вадене на паспорт на бебе

  • 14 710
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Пасаван вадихме на малката в Рим когато беше на 40 дни.Условията–задължително двамата родители да придружават бебето,снимка/направена в фотостудио/,платена такса от 67 евра и акта й за раждане,легализиран от префетурата в случай че е родено детето в Италия.Пасавана беше готов за два часа.
За паспорта в Бг –ние пуснахме бърза поръчка,струваше 20 лв,но трябва да се пита в самото МВР дали изпълняват бързи поръчки за бебета!!!Ние пуснахме във Видин и за три работни дни беше готов.Ние с позната успяхме без да чакаме на опашката–бяхме подготвили нужните документи–платена такса 20 лв,акт за раждане на детето,двамата родители,попълнено удостоверение,а малката я снимаха на място,като аз я държах.
__EtnA__  ,нашата позната каза че съществува и друг вариант–пуска се обикновена поръчка за паспорт,а след десетина дни или две седмици може да се пусне една молба до директора за разрешаване да ти дадат готовия паспорт.Опитай този вариант,но най добре разпитай на място в МВРто в което ще подаваш документи!

# 46
  • Мнения: 60
Преди седмица правихме паспорт на малкия.Аз по адрес съм от Червен бряг,мъжът ми от Велико Търново и живеем в Плевен.Детето по принцип се води на моя адрес,но трябваше да извадим паспорт на таткото и решихме да извадим паспорт и на малкия за всеки случай (не че не ходим до Гърция и без паспорт,но това е друга тема) И единствено което искаха бе адресна регистрация във ВТ,понеже там се прави паспорта.Но ако си го правиш в града в който се води майката не искат адресна регистрация.И ни казаха че само обикновена поръчка,понеже трябват да пратят кварталния в нас да се обеди че това дете е наше и живее с нас.Ако не дойдат до вас питат комшии......Но като звъннах после тук там на познати и казаха че на 2-та седмица е готов и мога да си го получа....

# 47
  • Мнения: 1 569
Вече се иска само оригиналния акт за раждане+ копие и присъствието на двамата родители. Нас първия ден щяха да ни прецакат да висим на една километрична опашна на един пек само за да си вземам формуляр, но категорично отказахме. НЕ ни пуснаха с предимство, въпреки, че бебето беше с нас! Полицаят ни обясни как нямало предимство и ако ни пуслел щяло да има 30-минутен скандал сред опащката.  Shocked Горкичкият, много беше наплашен. Laughing Вбесих се на темерутщината му. Върнахме се по-късно следобяд, взехме формуляр и ни казаха на другия ден сутринта да дойдем и ще сме първи.  Shocked На другия ден въпреки, че бяхме с детето 'разпределителят' лееекинко се направи, че не забелязва. Когато чук как се кара на една жена за това, че 'с предимство са само бременни и майки деца' отидох и попитах дали вижда детето ми, съответно защо не ни вика. Даже обясних как предния ден НЕ сме имали предимсво. Той се оправда с думите, че бил някъде си 'навътре' и за това нямало кой да ни даде предимство.  #Crazy Така или иначе минахме първи за документите, платихме таксата и минахме пред всички и за снимката. Та накрая вчико се нареди. Но не отидеш ли да им се навреш пред очите, че и да им КАЖЕШ 'ехооо, аз съм с дете', забрави някой да ти защити твоите права! Трябва да си го изпросиш.

# 48
  • Мнения: 49
Здравейте, момичета! Уж прочетох цялата тема, ама....на...имам неясноти все още. Ето каква е ситуацията - с мъжо нямаме брак. Като родих (в София), още в болницата ни казаха, че детето се водило на адреса на майката - аз съм от Варна и адресът ми по ЛК си е там. Тъй...сега къде да отидем да подадем документи - във Варна или в София. Ако е в София предполагам, че ще трябва да изкараме на детето адресна регистрация - само дето това го няма в закона, който е цитиран по-рано от Айез Седай?!?

# 49
  • Мнения: 3 241
Вадих паспорт на дъщеря ми лятото на моята адресна регистрация, с акт за раждане и пълномощно от бащата.

# 50
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Мисля,че паспорта се вади по адресна регистрация на майката.Лятото вадихме паспорт на дъщеря ни.Аз съм с адр. регидтрация в Стара Згора,а мъжа ми в Пловдив.Паспорта го правихме в Стара Загора. Peace

# 51
  • Мнения: 78
Дъщеря ми беше на 4 месеца, когато отидохме да вадим паспорт. т.е. преди 2 месеца.
Изисква се двамата родители да са там,личните им карти и  акт за раждане на бебето.

 До колкото знам и да искаш бърза поръчка не може, дори и да искаш да си платиш таксата, защото това е ПЪРВИ документ (изобщо) и има някакво проучване(така ми каза дружка, която работи там).

Снимката се прави на място, който има  повече сиlа трябва да  вдигне детето така, че да се вижда на монитора, но без да се вижда родителя. С малко звуци и физиономии  smile3534 smile3533за да погледне напред нещата се получават   newsm10

# 52
  • Мнения: 9 451
Просто,за да не ви губя,че тези дни и ние трябва да вадим паспорти на децата Wink

# 53
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036

 До колкото знам и да искаш бърза поръчка не може, дори и да искаш да си платиш таксата, защото това е ПЪРВИ документ (изобщо) и има някакво проучване(така ми каза дружка, която работи там).

Може бърза поръчка PeaceАз така извадих паспорт на дъщеря ми.

# 54
  • Мнения: 78
Възможно е да става бърза поръчка, не съм 100% информирана. Не че и аз не извадих бърза, но това е друга тема smile3520

# 55
  • Мнения: 3 241
И аз вадих бърза поръчка - за 3 дни беше готов паспортът.

# 56
  • Мнения: 53
ние вадихме когато бебчо беше на 4 месеца - точно в най голмата криза слд пускането на новата система и големите опашки в паспортното.

Трябва да са и двамата родители, акт за раждане, и ако случайно двамата родители имат различна адресна регистрация, проверете предварително бебето къде се води.

Въпреки че в закона изрично е написано "ако двамата родители имат различна адресна регистрация, те избират адреса на бебето", нас никой не ни беше питал и бяха написали моя постоянен адрес , при положение че двата настоящи адреси са еднакви с на таткото.

имаше едно зъбене и нервене във общината, но успяхме да сменим адресната регистрация на бебето, след което със жълтото копие от адресната регистрация - в паспортната служба.

там като ви види отговорника за реда, сам ще ви пусне преди хората от опашката, но трябва да сте си платили и пуснали заявление.

самото снимане е много странно, то бебчето не може да стои само, а не трябва да се вижда никой друг на снимката...  та някак си таткото на колене, на конче... и успяхме Simple Smile даже беше смешно

Общи условия

Активация на акаунт