея.
Иначе тя разглеждаше снимките, на които освен Мурат беше и Хасрет. Адвокатът е проучил кой е оня мъж в махалата на снимките, показа й конака и тя веднага нае апартамент отсреща.
Че чак и се отвори парашута и започна работа в конака.

# 537
  • София
  • Мнения: 1
Аз в този епизод останах с впечатление, че Левент е имал някакви чувства към Селин.
Той каза нещо от рода - това че си говорим за Селин ме прави щастлив. И веднага стана, отиде настрани, гледаше тъжно. После се върна при Мурат и се усмихна. Тъй че аз малко съм объркана в мислите си за тази негова реакция.
Аз го разбрах по-иначе. Левент е доволен от факта, че Мурат говори за проблема си, споделя  с него. Вероятно преди това се е бил затворил с болката си и не е искал да говори с никого. И в някакъв момент пише композиция, което е някакво постижение в тази драма. Вероятно Мурат е гледал на Левент преди това повече като на свой мениджър

# 538
  • Мнения: 2 155
Може и така да се каже. Но на мен ми е много интересно в кой точно момент Хасрет започна да гледа на него не само като на оджа, за да се стигне до признанието й в хотела. Не мога сега да се сетя това подсказано ли ни е от Мерджан и кога Crossing Arms
Ами за мен лично още в тази серия. Тя нали ги огледа всички посетителки на партито, после сподели в кухнята с Накието какво е видяла. Тогава Накието й каза, колко много обожателки има Мурат и т.н. От този миг тя вече беще по малко груба с него, по точно беше груба само когато се защитаваше или той я засегнеше с нещо.

# 539
  • София
  • Мнения: 1

Саймето – още в този епизод са ни подсказали, че Саймето се страхува от брат си
Иначе тя разглеждаше снимките, на които освен Мурат беше и Хасрет. Адвокатът е проучил кой е оня мъж в махалата на снимките, показа й конака и тя веднага нае апартамент отсреща.
Че чак и се отвори парашута и започна работа в конака.

Подсказката и аз изобщо не съм й обърнала внимание.
Е, точно тези снимки ме заблудиха още повече за Сайме.Камерата фиксира по-дълго време снимката, на която мурат беше сам и аз захапах въдицата "отмъщение" ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт