Той лъже ...

  • 7 606
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • В страната на бурите
  • Мнения: 961
Според мен повечето мъже са такива - ако има проблем, трудно искат помощ за него и споделят - особено, когато става дума за пари. Това им накърнява достойнството, дава им усещането, че не могат да се справят сами, че не са достатъчно "мъже".
А има и хора, които просто са с широки пръсти - аз съм пример за това. Опитвам се да кажа, че не всеки, който има дългове, е наркоман или алкохолик. Просто има хора, които трудно се справят с разпределението на финансите си, особено в настоящите времена, когато трудно остават пари за връщане на стари заеми.

Но... за мен жената трябва да може да разчита на мъжа до себе си, включително и финансово. Това дава стабилност на нея и на семейството, което гради с този мъж, а на него му дава самочувствие и амбиция. Тоест е важно и за двамата. Проблемът не е,че мъжът ти има дългове и от какво са (не мисля, че са от хазарт), а какво прави за да ви осигури финансово - ако виждаш, че дава всичко от себе си, за да се справи със ситуацията - дай му шанс. Попитай как и докога смята да разреши проблема и как върви запълването на дълга. Ти трябва да си наясно кога да очакваш "да започнете на чисто".

За съжаление парите са в основен фактор в едно семейство, който може да обърне каруцата...   



# 31
  • Мнения: 31
Добре,казваш,че е отговорен,че не е претенциозен,а в същото време обича да живее на широко.за какво обича да си дава парите?
Не се скътава от задълженията  Peace
Ако няма вечеря може хляб и маргарин да се яде ....
Но когато имаме, излизаме с приятели, може да си поръча много неща и накрая да не ги опита дори, да плати сметката на цялата маса, дори и на съседната  Laughing
Веднъж беше с много схванат врат, предложих му да отиде на масаж, покрай този масаж станаха 3 процедури и още почистване на лице, в крайна сметка в салона остави 100 лв за нищо ....
Общо взето глезотии  Mr. Green
Твоят човек прилича на мен  Wink и съответно веднага ми стана симпатичен. Аз никога не се оплаквам, ако няма, ако има пък- му се радвам без задръжки  Simple Smile Аз лично ценя подобни хора защото не се срещат често... и честно... спестовниците не са ми от любимите.... в тях винаги има и нещо друго което е "спестовно"....

# 32
  • Мнения: 428
Аз никога не се оплаквам, ако няма, ако има пък- му се радвам без задръжки  Simple Smile

 Особено, ако някой друг се изгърбва да го има  #2gunfire

# 33
  • Мнения: 31
Аз никога не се оплаквам, ако няма, ако има пък- му се радвам без задръжки  Simple Smile

 Особено, ако някой друг се изгърбва да го има  #2gunfire




Грешен отговор и още по грешна емоция.
Първо искам да кажа, че животът ни поднася всякакви неща, някой губи работата си, друг намира по- добра. Във всички тези моменти и промени ние сме длъжни да бъдем благодарни на всичко, да сме приятели с човека, с когото живеем, независимо кой изработва в момента прехраната. Защото сме свидетели на вечно недоволни хора, които все се стремят към нещо ДРУГО, гледат в двора на съседите и нямат никога мир, измъчвайки и себе си и този, с когото живеят. Това исках да кажа с думите си в предния пост. А за протокола ще кажа, че работя и ако един ден се случи да се грижа сама за себе си и децата си, смятам че ще се справя, пък макар и с цената на това да си мажа всяка вечер филийка с маргарин. Обичам простотата. Бохем съм, когато ми се отдава възможност.

# 34
  • Мнения: 16
За себе си и детето си, мога да се грижа прекрасно...

Не съм вечно недоволна и не гледам в чуждия двор, напротив опитвам се направя всичко възможно за да има повече приходи, но човека до мен не споделя моя начин на мислене и това сякаш малко ми тежи - когато има, ще си позволим
лукс, без да сме сигурни утре какво ни чака ....
Аз също обичам да си угаждам, но ако утре не дай си боже остана без работа дали мога да разчитам на него, отговора май е не  Thinking

# 35
  • Мнения: 466
Казваш , че имал бивша приятелка - имаш ли представа защо са се разделили ? Дълга връзка ли са имали ? Може пък от нея да разбереш нещо повече  newsm78 Ако беше сама както и да е , но т.к имаш малко дете , за което носиш отговорност , не можеш да допуснеш да не разбереш какви са тези толкова за конспирирани заеми .

# 36
  • Мнения: 31
За себе си и детето си, мога да се грижа прекрасно...

Не съм вечно недоволна и не гледам в чуждия двор, напротив опитвам се направя всичко възможно за да има повече приходи, но човека до мен не споделя моя начин на мислене и това сякаш малко ми тежи - когато има, ще си позволим
лукс, без да сме сигурни утре какво ни чака ....
Аз също обичам да си угаждам, но ако утре не дай си боже остана без работа дали мога да разчитам на него, отговора май е не  Thinking


Мда.... просто мислите по различен начин... Аз имам същия проблем с мъжа ми, като съответно ролите са сменени. Той мисли напред, прави планове, аз живея ден за ден.... защото така усещам нещата, така ми се струва по- мъдро, ако щеш. Знам, че доводите на едната страна се струват безумни на другата... и единствено толерантността и уважението на чуждите разбирания може да помогне нещатат в едно такова семейство да не са в постоянно напрежение... Успех  Hug

# 37
  • Мнения: 16
Казваш , че имал бивша приятелка - имаш ли представа защо са се разделили ? Дълга връзка ли са имали ? Може пък от нея да разбереш нещо повече  newsm78 Ако беше сама както и да е , но т.к имаш малко дете , за което носиш отговорност , не можеш да допуснеш да не разбереш какви са тези толкова за конспирирани заеми .
Знам, че са били около две години заедно, живеели са в един апартамент със сестра му ... вероятно е имало някакви проблеми от съвместното съжителство / което е нормално/.
Той казва, че са се разделили, защото тя отишла при друг мъж, след това искала да се върне при него, но той не се е съгласил ...
Това е неговата версия, за нейната незнам ...
От думите на сестра му знам, че била "развей прах" - постоянно сменя работа, квартира/не е от града/ и мъжете.

# 38
  • Мнения: 31
Приемете, че съществуват хора (както мъже, така и жени), за които парите просто не значат НИЩО. И това е вътрешна нагласа, усещане, житейска философия. Те излгеждат безотговорни, нехайни, мързеливи дори... но често биват съдени твърде повърхностно. Надявам се, че случаят е такъв, и не става дума за ... лъжец.

# 39
  • Мнения: 16
Приемете, че съществуват хора (както мъже, така и жени), за които парите просто не значат НИЩО. И това е вътрешна нагласа, усещане, житейска философия. Те излгеждат безотговорни, нехайни, мързеливи дори... но често биват съдени твърде повърхностно. Надявам се, че случаят е такъв, и не става дума за ... лъжец.
Добре е да чуя мнението на хора, които са от другата страна  Peace
Благодаря, че се включихте в темата  Hug

# 40
  • Мнения: 428
Villioneto , ще ме прощаваш, нищо лично към теб  Hug но не намирам логика в думите ти, наистина.
 Хубаво е да се живее ден за ден, ако нямаш дете, нямаш семейство, а имаш само себе си и ако разчиташ само на себе си. Уважавам начина на живот на всеки.Всеки е различен, но не може единият само да меси, да носи и да се труди в едно семейство. Особено ако има дете, на което трябва да се дава пример.
 Човекът, условно наречен Т, от авторката на темата е явно дечко, не пораснало момченце, което е свикнало да живее само за себе си. В един момент се влюбва в сериозна и отговорна жена и си казва " защо да не" да ама, той не знае какво е отговорност.Тя обаче знае, понеже се е борила сама да отглежда детето си. Явно тази жена иска да даде шанс на Т, явно има някакви чувства и надежди, но Т е все такъв безотговорен дечко....И какво следва? Авторката да отглежда две деца ли? Едно свое и едно "осиновено" при това пълнолетно....защото Той бил бохем и над нещата.
Ок, нека е над нещата- аз също съм с широки пръсти- но лъжите и шикалкавенето- ТОВА са съвсем недопустими неща.
 От къде съм решила, че той е дечко? Именно от това, че шикалкави , мънка и увърта ( поне това се разбира от постовете на sissqo )
 Мила ми, sissqo , имаш три възможности-или ставаш майка на две деца и го приемаш такъв какъвто е, понеже трудно се променя характер...Или ставаш Цербер за него, докато той не се почувства задушен, или стискаш зъби и се разделяте. Това са трите варианта, според мен!!!!!!

# 41
  • София
  • Мнения: 12 375
Приемете, че съществуват хора (както мъже, така и жени), за които парите просто не значат НИЩО. И това е вътрешна нагласа, усещане, житейска философия. Те излгеждат безотговорни, нехайни, мързеливи дори... но често биват съдени твърде повърхностно. Надявам се, че случаят е такъв, и не става дума за ... лъжец.
Познавам такива хора, но те не увъртат. Ако имат дългове си го казват, ако са истински широкопръсти са готови и да воюват за правото си да останат такива. Обичайно се събират със себеподобни. И най- важното- сами осигуряват бохемските си навици, а не лежат на нечий чужд гръб, защото парите не ги интересуват, но и не ги искат от половинката, особено ако е жена. Не мисля, че случаят тук е такъв.

# 42
  • Мнения: 466
Нека си е бохем , широкопръст , живеещ ден за ден - какъвто си иска , но авторката казва ,че лъже . Е защо тя трябва да го приеме с лъжите му ? Когато човек започва сериозна връзка / а те до колкото разбрах такава са започнали / , със съвместен живот , общо бъдеще , сериозни намерения за бъдещето и т.н , според мен няма място за скрито покрито - почва се начисто за да може да се продължи напред .След като тя чистосърдечно си е давала детските дори , а господина това , което остане от заплатата му - поне има право да знае за какво отива по-голямата част от нея .

# 43
  • Мнения: 31
Значи  Simple Smile Аз не се наемам да защитавам този човек, тъй като не го познавам. Някои думи обаче ме наведоха на мисълта, че този човек не е лигльо, грижовен е, дори може да бъде скромен в желанията си. Тези неща лично аз смятам за достойни за уважение. Темата е написана от човек, който е скроен по различен начин и очевидно има неща, които го смущават в него. Не се впускам в конкретика, защото едва ли можем да обгърнем изцяло ситуацията. Ако питате мъжа ми... аз съм пълна трагедия, представям си каква тема би написал за моята тотална "незаинтересованост " за бъдещето на семейството ни... Но ... ако се погледне от друг ъгъл, ако го попитате каква майка съм, ще ви каже, че едва ли би могъл да намери по отговорна майка за децата ни. Та... нека не наклянаме везната само в една посока, а да бъдем по-широкосърдечни  Hug

Истина е, че хората, които нямат отношение към парите никога не крият, не лъжат и не шикалкавят, с това съм напълно съгласна, дано проблемът, който има авторката не се крие другаде.

# 44
  • Мнения: 466
Да проблемът според мен е в шикалкавенето и т. като тя е встъпила съвсем отговорно в тази връзка без да крие нищо / с такова впечатление останах поне / има право на същото от отсрещната страна , защото може да няма сериозен проблем , ама може и да е сериозен и ако се окаже второто какво следва ?

Общи условия

Активация на акаунт