вадене на паспорт на бебе

  • 14 712
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 4 444
ако детето досега не е имало лична карта то заедно с паспорта трябва да се извади и тя и точно затова сте върнати. Личната карта ако е първа на това дете неможе да се направи с бърза ослуга.

Извинявам се, че не съм уточнила възрастта на детето. Става въпрос за дете на 1 год и 8 мес. До 14 год. лична карта не се издава. Между 14 год и 16 год е по желание на родителите. До 14 год. се издава само паспорт на детето, което и ние искаме да направим, изпълнявайки всички изсиквания на закона, вкл. и документ за адресна регистрация от Общината, служба ЕСГРАОН. Видях, че тук и това се коментираше. Този документ от ЕСГРАОН не е упоменат в изискуемите документи за издаване на паспорт на дете до 14 год. Явно по места всички служители са със собствени изисквания. newsm78. В нашия случай се касае за ОДП Варна. Затова учточнявам точно за коя дирекция става въпрос, не за конкретно районно управление.
Както и да е, все още не знам дали ми се разправя с МВР, но няма да си "оставя магарето в калта".

# 31
  • Мнения: 9 487
Закона е един за всички. Указанията за прилагането-също  smile3554 Не може в община Мъглиж да ти искат номера на обувките, а в Карнобат номера на слиповете Crazy Принтвай закона (или искай да ти покажат къде точно ги пише тез изисквания за ЕСГРАОН) и бой по канчето fight

# 32
  • Мнения: 200
flufi, с тоя проблем се сблъска и снаха ми преди 4 дни. Оказа се, че става да изпълнят експресна поръчка, но длъжностно лице трябва да се разпише, че познава детето и че то е същото, което твърдят родителите. Дано да успея да ти отворя вратичка  Peace

# 33
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
flufi аз вадих задграничен паспорт на дъщеря ми преди 2 седмици и го пуснах бърза поръчка.По закон първи паспорт на дете под 14г ,може да се направи с бърза или експресна поръчка . PeaceПреди да подам документите за паспорт,се обадих в паспортна служба за да питам дали може бърза поръчка.Обясниха ми,че по закон може,но не било желателно ThinkingЗабавянето идвало от това,че се изпраща длъжностно лице на адреса за да удостовери самоличността на детето и това отнемало повече време.Затова препоръчват да се пуска обикновена поръчка.Но не ми направиха проблем ,като поисках бърза. Peace

За ваденето на паспорта ни искаха само акта за раждане и двамата родители да са там.Адресна регистрация не са ни искали. NaughtyИначе имаше много голяма опашка от чакащи,сигурно бяха около 100 човека.Но когато отвориха паспортната служба,казаха да минат първо малките деца и бебетата.Така минахме първи. Peace

# 34
  • Мнения: 685
Здравейте,

За получаването на паспорта необходимо ли е присъствие на бащата или пълномощно? Не ми се иска да се разкарвам напразно.

# 35
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Здравейте,

За получаването на паспорта необходимо ли е присъствие на бащата или пълномощно? Не ми се иска да се разкарвам напразно.
Не е необходимо,можеш и сама да го получиш. Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 23 109
Здравейте,
За получаването на паспорта необходимо ли е присъствие на бащата или пълномощно? Не ми се иска да се разкарвам напразно.
Плюс талончето за получаване.

# 37
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Забавянето идвало от това,че се изпраща длъжностно лице на адреса за да удостовери самоличността на детето и това отнемало повече време.Затова препоръчват да се пуска обикновена поръчка.Но не ми направиха проблем ,като поисках бърза. Peace

И на мен така ми казаха.  Peace
Аз все пак си платих за бързата поръчка и след 3 дни взех паспорта.
Въпреки това,никой не е идвал да проверява дали детето живее на адреса.  Thinking

# 38
  • Мнения: 1 567
Чл. 45. (1) (Доп. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 31.10.2007 г., предишен текст на чл. 1 - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) Заявлението за издаване на паспорт или заместващ го документ на малолетни и непълнолетни и на поставени под запрещение лица се подава лично и от техните родители, настойници или попечители.

(2) (Нова - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) Паспорт или заместващ го документ на малолетни и непълнолетни и на поставени под запрещение лица се получава от родител, настойник, попечител или от упълномощено от тях лице след представяне на нотариално заверено изрично пълномощно или от лице, чиито данни са посочени от родител, настойник или попечител пред длъжностното лице в заявлението при подаването му.

Чл. 46. Към заявлението се прилагат:

1. документ за платена държавна такса;

2. удостоверение за раждане за лица под 18 години;

3. предишни паспорти;

4. снимки по образец.

# 39
  • Мнения: 685
Не е необходимо,можеш и сама да го получиш. Peace

Благодаря!  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 7
Възможно е да дублирам въпроса ,но наистина не разбрах  Embarassed къде се подават документите в РПУ по адресна регистрация или в паспортна служба на бул.Мария Луиза / за София/ ?

# 41
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
По адресна регистрация,но може и на Мария Луиза,там ако не се лъжа е централна паспортна служба.  Peace

# 42
  • Мнения: 7
По адресна регистрация,но може и на Мария Луиза,там ако не се лъжа е централна паспортна служба.  Peace

Благодаря ти ! Много ми помогна !  bouquet

# 43
  • Мнения: 33
Здравейте!
Аз съм заинтересувана от темата и то доста спешно  Simple Smile
Интересува ме мамите от Варна успяха ли все пак да подадат документи за бърза поръчка,понеже на мен ми трябва за след около 20 дни и днес разбрах,че май не можело да се подаде за бърза поръчка  Sad Sad Sad
Извинявам се ако поста ми е малко объркан,но съм много притеснена

# 44
  • Мнения: 1 560
И на мен ми е спешно, в понеделник трябва да пусна бърза поръчка за дъщеря си, защото ще й трябва виза, дано ОДП Варна са решили този въпрос, защото направо незнам какво ще правя  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт