МБАЛ Бургас - II

  • 68 500
  • 774
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 141
Не е нужно да ходиш на частно 9 месеца-има достатъчно добри гинеколози,които да ти следят бременността по каса.
Отишла съм един,единствен път в 33 сед. на частно и то защото на ЖК никой не ме гледа на ехограф,чакат ме да си поискам, съответно да заплатя,като цените са еднакви.
И като сме заговорили,точно защото не исках да дам пари за третото си раждане,сега не съм при лекарката която ме изражда 3 пъти.
Лошото е,че ние,българите,не си знаем или отстояваме правата,та ако щеш и ни е неудобно-така даваме картбланш на всички да ни манипулират.Аз съм част от здравната сфера,но това не попречи на една прословута гинеколожка да ми поиска пари и то двойно повече-като на колега.Сещай се дали видя нещо-даже така раздухах нещата,че го отнесе както се полага,но кой друг го прави.

# 46
  • Мнения: 141
KAS,
по-спокойно бе миличка...и по-кротко с определенията...това "с багажа" смятам да го подмина Mr. Green
не знам имаш ли лично мнение за Миринчев...реагирах остро,защото това е човек,който не веднъж ме е преглеждал без да ми вземе и стотинка,викал ме е за преглед в отделението,когато е на смяна и когато е било спешно за мен и пак не даваше и да се чуе за плащане!Кабинетът,в който преглежда не е негов и не частен...преглежда по ЗК и на частно,който иска!И аз съм се отблагодарявала...не беше лесно,защото той и подаръци много трудно приема!
Нищо лично-нито към теб,нито към доктора.Познавам го,но не като специалист.Просто искам да се спре с тези плащания и с това изнудване

# 47
  • Мнения: 762
Айде сега това си е право на избор и аз мисля да му купя подарък като ходя на преглед при него...но защото аз така съм решила.
Става въпрос за др.Миринчев. Mr. Green

# 48
  • Мнения: 439
KAS  Hug
след всичко искам само да добавя... да е жив и здрав д-р Миринчев и да успее да се съхрани такъв какъвто е!

# 49
  • Мнения: 141
Айде сега това си е право на избор и аз мисля да му купя подарък като ходя на преглед при него...но защото аз така съм решила.
Става въпрос за др.Миринчев. Mr. Green


Нямам предвид доброволните почерпки,бе момичета-толкова ли е трудно да се разберем.Говоря за изнудвания,за спекулации с щастието и нещастието на хората.

# 50
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
KAS и аз като теб и всички тук (убедена съм) съм против корупцията и искането на пари под масата. НО е нормално в една болница (независимо държавна или частна), когато имаш специални изисквания за условията или екипа да си платиш нещо допълнително. Все пак ако лекарят си има график и ти му го нарушаваш без да е на смяна и без да е длъжен, трябв ада го компенсираш по някакъв начин, че е отложил друг ангажимент например  newsm78 На мен ми звучи справедливо, стига това да не се прави под формата на изнудване на близките или с неясни тарифи под масата. Ето затова подкрепям официалните ценоразписи  Peace Още повече, че по този начин и болницата взема процент, който може да се използва за подобряване на материалната база. Така разсъждавам аз. Не съм питала Мира дали ше дава пари под масата, ами дали ще си избира лекар за раждането. Иначе и аз мисля да отида и който се падне - той  Peace Струва ми се, че в МБАЛ се раждат толкова многоо бебета от години, че мога да се доверя на специалистите там. А и условията не са никак лоши  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 141
стискам ти палци-да сте живи и здрави и двамата с бебчо.Това е най-важното.Защото,ако сега ме питате за род.дом,за раждането,за болките-нищо не помня.Единственият ми спомен е колко бях щастлива,когато видях детето си.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 439
Аз също съм противник да се тикат пари в ръцете на лекарите в знак на благодарност. Мисля си, че може да направиш подарък, на не по-малка стойност, но пари - НЕ! Някои хора си мисят, че да си платиш под масата е просто задължително, а после същите говорят колко били корумпирани лекарите.
Нашия случай обаче съвсем не е такъв Simple Smile. Тук никой на никого няма да плаща под масата. Не знам как е било преди в МБАЛа, но сега не съм чула някой лекар да е искал пари за раждане. Единствените слухове, които достигнаха до ушите ми бяха за д-р Ангелов, че си прави на частно аборти в болницата, но свидетел на такова нещо не съм била.
Между другото KAS, скоро една ваша колежка ми сподели, че се отблагодарила с пари на лекарката, която я израждала. Доста ме озадачи това, нали уж между колеги не са приети такива благодарности. Но тя, родилката, много държала да даде пари, защото знаела, колко много усилия коствало това на лекарката. Та и обратния вариант на твоя го има.
Tintina, и аз много се дразня, че по частните кабинети няма ценоразписи с услугите на лекарите. Ама такава е явно практиката. Мен повече, ме вълнува защо по частните кабинети не ти водят досие с прегледите и назначените лечения и да се следи историята на заболяването, ама явно не сме дорасли още до там.

# 53
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Не знам за всички видове специалисти, но на вратат на кабинета на Гамишев има ценоразпис и то доста подробен. При мен е спазван. Водеше ми досие през цялата бременност, НО за него си. Аз винаги си копирах резултатите и имам идентична папка за мен си, с изключение на меренето на кръвното, кг и т.н., котио той ми правеше в неговия кабинет  Thinking Разбира се има още какво да желая като обслужване. Като например наскро разбрах за изследване, което трябва да се пусне по ЗК преди раждането, а на мен не ми е правено. И сега съм поставена пред неловката ситуация да търся да ми го направят на частно или да си го "прося" от Гамишев, като и двете са крайнонеприятни, защото знам, че имам право на безплатно такова изследване и лекарят е трябвало да ме предупреди за него  Crossing Arms

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 6 047
cvetulka, защо трябва да си просиш? Просто следващия път с една спокойна усмивка питаш Гамишев кога ще ти пусне еди-кое си изследване по касата, защото му е дошло времето. Simple Smile

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 439
cvetulka, ти при д-р Гамишев, на частно ли си ходила? По здравна каса е ясно, че тази документация се съхранява и дори може да си направиш справка от сайта на НЗОК, за всеки извършен преглед. Аз го искам същото това като услуга, само че в частните кабинети на лекарите. И не става въпрос само за бременност, а въобще за всичките ми прегледи, изследвания, лечения и т.н. Съжалявам, че не е много по темата, но ако познавате лекари, които имат подобна практика, пишете ми на лични, за да не разводняваме темата тук. Бях задала същия въпрос и в съседната тема за бургаските гинеколози, но не се намери човек, който да ми даде отговор. Sad

# 56
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
запис

# 57
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Tintina , въпросът е, че след като ми връчи болничния лист за 45 дена преди раждане той нем и записа час, въпреки, че 2 пъти го питах. Каза, че няма нужда от повече посещения, освен да ходя за запис на тонове в частната клиника, като това ще ми струва по 10лв на седмица  Tired Аз му казах, че може би ще отида в МБАЛ, на което той привидно реагира спокойно, но ми каза ако размисля да ида все пак в кабинета му. Ако няма някакви проблеми ЖК по ЗК е приключила  newsm78 Ама аз имах още 45 дена, а вече са 35 и все си мисля, че трябваше поне още един преглед да има  newsm78 А за нахалството - мога да се обадя и да си изпрося прегледа, за който разбрах след последната ни среща, но ме дразни защо трябва да е така. Един съвестен лекар би следвало да осигурява пълноценно обслужване на пациентите си. Не бих се издразнила толкова ако ми беше казал, че не се поема по ЗК, отколкото това, че дори не ме уведоми, че трябва да ми се направи и това изследване  #Cussing out

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 439
Cvetulka, извинявам се, че се намесвам в разговора ви, но в съседната тема имаше още едно момиче при д-р Гамишев, на което след издаване на болничния и направлението за раждане не и дал час за следващо посещение и и отказал изследване, защото нямал направления newsm78. Не е вярно, че не ти се полага преглед по ЗК. Полагат ти се в 9 и 10 лунарен месец дори по 2 прегледа, и след раждането също. Но най-добре виж в Националния рамков договор http://www.nhif.bg/web/guest/58, като си изтеглиш Приложение 17, в Програма "Майчино здравеопазване" е написано всичко, което ти се полага. Не мога да повярвам, че един толкова хвален доктор, постъпва така. А и не мога да разбера, защо трябва да ходиш в МБАЛ"Дева Мария" за запис на тонове, като няма да раждаш там. Ходи си в МБАЛ-Бургас и хич да не ти пука. Ами на видеозон няма ли да се наложи да те гледат newsm78?

# 59
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
И моята препоръка е да ходиш в 1ва поликлиника,там на всеки 10дена ще те викат да ти слушат тоновете,ще те гледат на видеозон,като наближи датата на термина ще те викат и по 4есто и вси4ко това безплатно.

Общи условия

Активация на акаунт