Той лъже ...

  • 7 602
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, пуснах темата и не знаех, какво да напиша, понеже съм много объркана. За това сега ще я редактирам, ще разкажа подробно историята си.

 От средно голям град сме. И двамата имаме добри професии. Запознахме се в нета- този модерен начин на запознанство не подмина и нас.

Аз съм самотна майка, от както синът ми се е родил го отглеждам сама. Миналото лято в сайт срещнах човека, който условно ще нарека Т. Т беше мил, внимателен...държеше се добре с мен , с детето..постепенно спечели доверието ми и заживяхме заедно на семейни начала на квартира.

Той и семейството му се държат идеално с нас- с мен и малкия, грижи се за мен, за дома, но нещото, което ме притеснява е , че лъже, крие пари , крие факта, че дължи заеми към банки и учреждения. Разговорите не помагат, той е като изплашено дете, порицано за беля.

  Виждам бъдеще с този човек, искам да си дадем шанс, но не мога да се примиря с лъжите, страх ме е...Какво да правя. Струва ли си да се разделя с него заради това, струва ли си да се примеря....Моля дайте ми свежи съвети....Помогнете ми да взема решение.

Последна редакция: пт, 02 юли 2010, 21:10 от sissqo

# 1
  • Мнения: 62
Просто говори с него, без да му натякваш, че е виновен или пък че си 100 процента зад него.
Просто питай и се информирай безпристрастно.
После си дай сметка след отговорите дали го обичаш и действай според решението.
Не позволявай пари да съсипят иначе истински отношения. Случва се все по-често....

# 2
# 3
  • Мнения: 25 624
... но нещото, което ме притеснява е , че лъже, крие пари , крие факта, че дължи заеми към банки и учреждения. Разговорите не помагат, той е като изплашено дете, порицано за беля.


А какво е направил с парите, знаеш ли? Продължава ли да затъва?

# 4
  • Мнения: 428
Никой не обича лъжите, нормално е да се притесняваш.
  Бъди търпелива и внимателна.
Казваш, че разговорите не помагат, явно си говорила с него, но той си знае неговото. Предполагам как се чувстваш, моят съвет е да почакаш, да видиш и ако с времето си остсне все такова " виновно дете" се махни от него.
От колко време сте заедно?
 Той как вижда връзката ви?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 217
... но нещото, което ме притеснява е , че лъже, крие пари , крие факта, че дължи заеми към банки и учреждения. Разговорите не помагат, той е като изплашено дете, порицано за беля.


А какво е направил с парите, знаеш ли? Продължава ли да затъва?

Това е много важен въпрос.
Ако просто не иска да те притеснява за заемите си - добре, но ако затъва все повече и повече.....
Щото ако са просто заеми - що пък ще трае и ще премълчава, че чак и виновен ще се чувства.... newsm78

# 6
  • Мнения: X
Може би не е лошо да разбереш за какво са заемите...
Че нищо чудно и хазарт да е...тогава няма отърване.

# 7
  • Мнения: 16
Версиите за заемите са няколко, незнам коя е истинската, сумата също не я знам, не ми се разследва ...но май ще се наложи ...

От както сме заедно не виждам пороци - хазарт, алкохолизъм ...
Не затъва повече, в никакъв случай, обича много да харчи - факт е, не си прави сметката и парите бързо свършват, но тези дългове от преди ни теглят назад, защото и те трябва да се плащат и съответно парите не стигат ...
Пари се печелят, но той не е открит, незнам защо крие  newsm78

# 8
  • Мнения: 426
Версиите за заемите са няколко, незнам коя е истинската, сумата също не я знам, не ми се разследва ...но май ще се наложи ...

От както сме заедно не виждам пороци - хазарт, алкохолизъм ...
Не затъва повече, в никакъв случай, обича много да харчи - факт е, не си прави сметката и парите бързо свършват, но тези дългове от преди ни теглят назад, защото и те трябва да се плащат и съответно парите не стигат ...
Пари се печелят, но той не е открит, незнам защо крие  newsm78
E  какво толкова страшно е, че така усилено го крие  Thinking. Наркотици - замисляла ли си се за това  newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 12 140
Налага ли се ти да плащаш дълговете му? Ако не се налага не виждам какво те касае- всеки има право на минало, на последствия от него, а и на някаква лична територия. Възможно е да има или да е имал проблеми и едва ли ще иска да ги обсъжда точно с теб, защото мъжете нямат склонност да обсъждат слабите си страни с любимата. Започнат ли да го правят тя най- често им се превръща в майка. Всички мъже се раждат с архетипа на герои, непоклатими канари, победители и им е много трудно да признаят, че са в нужда, да не говорим в беда. Щом си научила за кредитите явно не ги крие така усърдно, но вероятно не му се говори за тях, не му се ще да се покаже слаб и закъсал. Вероятно с времето сам ще реши проблема.
Склонност към хазарт, наркотици или алкохол не се крие толкова лесно.

Babe factor
Най- често хората крият неща, които са страшни според тях, а не според другите. Най- често големите тайни за един човек за друг биха били нещо безобидно. Имах една колежка, която усърдно криеше рожденото си място, крие го и до днес- защо не е ясно. Явно за нея е нещо кошмарно, а за мен  град като град.

# 10
  • Мнения: 426
 Имах предвид да е бил дилър,а не той самия да употребява.

# 11
  • Мнения: 428
Имах предвид да е бил дилър,а не той самия да употребява.

  Много филми гледаш... #Crazy #Crazy

# 12
  • Мнения: 16
Не, не момичета няма такова нещо  Peace

Бояна, аз не плащам дълговете ...плаши ме неизвестното - до кога, колко ....

# 13
  • В.Търново
  • Мнения: 6 686
Ще дам пример:
Имам приятелка,която живее от поне 10г. на семейни начала с половинката си.Имат дете на 7г.От няколко години мъжът й затъва все повече и повече от заеми.Не ми казва каква е причината,но доста й е дотежало вече,защото я лъже,че не му дават пари от работата,а той ги дава някъде другаде...лошо.Чуди се дали да го напусне.Дори преди няколко години мъж,на който е дължал пари мъжа й,е ходил да я търси и я заплашвал.
Това е един омагьосан кръг,така че поговорете,ако не се променят нещата по-добре си тръгвай.Колкото и да се обичате,това не е достатъчно,да се живее в лъжа и тревоги,така и детето ти е лишено от средства и спокоен живот.Все пак и то има нужда от някои неща,не казвам,че е лишено изцяло,но с изплащането на тия борчове страдате всички.До кога ще я карате така,а и детето да е участник в цялата тая история?!Помисли!Успех! Peace

# 14
  • Мнения: 16
така и детето ти е лишено от средства.Все пак и то има нужда от някои неща,не казвам,че е лишено изцяло,но с изплащането на тия борчове страдате всички.До кога ще я карате така,а и детето да е участник в цялата тая история?

Точно така, има едно Но ... детето не е общо  Tired

Общи условия

Активация на акаунт