Подсъзнанието може всичко 25 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 248 140
  • 746
  •   1
Отговори
# 480
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Много и интересни неща сте публикували.
Благо- даря!!
Аз се измъквам от някаква дупка- т.е. не точно дупка, а прекалено бързо сбъдване на нещо, което очаквах да се случи маалко по- късно.
Както и да е.
Надживях го.
Честит празник на днешните ни именници!!!   bouquet

# 481
  • В друго измерение
  • Мнения: 155
 newsm51
Страхотни сте, както винаги!
Благодаря ви - за всичко, което споделяте!

Аз си ви чета, но нямам какво да пиша, не съм надскочила себе си по пътя на промяната, нямам сбъднати желания - но съм спокойна и някак приемам хората и ситуациите в емоционална тишина... Понякога ми се случва да сгълча сама себе си, защото ми избухват негативните емоции - ето, днес ме разочарова мой приятел, мислех, че и него съм приела и гледам с други очи на действията му, но днес не се стърпях и ми се сви стомаха от мъка, тъга и обида дори...
Почувствах нужда да пиша, защото, не зная, сякаш съм се оставила по течението, каквото стане...но и май дълбоко в мен понаболява, че нищо не се сбъдва...
Извинете ме за негативния пост  Praynig

Много, много, много благодаря на всички тук, че сте така прекрасни и вдъхновяващи   bouquet Hug

# 482
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
newsm51
Страхотни сте, както винаги!
Благодаря ви - за всичко, което споделяте!

Аз си ви чета, но нямам какво да пиша, не съм надскочила себе си по пътя на промяната, нямам сбъднати желания - но съм спокойна и някак приемам хората и ситуациите в емоционална тишина... Понякога ми се случва да сгълча сама себе си, защото ми избухват негативните емоции - ето, днес ме разочарова мой приятел, мислех, че и него съм приела и гледам с други очи на действията му, но днес не се стърпях и ми се сви стомаха от мъка, тъга и обида дори...
Почувствах нужда да пиша, защото, не зная, сякаш съм се оставила по течението, каквото стане...но и май дълбоко в мен понаболява, че нищо не се сбъдва...
Извинете ме за негативния пост  Praynig

Много, много, много благодаря на всички тук, че сте така прекрасни и вдъхновяващи   bouquet Hug
Твоят пост ме навежда на мисълта, която ме намери неотдавна - че няма полза да се гълчим за негативните емоции... Те са както, когато датчикът за гориво в колата ни ни каже, че горивото се е свършило  Crazy Не му се сърдим и не се опитваме да му кажем - я млъквай, няма да те слушам и т.н., нали? Благодарим му, че го има и че ни дава възможност да разберем, че трябва да отидем на бензиностанция и да заредим с гориво. И това е.

Този датчик е част от нашата добре устроена система за напътствие, която имаме вътре в себе си - когато имаме негативна емоция, това със сигурност означава, че искаме нещо много силно, че вътрешното ни аз е прегърнало желанието ни, тръгнало е да го изпълнява, но ние по някаква причина не отиваме с него, а сме останали на старото си положение, наблюдавайки това, което е около нас и което искаме да променим. За да се случи желанието, трябва да вибрираме на една и съща честота с ИЗПЪЛНЕНОТО ЖЕЛАНИЕ, а не с това, което не желаем, но все още виждаме като "действителност".

Т.е. страшно няма - когато усетим негативна мисъл - можем да си кажем "благодаря" за това, че имам съвършена предупредителна система - сега знам за какво става дума, значи мога да се откъсна от това, което не ми харесва и да си представя сбъдването на това, което искам  Peace

Всъщност влязох, за да споделя две мисли, които може и да съм споделяла преди, но някакси ми излязоха важни в този момент - може би трябва и други да ги прочетат:
Цитат
Не можем да получим нищо, ако не сме благодарни за това, което вече имаме. Всъщност ако човек беше напълно и безусловно благодарен за всичко, той нямаше да има нужда да моли за нищо, защото щеше да го е получил още преди да го поиска.
Това е силата на благодарността.

****
Ако живеем добре, добри са и времената. Каквито сме ние, такива са и те.

Свети Августин /354 - 430/

***

Вселената има неограничени възможности да изпълни твоята мечта и аз мога да те уверя, че когато сътвориш желаното вътре в себе си, то ще се появи и в действителност, при това по начин, който никога не си си представял.
Просто се заеми с вътрешната си работа и остави останалото на Вселената.

***
Знаеш ли,че докато опитваш да измислиш как точно може да се сбъдне твоето желание, ти всъщност отблъскваш желаното от себе си? Докато се мъчиш да разбереш как да накараш желанието си да се сбъдне, ти изпращаш съобщение с големи букви на Вселената, че нямаш желаното. А ако не излъчиш точната честота на желанието си отвътре, как би могла Вселената да долови твоя сигнал, за да ти достави желаното?

***

Ти си предавателна кула на Вселената.
Всеки миг излъчваш честоти към Вселената и получаваш обратно честоти - всеки миг. За да постигнеш желаното, трябва да телеграфираш желанието си, без да прекъсваш предаването - а това се постига, като запазваш вътрешна увереност, че то ще се изпълни.
Но ако започнеш да мислиш, че желанието ти не се изпълнява и те обхванат съмнения, ти просто прекъсваш предаването. Вселената изгубва твоя сигнал и вместо него получава друг - че не притежаваш желаното.
Вселената отговаря безпогрешно на новия ти сигнал и ти получаваш това, което си излъчил: желаното от мен го няма!
Всичко, което трябва да направиш, е да се прехвърлиш отново на честотите "имам това, което искам" и Вселената ще може да ти го достави.



И още оттам:
Цитат
Ден 179
Законът на привличането не може да промени нещо, което мразиш в живота си, защото омразата възпрепятства промяната. Тъй като законът ни дава точно това, на което посвещаваме вниманието си, то когато мразим нещо, законът трябва да продължи да ни го дава, докато сме концентрирани върху него. И така не можем да се откъснем от него. Любовта е единственият начин.
Ако се съсредоточаваш само върху нещата, които обичаш, ти си на път да направиш живота си красив

Ден 180
Критицизмът може да пропълзи в мислите ни невидимо. Ето някои примери за критицизъм, за да получиш представа за неговата подмолност, така че да можеш да го елиминираш от мислите си.

Днес времето е ужасно.
Трафикът е отвратителен.
Обслужването е много лошо.
О, не! Гледай каква опашка.
Той винаги закъснява.
Колко трябва да чакаме, за да ни донесат поръчката?
Този шофьор е луд.
Тук е много горещо.
Вече едва издържам.

Това са неуловими неща, но законът за привличането винаги ги чува. Но имаме възможност да намерим нещо хубаво във всяка една ситуация, при всякакви остоятелства. Винаги има нещо, за което да сме благодарни.

# 483
  • Мнения: 2 487
Здравейте дами! Hug За първи път влизам в този подфорум.Ще се надявам ако може да ми помогнете.Тъй като съм нова,а вие сте по-напреднали бихте ли ми препоръчали нещо за:
1.Искам да мисля позитивно за бъдещи проекти.Всеки път съм с тази нагласа,но имам усещането че не мярвам достатъчно.
2.Да сбъдна желанията си.Не ги желая май толкова,колкото трябва и затова не се изпълняват.Какво да направя?
3.Положителната ми нагласа ме отбягва.Колкото и да се мъча да вярвам в нещо,все излиза отнякъде нещо което ме разколебава.
4.Казвали са ми да мисля,че всичко ще се случи,няма няма не искам,няма не мога.Колкото и да е трудно-постижимо да вярвам в мего.Това правилно ли е?
5.Паметта ми не е една от най-силните.В момента съм на курс,но думите не мога да ги запомня.Какво да правя?
Май това е засега.И ще се радвам ако ме препоръчате литература,а и нещо което да слушам на Айпода..Нали има някакви лекции,бихте ли ми предложили или не са подходящи.Благодаря предварително!!  newsm51 smile3525

# 484
  • Мнения: 730
Макаронче За мен всичко се сбира в едно единствено изречение: Избирам да изживея....., освобождаваш желанието си и не мислиш повече за него. Всяко негативно следващо мислене изтрива като с гумичка  вече пожеланото. Затова просто избирай да изживееш според потребността си   bouquet

# 485
  • Шумен
  • Мнения: 156
Момичета, бихте ли споделили вашият опит с визуализациите? Опитвам от известно време, но не ми се получава май  newsm78. Дали бъркам някъде? Чета тази книжка - ако знаете по-добра, препоръчайте ми я  Praynig
И нещо друго да питам- паричките от новогодишните баници пазите ли си ги за късмет или ги "пускате"

# 486
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
tanju6 , щом тази книга те е грабнала значи е за теб  Hug

аз бях чела нещо подобно  Творческа визуализация

С времето ще свикнеш да си визуализираш  Hug
лично аз не знам какво да те посъветвам никога не ми е било трудно да визуализирам  Grinning правила съм го винаги без да се замислям за това, от всички вълшебни тихники това ми е най-лесно



Макаронче Hug





Хубава вечер момичета   bouquet

# 487
  • Мнения: 105
Започва се с по-прости неща,квадрат,триъгълник,кръг,в различни цветове или само цветове.Оттам нататък все по-подробни упражнения можеш и сама да си създаваш според собствените си желания.Важно е да си на тихо място или под хубава спокойна музика,да си спокойна и много да желаеш да визуализираш,което си избрала.

# 488
  • Шумен
  • Мнения: 156
tanju6 , щом тази книга те е грабнала значи е за теб  Hug


В книжарницата беше първата,която ми попадна пред очите на тази тема - затова питам и за други....ще разгледам твоето предложение  Hug

# 489
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Момичета, бихте ли споделили вашият опит с визуализациите? Опитвам от известно време, но не ми се получава май  newsm78.
Танюш, май ще е по-добре ти да споделиш защо смяташ, че не ти се получава? Какво се случва при теб, а ти какво очакваш? Така мисля, че ще получиш по-точни съвети.  Peace Иначе, по принцип, всеки може да визуализира - ако можеш да си спомниш някоя случка или филм, който си гледала - значи можеш - това също е да "виждаш" нещо, което не се случва пред теб в момента.

# 490
  • Мнения: 275
tanju6, имаш предвид, че не виждаш ясен образ ли ? Въпрос на време и практика е, ще стане Simple Smile

Аз се "научих" да визуализирам, след като започнах да правя упражненията на д-р Робърт Стоун:

http://www.maxima.bg/bg/library/psychology/zhivotbezgr/main.htm

# 491
  • Мнения: 1 168
Макаронче,  Hug
Спомням си, че преди около месец си направих един дълъг списък от желания, скрих го и наистина забравих за него. Сега започвам да си припомням какво съм си пожелала и установявам, че доста неща вече са факт, а други са на път да се сбъднат. Сещам се и за една поговорка: "Внимавай, какво си пожелаваш, защото може да ти се сбъдне!"  Blush  Наистина желанията трябва да се обмислят добре и да се пишат точно, конкретно и ясно! Пишеш и спираш да мислиш!  Wink
Много Благодаря, за това!  Hug
Лека и спокойна вечер на всички!  Hug

# 492
  • Шумен
  • Мнения: 156
tanju6, имаш предвид, че не виждаш ясен образ ли ? Въпрос на време и практика е, ще стане Simple Smile

Аз се "научих" да визуализирам, след като започнах да правя упражненията на д-р Робърт Стоун:

http://www.maxima.bg/bg/library/psychology/zhivotbezgr/main.htm


Именно - много други мисли ми минават , отвличат ме, ясни образи изобщо не постигам  newsm78. Явно трябват по-вече упражнения. Ще пробвам и това, което си дала  Peace

# 493
  • Мнения: 439
много ми допада поздрава:
Здравейте мили феи,затова и аз ще се обърна така към вас  Heart Eyes
Кристофер,безкрайно ти благодаря за линка към читалнята!  bouquet

днес попаднах на това:
http://nel-anel.blogspot.com/2008/12/blog-post_16.html
извинявам се предварително,ако вече е пускано!

                       Прекрасен ден на всички!
Two Hearts  Nature Sun With Face

# 494
  • В друго измерение
  • Мнения: 155
*Мила*, благодаря ти от сърце за споделеното   bouquet Hug
Постът ти ми дойде много точно и на място... Поговорих със себе си, а после се оставих в тишина..аз продължавам по пътя си, ще падам, ще ставам, но знам, че ставам по-добра  Heart Eyes

Прекрасен, усмихнат, слънчев и фантастичен ден ви желая  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт